Su koronavirusu kovojantiems medikams didės atlyginimai - Kas vyksta Kaune

Su koronavirusu kovojantiems medikams didės atlyginimai

Asociatyvi / V. Balkūno nuotr.

Vyriausybė šiandien pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, kad atlyginimams su pavojinga koronaviruso infekcija (COVID-19) kovojantiems medicinos darbuotojams didinti galėtų būti naudojamos lėšos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) rezervo. Taigi jau gegužę visiems šiems medicinos darbuotojams bus išmokėti gerokai, kai kam net dvigubai, didesni atlyginimai.
 
Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, šiuo sudėtingu metu stengiantis suvaldyti pavojingą infekciją medikams tenka milžiniška darbų, kartu – ir atsakomybės, našta.
 
„Kasdienė kova dėl kiekvieno paciento reikalauja ne tik profesinių žinių, bet ir didelės ištvermės. Tad deramas materialinis atlygis – mažų mažiausia, kuo galime atsidėkoti už tokį sunkų darbą“, – SAM pranešime spaudai cituojamas A. Veryga.
 
Tai, kad gydymo įstaigų darbuotojų, organizuojančių ir teikiančių paslaugas ypač pavojingomis užkrečiamomis ligomis sergantiems pacientams ar vykdantiems profilaktiką epidemijos židiniuose (nuo karantino pradžios iki jo galiojimo mėnesio pabaigos), pareiginės  algos pastoviosios dalies koeficientas arba mėnesinė alga turi būti didinami nuo 60 iki 100 procentų, numato Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymas.
 
Vyriausybė patvirtino, kad lėšų tokiam algų padidinimui būtų skirta iš PSDF rezervo, kuriame šiuo metu sukaupta arti 35 mln. eurų. Susidarius ekstremaliai situacijai (pavyzdžiui, epidemijos metu), galimybę naudoti PSDF biudžeto rezervo lėšas numato Sveikatos draudimo įstatymas.
 
Vyriausybei pritarus, toliau koronavirusu infekuotus pacientus gydantiems medikams atlyginimų didinimui reikalingos lėšos bus skiriamos sveikatos apsaugos ministro įsakymu. Pinigai bus skiriami už kiekvieną karantino galiojimo kalendorinį mėnesį, pagal teritorinių ligonių kasų (TLK) įvertintas faktines gydymo įstaigų sąnaudas. Jos bus kompensuojamos pagal įstaigų pateiktas lėšų paraiškas TLK. 
 
Medikų bendruomenė šiomis dienomis sulaukė ir kitos geros žinios. Vykdydama savo įsipareigojimus, Vyriausybė nuo balandžio paskelbė didinanti visų sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokestį. Tuo tikslu iš PSDF papildomai bus skiriama 130 mln. eurų. Sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio fondą šiemet tai leis padidinti 17-18 procentų.
 
Statistika rodo, kad 2019 m. rugsėjo-2020 m. vasario mėn. šalies gydytojų vidutinis bruto darbo užmokestis sudarė 2 755 Eur, o slaugytojų – 1 390 Eur, kito personalo, teikiančio asmens sveikatos priežiūros paslaugas – 1 226 eurus. Su medicinos darbuotojų profesinėmis sąjungomis suderintos siekiamybės numato, kad šalies mastu gydytojų vidutinis bruto darbo užmokestis turėtų būti ne mažesnis, kaip 3 250 Eur, o slaugytojų – 1 625 eurai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA