Vyriausybė svarstys, ar leisti atnaujinti visų parduotuvių darbą (papildyta) | Kas vyksta Kaune

Vyriausybė svarstys, ar leisti atnaujinti visų parduotuvių darbą (papildyta)

BNS 2020/04/22 12:42
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausybė ketina leisti vėl veikti visoms parduotuvėms, įskaitant ir didžiuosiuose prekybos centruose, taip pat bus leista turguje prekiauti sodinukais, augalais, sėklomis ir trąšomis.

Tai BNS pranešė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, laikinai einantis ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas. Anot jo, parduotuvėms nebebus taikomas atskiro įėjimo reikalavimas, tačiau jos turės užtikrinti saugumą ir atstumą tarp žmonių.

„Turime siekį, kad neturėtų būti parduotuvėms taikomas atskiro tiesioginio įėjimo iš lauko kriterijus. Iš esmės siekiame, kad būtų kiek įmanoma lygesnės konkurencijos sąlygos“, – BNS sakė Ž. Vaičiūnas.

Pasak jo, iš esmės tai reiškia, kad darbą galės atnaujinti visos prekybos centruose veikiančios parduotuvės. Turiunčios atskirą įėjimą iš lauko jau galėjo pradėti veikti praėjusią savaitę.

„Iš esmės taip, bet laikantis visų apsaugos priemonių, žmonių srautų reguliavimo, kurios buvo taikomos iki šiol“, – teigė ministras.

Tačiau kol kas, anot ministro, nekalbama apie visišką prekybos leidimą turgavietėse, kur vis dar negalės veikti drabužių ir kitų pramonės prekių prekybos vietos.

„Vienas dalykas, galimybė užtikrinti kontrolę ir atstumus. Supraskime, kad turguje užtikrinti atstumus yra žymiai sudėtingiau nei parduotuvėse, kur yra uždara erdvė ir apsaugos kontrolė ir visa kita. Antras dalykas – rizikos grupės, kurie turguose lankosi – dažniausiai pagyvenę žmonės“, – sakė Ž. Vaičiūnas.

Jis tvirtino, kad visiškas turgaviečių atidarymas bus svarstomas kitame karantino švelninimo etape.

„Buvo bendras sprendimas, kad tai galėtų būti kitame etape. Turgavietės galėtų ruoštis kitam etapui, bet ne dabar“, – sakė ministras.

Taip pat planuojama atnaujinti vairavimo egzaminus valstybės įmonėje „Regitra“, tačiau ne privačiose vairavimo mokyklose.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje turėtų pratęsti karantiną dar dviem savaitėms – iki gegužės 11 dienos, kartu sušvelninant jo sąlygas ir leidžiant vėl veikti kai kuriems verslams bei įstaigoms.

Sveikatos apsaugos ministerijos užregistruotame įstatymo projekte numatyta, kad Vyriausybei pritarus, antrasis karantino švelninimo etapas galėtų prasidėti balandžio 29 dieną.

Kaip rašoma projekte, kaukių dėvėjimas viešose vietose vis dar liktų privalomas, tačiau išskyrus tuos atvejus, kai būtų valgoma ar geriama viešojo maitinimo vietose. SAM projektu nurodoma, kad kavinėms, restoranams, barams draudimas dirbti būtų netaikomas tais atvejais, kai veikla organizuojama atvirose erdvėse, t. y. lauko kavinėse. Taip pat lieka leidimas tiekti maistą išsinešimui.

Kalbant apie grožio salonus, SAM nurodo, kad draudimas dirbti būtų netaikomas plaukų priežiūros ir nagų priežiūros paslaugų vietoms, jeigu paslaugų teikimo vietose būtų ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.

Projekte nustatyta, kad būtų leidžiama organizuoti transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus ir aviacijos mokymus.

Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimo draudimas būtų netaikomas ne didesnių nei 2 asmenų grupėms.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA