Vyriausybei leidus išvykti iš šalies, pasieniečiai ragina įvertinti galimybes grįžti - Kas vyksta Kaune

Vyriausybei leidus išvykti iš šalies, pasieniečiai ragina įvertinti galimybes grįžti

BNS 2020/04/30 09:47
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Vyriausybei nusprendus nuo kitos savaitės panaikinti draudimą Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ragina atkreipti dėmesį į tvarką kaimyninėse šalyse ir įvertinti galimybes grįžti.

Lenkija ir Rusija šiuo metu užsieniečių neįsileidžia. Išvykusieji į Baltarusiją namo grįžti galės tik per Latviją arba Lenkiją.

Iki šiol karantino metu išvykti iš šalies buvo leidžiama tik užsienyje dirbantiems arba gyvenantiems Lietuvos piliečiams. Vyriausybės sprendimu, nuo pirmadienio šio apribojimo nelieka.

VSAT duomenimis, Lenkija ir Rusija šiuo metu neleidžia įvažiuoti užsieniečiams, tad į jas patekti per dabar veikiančius sausumos kontrolės punktus nepavyks.

Baltarusija ir Latvija, VSAT duomenimis, šiuo metu užsieniečiams įvažiuoti leidžia. Iš Lietuvos į Latviją nuo pirmadienio bus galima išvykti per Būtingės–Rucavos, Saločių–Grenstalės ir Smėlynės–Medumi kontrolės punktus.

Į Baltarusiją asmenys patekti galėtų per šiuo metu veikiančius Medininkų–Kamenyj Log, Šalčininkų–Benekainių ir Raigardo–Privalkos punktus.

Tačiau keliautojai į Baltarusiją turi įvertinti, kad grįžimo į Lietuvą keliai yra labai riboti, mat tebegalioja sąlyga, kad asmenų ir jų asmeninės paskirties lengvųjų automobilių atvykimas į Lietuvos teritoriją leidžiamas tik per pasienyje su Lenkija veikiantį Kalvarijos–Budzisko bei pasienyje su Latvija veikiantį Saločių–Grenstalės punktus.

„Tai reiškia, kad išvykstantysis į Baltarusiją iš jos namo galės grįžti tik per Lenkiją ar per Latviją“, – rašoma VSAT pranešime žiniasklaidai.

Iš užsienio į Lietuvą grįžę asmenys ir toliau pasienyje privalės pateikti savo duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams bei laikytis 14 dienų saviizoliacijos.

Užsieniečių atvykimas į Lietuvą ir toliau draudžiamas. Šis draudimas netaikomas tarptautinius pervežimus vykdantiems krovinių gabentojams, diplomatams, NATO kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir juos aptarnaujančiam personalui bei jų šeimos nariams. Išimtis taikoma ir užsieniečiams, kurie yra Lietuvos piliečių ar kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečių, gyvenančių Lietuvoje, šeimos nariai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA