Kauno koronaviruso dienoraštis #22 – Kas vyksta Kaune

Kauno koronaviruso dienoraštis #22

Skaitytojų nuotr.

Kaune praūžė dar vienas karantino savaitgalis, o „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai ir toliau dalijasi karantino aktualijomis. Šįkart pro kauniečių akis neprasprūdo ne tik karantino pažeidėjai, miestiečiai ypatingą dėmesį skyrė ir gyvūnams, įamžino statybų triukus, antikvarinio verslo idėjas ir net padėką medikams, o vyresni žmonės skundėsi vis dar neišjungtu šildymu butuose.

Kioskelis ant vištos kojelės

Į „Kas vyksta Kaune“ redakciją atskriejo Kauno miesto įvaizdžiu susirūpinusio skaitytojo nuotraukos, kuriose įamžinti „Kauno spaudos“ kioskų statybos ypatumai.

„Kauno spauda“ / Skaitytojo nuotr.

„Ar kioskai pastatyti ant šaligatvių plytelių puošia miestą?“, – klausia kaunietis. Tiesa, skaitytojas nenurodė, kurioje miesto dalyje pastatytas šis paviljonas.
Galbūt „Kauno spauda“ potvynių baiminasi, o gal iš aukščiau klientus aptarnauti patogiau?!

Krokai nebežydės

Atkeliavus pavasariui ir šiltiems orams, kauniečių ir į miestą įvažiuojančių svečių akys raibo nuo pavasario šaukliais vadinamų krokų žiedų. Tačiau portalą pasiekė netikėtas kaunietės Valerijos klausimas.

„Gal žinot kieno nurodymu nušienauta nuostabi krokų pievelė Muravos sankryžoje?“, – klausia skaitytoja. Deja, moteris vaizdo medžiaga pasidalyti negalėjo.

Panašu, kad vejos priežiūros darbai Kaune įgauna pagreitį, o kauniečiams teks laukti kitų akis džiuginančių spalvingų žiedų.

Antikvarinė pareigūno striukė

Akylas „Kas vyksta Kaune“ portalo skaitytojas pasidalijo netikėtai aptiktu skelbimu. Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje siūloma įsigyti policijos pareigūno striukę.

Policijos pareigūno striukė / Skaitytojo nuotr.

„Ar čia normalu, kad policijos uniformos, išduotos ir pirktos už mokesčių mokėtojų pinigus, yra pardavinėjamos internete?“, – klausia skaitytojas.

Nors policininko uniforma yra seno modelio, jos parduoti vis dėlto negalima.

„Pareigūnui, atleistam iš tarnybos, tarnybinė uniforma lieka, ji nėra iš jo paimama. Policijos generalinio komisaro įsakymu iš tarnybos atleistam pareigūnui gali būti suteikiama teisė dėvėti tarnybinę uniformą. Dėl neigiamų motyvų atleidus pareigūną, jis privalo uniformą grąžinti. Generalinio komisaro įsakymu patvirtintos tarnybinės uniformos dėvėjimo taisyklės draudžia pareigūnams savavališkai perduoti tarnybinę uniformą tretiesiems asmenims – ne policijos pareigūnams“, – portalui lrytas.lt yra sakęs Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Tiesa, nors uniformą perduoti ar parduoti draudžiama, asmenims, kurie tai daro, jokios sankcijos negresia, mat klausimas dėl gresiančios atsakomybės iki šiol nėra išspręstas.

Pečių tvirtumas eilėje prie kasų

Skaitytoja Raminta šeštadienio popietę piktinosi kauniečių apsipirkimo ypatumais Veiverių gatvėje esančioje „Maximoje“.

Veiverių gatvėje esanti „Maxima“ / Skaitytojos nuotr.

„Veiverių „Maxima“. Ar taip reguliuojamas pirkėjų srautas? Žmonės pečiais trinasi. Nei vieno laisvo vežimėlio, nes parduotuvė pilna!!!“, – piktinosi skaitytoja Raminta.

Panašu, kad su švelnėjančiomis karantino taisyklėmis kauniečiams pasimiršo ir būtino atstumo laikymasis. Primename, kad žmonėms, kuriems netaikomi izoliavimosi (saviizoliacijos) reikalavimai, reikėtų vadovautis vienu principu – saugus atstumas. Karantino metu žmonių susibūrimo vietose patariama išlaikyti saugų apie 2 metrų atstumą.

Blandžiams jokio karantino

Pasauliui kovojant su koronavirusu ir įvairiose šalyse paskelbtų karantinų pasekmių, pandemija turi netikėtų šalutinių efektų. Apie tai, kad žmonijos alinama gamta atgimsta ir į miestus atkeliauja laukiniai gyvūnai, skelbia vis daugiau informacijos šaltinių. Tuo tarpu Kaunas laukiniais gyvūnais pasigirti kol kas negali, tačiau portalo skaitytojo dėmesį patraukė kiek netikėtas balandžių vizitas parduotuvėje „Rimi“.

Balandis „Rimi“ parduotuvėje / Skaitytojo nuotr.

„Šiandien, balandžio 25 dieną, 12.00 val. prekybos centre „Savas“, parduotuvėje „Rimi“, prie maisto produktų skraidžiojo balandžiai. Pirkdamas prekes visada tiki, jog jos yra tinkamos naudojimui, tačiau, kai pamatai, jog aplink nefasuotas bandeles ir kitus maisto produktus vaikšto laukiniai balandžiai, kurie nešioja ligas – suabejoji higienos užtikrinimu bei parduotuvės patikimumu“, – komentavo nuotraukas atsiuntęs skaitytojas.

Balandis „Rimi“ parduotuvėje / Skaitytojo nuotr.

Vyriškio teigimu, parduotuvės darbuotojai matė šią situaciją, tačiau nieko nedarė. Tiesa, iš skaitytojo atsiųstų nuotraukų matyti, kad šįkart balandžiai pasitaikė vieni iš kultūringesnių, paisydami karantino taisyklių, tykiai laukė prie saugų atstumą žyminčių linijų.

Sudrumstas saldus miegelis

Šeštadienį kaunietė nusprendė išsiaiškinti kas gi vyko mįslingą balandžio 24-osios naktį Dainavos rajone.

„Kas įvyko Dainavoje 3.33 val. ryto, balandžio 24-osios naktį? Miego sekimo programėlė užfiksavo garsą panašų į šūvį, tai mane pabudino iš miego. Netoli Pramonės Pr.“, – klausė skaitytoja Akvilė.

Apie tai, kad penktadienio paryčiais Dainavos rajone griaudėjo sprogimai, naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ jau informavo savo skaitytojus. Kaip pranešė ugniagesiai gelbėtojai, Kauno Viktoro Kuprevičiaus progimnazijos kieme liepsnojo du lengvieji automobiliai, daugiau skaityti galite čia.

Lik namuose

Skaitytoja Agnė pasidalijo gražia žinute, kurią pastebėjo ant lengvojo automobilio. „Lieku darbe dėl tavęs. Lik namuose dėl manęs“ toks užrašas puošė lengvąjį automobilį riedantį Šilainių gatvėmis.

Iniciatyva palaikanti medikus / Skaitytojos nuotr.

Portalo žiniomis, šia žinute norima padėkoti medikams ir medicinos personalui, kovojantiems su COVID-19, kurie kasdien rizikuoja savo sveikata ir gyvybe šioje kovoje. Daugiau informacijos apie iniciatyvą čia.

Vaikučiai pabiručiai

Oranžinio kamuolio mylėtojų Kaune neišvaikys nei karantinas, bet policijos pareigūnai – gali.

Policijos pareigūnai Šilainiuose / Skaitytojo nuotr.

„Baltijos gatvė 67. Policija išvaikė šešetą vaikučių nuo vieno nedaugelio Šilainių kašių su lanku“, – sakė atsakingą pareigūnų darbą įamžinęs Tomas.

Šuns girdymo subtilybės

Dar viena kaunietė šeštadienio pavakarę įamžino visą virtinę, ne tik karantino bei gyvūnų gerovės, bet ir viešosios tvarkos, pažeidimų.

