Nedidelis pakeitimas sukėlė chaosą: Kauno kiemuose plaikstosi medicininės kaukės ir kitos atliekos (foto) (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Nedidelis pakeitimas sukėlė chaosą: Kauno kiemuose plaikstosi medicininės kaukės ir kitos atliekos (foto) (papildyta)

Skaitytojo nuotr.

Kol specialistai skelbia informaciją, kaip utilizuoti vienkartines medicinines kaukes, kad jos netaptų užkrato šaltiniu, Gričiupio gyventojai skundžiasi itin greitai persipildžiusiais atliekų konteineriais. Daugiabučių kiemuose skraido ne tik plastikiniai maišeliai ir kitos šiukšlės, bet ir vienkartinės medicininės kaukės.

Šeštadienio popietę „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė daugiabučio namo, esančio adresu Dujotiekio g. 21, pirmininko nusiskundimai, dėl pakeistos atliekų išvežimo tvarkos. Kauniečio teigimu, atliekų daugiabučio kieme susikaupė jau labai daug – šiukšlių maišais apdėliotas visas konteineris.

„Paukščiai plėšo maišus ir vėjas šiukšles nešioja po visa rajoną. Skraido ir vienkartinės kaukės ir maišeliai ir kt. „Kauno švara“ tikrai netvarkys užteršto rajono. Tokia pat situacija matoma ir gretimuose namuose. Pirmadienį vaizdas bus daug liūdnesnis“, – pasakojo namo pirmininkas.

Besiplaikstančiomis atliekomis teršiamos ne tik teritorijos, bet ir oras, kurio gūsiai plačiai paskleidžia nuo atliekų susidarantį dvoką, o vienkartinės medicininės kaukės gali tapti rimtu infekcijos šaltiniu.

Tačiau Gričiupio gyventojų šauksmas dėl problemos sunkiai girdimas „Kauno švarai“. Daugiabučio namo pirmininko teigimu, seniau „Kauno švara“ ištraukiamą šiukšlių konteinerį išveždavo pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais. Tiesa, apie keičiamą tvarką „Kauno švara“ neinformavo nei bendrijos, nei namo gyventojų.

„Vakar iki pietų konteineris nebuvo išvežtas, tai paskambinau į „Kauno švarą“ ir mane informavo, jog pakeista tvarka, aišku gyventojai ir bendrijos apie tai neįspėtos, ir šiukšlės bus išvežamos popietinėmis valandomis. Tačiau nei vakar vakare, nei šiandien šiukšlės neišvežtos“, – susiklosčiusią situaciją komentavo vyras.

Negana to, daugiabučio namo pirmininkas, visas pretenzijas buvo nukreiptas išreikšti generaliniam „Kauno švaros“ direktoriui.

Medicininė kaukė daugiabučio kieme / Skaitytojo nuotr.

Naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ pasiteiravo „Kauno švaros“, kodėl keitėsi atliekų išvežimo tvarka Dujotiekio gatvėje, kai tik turėsime informacijos, tekstą papildysime.

Gali tapti užkratu

Medicininės atliekos laikomos pavojingomis ir turi būti atitinkamai utilizuojamos. LR Aplinkos ministerija išplatino rekomendacijas gyventojams, kaip saugiai tvarkyti komunalines atliekas koronaviruso plitimo grėsmės laikotarpiu. Jose medicininės kaukės priskirtos prie komunalinių atliekų.

„Gyventojai tokias buitines atliekas kaip servetėlės, tualetinis popierius, apsauginės kaukės ir kitas panašaus pobūdžio atliekas turėtų mesti į atskirą maišą. Pripildytas šis maišas turėtų būti įdedamas į papildomą maišą, sandariai užrišamas ir, esant galimybėms, išmetamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius tik praėjus 72 valandoms nuo maišo užrišimo.

Jei gyventojai įtaria, kad užsikrėtė COVID-19 (koronavirusine infekcija), rekomenduojama į papildomą maišą sudėti ir pakuočių atliekas, jas taip pat, esant galimybėms, išmesti į pakuočių atliekų surinkimo konteinerius tik praėjus 72 valandoms nuo maišo užrišimo“, – rašoma ministerijos rekomendacijose.

Papildyta balandžio 27d., 14:45 val. įmonės „Kauno Švara“ komentaru

Situaciją komentuoją įmonės Viešųjų ryšių specialistas Jonas Tumpa:

Dėkojame Dujotiekio g. 21 namo pirmininkui, kad pranešė apie susidariusią situaciją.

Atsiprašome ir tuo pačiu užtikriname, kad imamės visų priemonių, jog tokia situacija nepasikartotų. Šiuo metu Iš vairuotojo buvo paimtas raštiškas pasiaiškinimas, o įmonėje atliekamas vidinis tyrimas. Išsiaiškinus, kas už tai atsakingas ir kodėl buvo laiku neištuštinti atliekų konteineriai – bus taikomos atitinkamos sankcijos.

Konteinerį ištuštinome šiandien, pirmadienį.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT