Žadėti bibliotekų kompiuteriai – šalies moksleivių nepasiekė

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Daugiau nei 3 tūkst. naujų kompiuterių, kuriuos bibliotekos žadėjo paskolinti moksleiviams mokytis nuotoliniu būdu, pas juos neiškeliavo – visus kompiuterius buvo būtina apdrausti, tačiau neatsirado nė vienos tą padaryti galinčios įmonės, o paskui ir savivaldybės pranešė, kad jų nebereikia, BNS informavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atstovė Giedrė Čistovienė.

„Lietuvos bibliotekoms buvo užsakyta per 3,1 tūkst. naujų kompiuterių, o kadangi bibliotekos buvo uždarytos, nutarėme, kad būtų tikslinga visus juos paskolinti mokiniams, kuriems jų trūksta. (…) Paskelbėme viešąjį konkursą, tačiau neatsirado nė vienos įmonės – jiems netiko sąlygos, buvo per daug rizikinga, įvertinus, kad tie kompiuteriai keliauja į namus pas kažką, kad nebus prižiūrinčio darbuotojo“, – BNS sakė G. Čistovienė.

„Ir į Draudikų asociaciją kreiptasi, tikėjomės, kad gal kas nors padovanos tą draudimą, esant tokioms sąlygoms, pasireklamuot norės, bet ne, deja“, – pridūrė ji.

Anot G. Čistovienės, naujus kompiuterius apdrausti buvo būtina, nes jie įsigyti iš ES struktūrinių fondų lėšų.

„Tie kompiuteriai turi būti bibliotekose, jie turi būti veikiantys ir naudojami vartotojų tikslams, kurie buvo numatyti projekte. Pasibaigus karantinui, jie būtų turėję grįžti į bibliotekas tokie pat sveiki, geri ir naudingi visuomenei“, – pasakojo bibliotekos atstovė.

G. Čistovienės teigimu, neįvykus viešajam pirkimui, su draudikais kalbėta, kokiomis sąlygomis jie vis dėlto apdraustų visus kompiuterius, tačiau savivaldybės ėmė informuoti, kad kompiuterių joms nebereikia.

Anot Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, kuri organizavo bendrą kompiuterių įsigijimą šalies bibliotekoms, šiuo metu apie trūkstamą įrangą yra informavusi tik Zarasų rajono savivaldybė. Ji paprašė moksleiviams paskolinti 43 kompiuterius.

Šiems kompiuteriams, pasak G. Čistovienės, pakoregavus konkurso sąlygas, šios savaitės pabaigoje draudiką rasti pavyko, su juo pasirašyta sutartis ir įranga jau kitą savaitę turėtų pasiekti mokinius.

Nacionalinės bibliotekos duomenimis, iš pradžių savivaldybės buvo informavusios, kad socialiai jautrių ar daugiavaikių šeimų vaikams trūksta apie 7,5 tūkst. kompiuterių, todėl šalies bibliotekos ir buvo nusprendusios paskolinti visą naujai gautą įrangą.

Savivaldybių asociacijos atstovė Indrė Vilūnienė BNS sakė, kad „per tą laiką kompiuterių poreikį paprasčiausiai patenkino Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kompiuterius pirko ir pačios savivaldybės, verslininkai, dovanojo žmonės“.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teigimu, mokiniams iš socialiai jautrių šeimų nupirkti ir perduoti visi planuoti 34 tūkst. 365 kompiuteriai.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Karantinas gali būti paskelbtas dar 13-oje savivaldybių: į raudonąją zoną patenka ir Kauno rajonas

Atnaujintas paveiktų šalių žemėlapis: raudonoji zona Europoje plečiasi

Karinis sraigtasparnis vėl kilo dėl kilnaus tikslo - į Kauną pristatytas organas donorui

Kauno rajone pristatytas interaktyvus kapinių žemėlapis

Vėlinių savaitgalio išvakarėse - žinia iš prezidento ir svarbūs patarimai iš ministerijos

Sekmadienį įsigalioja nauji alkoholio prekybos draudimai

N. Pareigytė koronavirusu galėjo užsikrėsti populiariame Kauno naktiniame klube

O. Vyšniauskas Kaune sumainė žiedus su 20 metų jaunesne mylimąja

Lietuva įteikė protesto notą Baltarusijai, dėl dalinai uždarytos sienos

Ilgąjį Vėlinių savaitgalį policija stiprina pajėgas