Nedidelis pakeitimas sukėlė chaosą: Kauno kiemuose plaikstosi medicininės kaukės ir kitos atliekos (foto) (papildyta)

Skaitytojo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kol specialistai skelbia informaciją, kaip utilizuoti vienkartines medicinines kaukes, kad jos netaptų užkrato šaltiniu, Gričiupio gyventojai skundžiasi itin greitai persipildžiusiais atliekų konteineriais. Daugiabučių kiemuose skraido ne tik plastikiniai maišeliai ir kitos šiukšlės, bet ir vienkartinės medicininės kaukės.

Šeštadienio popietę „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė daugiabučio namo, esančio adresu Dujotiekio g. 21, pirmininko nusiskundimai, dėl pakeistos atliekų išvežimo tvarkos. Kauniečio teigimu, atliekų daugiabučio kieme susikaupė jau labai daug – šiukšlių maišais apdėliotas visas konteineris.

„Paukščiai plėšo maišus ir vėjas šiukšles nešioja po visa rajoną. Skraido ir vienkartinės kaukės ir maišeliai ir kt. „Kauno švara“ tikrai netvarkys užteršto rajono. Tokia pat situacija matoma ir gretimuose namuose. Pirmadienį vaizdas bus daug liūdnesnis“, – pasakojo namo pirmininkas.

Besiplaikstančiomis atliekomis teršiamos ne tik teritorijos, bet ir oras, kurio gūsiai plačiai paskleidžia nuo atliekų susidarantį dvoką, o vienkartinės medicininės kaukės gali tapti rimtu infekcijos šaltiniu.

Tačiau Gričiupio gyventojų šauksmas dėl problemos sunkiai girdimas „Kauno švarai“. Daugiabučio namo pirmininko teigimu, seniau „Kauno švara“ ištraukiamą šiukšlių konteinerį išveždavo pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais. Tiesa, apie keičiamą tvarką „Kauno švara“ neinformavo nei bendrijos, nei namo gyventojų.

„Vakar iki pietų konteineris nebuvo išvežtas, tai paskambinau į „Kauno švarą“ ir mane informavo, jog pakeista tvarka, aišku gyventojai ir bendrijos apie tai neįspėtos, ir šiukšlės bus išvežamos popietinėmis valandomis. Tačiau nei vakar vakare, nei šiandien šiukšlės neišvežtos“, – susiklosčiusią situaciją komentavo vyras.

Negana to, daugiabučio namo pirmininkas, visas pretenzijas buvo nukreiptas išreikšti generaliniam „Kauno švaros“ direktoriui.

Medicininė kaukė daugiabučio kieme / Skaitytojo nuotr.

Naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ pasiteiravo „Kauno švaros“, kodėl keitėsi atliekų išvežimo tvarka Dujotiekio gatvėje, kai tik turėsime informacijos, tekstą papildysime.

Gali tapti užkratu

Medicininės atliekos laikomos pavojingomis ir turi būti atitinkamai utilizuojamos. LR Aplinkos ministerija išplatino rekomendacijas gyventojams, kaip saugiai tvarkyti komunalines atliekas koronaviruso plitimo grėsmės laikotarpiu. Jose medicininės kaukės priskirtos prie komunalinių atliekų.

„Gyventojai tokias buitines atliekas kaip servetėlės, tualetinis popierius, apsauginės kaukės ir kitas panašaus pobūdžio atliekas turėtų mesti į atskirą maišą. Pripildytas šis maišas turėtų būti įdedamas į papildomą maišą, sandariai užrišamas ir, esant galimybėms, išmetamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerius tik praėjus 72 valandoms nuo maišo užrišimo.

Jei gyventojai įtaria, kad užsikrėtė COVID-19 (koronavirusine infekcija), rekomenduojama į papildomą maišą sudėti ir pakuočių atliekas, jas taip pat, esant galimybėms, išmesti į pakuočių atliekų surinkimo konteinerius tik praėjus 72 valandoms nuo maišo užrišimo“, – rašoma ministerijos rekomendacijose.

Papildyta balandžio 27d., 14:45 val. įmonės „Kauno Švara“ komentaru

Situaciją komentuoją įmonės Viešųjų ryšių specialistas Jonas Tumpa:

Dėkojame Dujotiekio g. 21 namo pirmininkui, kad pranešė apie susidariusią situaciją.

Atsiprašome ir tuo pačiu užtikriname, kad imamės visų priemonių, jog tokia situacija nepasikartotų. Šiuo metu Iš vairuotojo buvo paimtas raštiškas pasiaiškinimas, o įmonėje atliekamas vidinis tyrimas. Išsiaiškinus, kas už tai atsakingas ir kodėl buvo laiku neištuštinti atliekų konteineriai – bus taikomos atitinkamos sankcijos.

Konteinerį ištuštinome šiandien, pirmadienį.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

17 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno stotelės turi naują siaubą

Tarp naujausių koronaviruso atvejų Lietuvoje – dar vienas įvežtinis (papildyta)

Kaune bus pristatytas į gatves išvažiuojantis naujas nežymėtas policijos automobilis

Kauno rajono gyventojai kviečiami į tradicinę sveikatinimo stovyklą

Lietuvoje – 3 nauji koronaviruso atvejai

Pareigūnų „trikojis“ užfiksavo lakstūną: Kauno gatvėmis skriejo 148 km/val. greičiu

Valstybės dienos proga – pažintis su Kauno specialiosiomis tarnybomis

Profesionalų pamėgtą maisto produktų asortimentą „Minordija“ atveria ir vartotojams namuose

Automobilio bagažinėje sudegintos merginos artimiesiems – ketvirčio milijono eurų kompensacija iš valstybės

Seimas vėl siūlo į taromatus priimti daugiau pakuočių