Skaitytojos atsiųstame vaizdo įraše matyti, kad prie prekybos centro, V. Krėvės prospekte, būriuojasi trys asmenys. Panašu, kad medicininių kaukių dėvėjimo ypatumai šiems vyrukams, taip pat nė motais. Medicininė kaukė – vietoj šalmo.

Negana to, linksmai nusiteikusi grupelė nusprendžia atgaivinti šiltą pavasario šeštadienį ištroškusį šunelį. Tačiau, ne vandeniu, kaip įprasta, o alumi.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad karantino laikotarpiu yra draudžiama būriuotis daugiau nei dviem asmenims.

Taip pat primename, kad už alkoholinių gėrimų vartojimą arba neblaivaus asmens pasirodymą viešose vietose numatyta administracinė atsakomybė, kuri užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 100 eurų.

Sujudimas I. Kanto gatvėje

Sekmadienio popietę į portalo redakciją kreipėsi skaitytojas Artūras: „Kas atsitiko I. Kanto gatvėje?“, – klausia vyras atsiuntęs specialiųjų tarnybų nuotrauką.

Ugniagesiai I. Kanto gatvėje / Skaitytojo nuotr.

Kaip portalui nurodė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė, balandžio 26 dieną, apie 13 val., buvo gautas pranešimas, jog negalima patekti į senyvos moters butą I. Kanto gatvėje. Gaisro požymių nebuvo, o moteris bute rasta sveika ir gyva.

Vienkartinių pirštinių kadrilis

Su portalo redakcija susisiekusi moteris piktinosi, kad prie „LIDL“ prekybos centro Šilainiuose skraido daugybė vienkartinių pirštinių, kurias vėjas išpučia iš prie prekybos centro pastatytų šiukšliadėžių.

Vienkartinės pirštinės prie „LIDL“ parduotuvės / Skaitytojos nuotr.

„Situacija siaubinga, turėtų arba pirkėjai pasistengti tas pirštines giliau įmesti, arba prekybos centro darbuotojai pasirūpinti, kad šiukšliadėžės nebūtų perpildytos“, – sakė moteris.

Pasak jos, prie kitų prekybos centrų – „IKI“ ar „Maxima“ situacija kur kas geresnė, gal šiukšliadėžės gilesnės, ar jų tiesiog išvis nėra, todėl žmonės išmeta panaudotas pirštines PC viduje.

Tiesa, sekmadienį situacija bent jau prie Jonavos gatvėje esančios „LIDL“ parduotuvės buvo ženkliai geresnė – mėtėsi tik pavienės šiukšlės, o panaudotos pirštinės saugiai gulėjo šiukšliadėžėse.

Naktį – radiatorių kaitra

Dar viena kaunietė skundėsi vis dar neišjungti šildymo sezonu bei toliau „kapsinčiomis“ šildymo sąskaitomis. „Kai oras taip atšilo, tikrai galėjo būti priimtas sprendimas užbaigti šildymo sezoną prieš savaitgalį“, – portalui sakė ponia Audronė.

Pasak moters, tai tiesiog dar vienas atvejis, kai miesto valdžia bando pasipelnyti žmonių sąskaita, nes būtinybės šildyti butus, kai už lango šviečia saulė tikrai nebėra.

„Įsivaizduokit, dieną tai tie radiatoriai vos šilti, bet naktį taip užkaitina! Žmonės gal net nepastebi, kaip šilumos tiekėjai piktnaudžiauja, kad daugiau „pasipinigautų“ iš vargšo žmogaus. Vietoje to kad taupytume, kai dabar taip sunku, tai bandoma iš mūsų nuplėšti paskutinį eurą“, – apgailestavo moteris.

Radiatoriaus kaitra / R. Tenio nuotr.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Kauno koronaviruso dienoraštis – tai subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis paremtas straipsnių ciklas, kuriame kviečiame kauniečius dalintis savo pastebėjimais. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis, iš kurių sudaromi dienoraščio įrašai.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.