5 patarimai, kaip parengti kompiuterį darbui, norintiems jį paskolinti moksleiviams

Asociatyvi / Kaunas.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kol tęsiasi karantinas, tęsiasi ir moksleivių nuotolinis mokymasis. Tiesa, kol kas ne visi Lietuvos vaikai gali mokytis kartu su bendraklasiais, nes ne visi turi tam būtiną kompiuterinę techniką. 

Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau pradėjo aprūpinti vaikus iš nepasiturinčių šeimų technika, bet šis procesas gali užtrukti. Tad padėti vaikams gali ir žmonės, bei įmonės, dovanodami arba paskolindami savo kompiuterinę techniką platformoje mokyklanamuose.lt, rašoma iniciatyvos pranešime spaudai. 

Jei ketinate skirti savo kompiuterį vaikams, dalinamės 5 žingsniais, kaip techniką tinkamai išvalyti ir parengti naudojimui.

1 žingsnis: patikrinkite kompiuterio amžių:

Kad mokymosi procesas būtų sklandus, kompiuteris turėtų būti ne senesnis nei 10 metų. Jei kompiuterį pirkote patys, pasižiūrėkite jo dokumentus, juose bus nurodyta pagaminimo data. 

Jei dokumentų neturite, yra kitas būdas patikrinti kompiuterio amžių. Jei naudojate Windows operacinę sistemą, galite patikrinti jos instaliavimo datą. Atsidarykite „Šis kompiuteris“ (My Computer), atverkite C disko aplanką, jame rasite Windows aplanką. Paspauskite ant jo dešiniu pelės mygtuku, pasirinkite „Ypatybės“ (Properties), atsivėrusiame lange pamatysite „Sukurta“ (Created), joje esanti data gali sufleruoti kompiuterio amžių, jei operacinė sistema buvo instaliuota tik kartą. 

2 žingsnis: pasidarykite asmeninių failų kopijas:

Jei kompiuteryje turite asmeninių ar darbinių failų, kuriuos norite išsaugoti, pasidarykite jų kopijas. Tai galite padaryti keliais būdais. Jei turite išorinį kietąjį diską (SSD arba HDD), prijunkite jį prie kompiuterio ir tiesiog nusikopijuokite visą reikalingą informaciją.

Kitas būdas išsisaugoti savo duomenis – įkelti juos į „debesį“. Jei iki šiol nesinaudojote „debesų“ technologijomis, lengviausia pradėti su Google Drive. Nemokama paskyra suteikia 15GB vietos. Jei failų nėra daug, juos galite kelti po vieną tiesiogiai naršyklėje. 

Jei failų apimtis didesnė, patogiau instaliuoti Google Drive kompiuteryje, ir tuomet reikalingų failų aplankus perkelti tiesiogiai kompiuteryje. Atsidarykite failų naršyklę, pasirinkite reikalingą aplanką, paspauskite ant jo vieną kartą ir failų naršyklės viršuje pasirinkite opciją „Perkelti į“ (Move to), spauskite apačioje esantį pasirinkimą „Pasirinkti vietą…“ (Choose location) ir atsivėrusiame lange pasirinkite OneDrive aplanką. Tokiu būdu perkeltus failus galėsite pasiekti interneto naršyklėje arba savo OneDrive aplanke kituose įrenginiuose.

3 žingsnis: pasitikrinkite naršyklę:

Išsisaugoję savo asmeninius failus nepamirškite ir asmeninių duomenų interneto naršyklėje. Jei esate išsisaugoję savo prisijungimo vardus bei slaptažodžius, įsitikinkite, ar tikrai visus atsimenate, ir ar galėsite prie savo paskyrų prisijungti kituose įrenginiuose. Jei slaptažodžių neatsimenate, atkurkite ir atnaujinkite juos dar šiame įrenginyje. O tuomet tiesiog išvalykite naršyklės istoriją bei „cookies“, taip iš naršyklės bus pašalinti visi jūsų prisijungimai. 

4 žingsnis: nustatykite kompiuterį iš naujo

Jei išsisaugojote visus svarbiausius failus, dėl savo duomenų saugumo, ir kompiuterio našumo, nustatykite kompiuterį iš naujo, atkurdami gamyklinius parametrus. Taip bus iš naujo įdiegti „Windows“, panaikinti jūsų asmeniniai failai, pakeisti parametrai ir instaliuotos programėlės.

Atverkite langą „Parametrai“ (Settings), kairėje pusėje esančiame stulpelyje pasirinkite opciją „Atkūrimas“ (Recovery) ir spauskite „Pradėti“ (Get started). Pasirinkite opciją „Pašalinti viską“ (Remove everything) ir pradėkite procesą. Jis gali užtrukti keletą valandų, bet po jo kompiuteryje nebeliks jūsų asmeninių duomenų ir jis bus tinkamas dovanojimui. 

5 žingsnis: nuvalykite kompiuterio išorę:

– Pasirūpinę kompiuterio vidumi, nepamirškite ir jo išorės. Švarus ir tvarkingas daiktas moksleiviui bus priimtinesnis ir labiau motyvuojantis. 
– Visų pirma, išjunkite kompiuterį ir atjunkite jį nuo įkroviklio. 
– Kompiuterių priežiūrai geriausia naudoti specialiai tam skirtas šluostes, bet jei jų neturite, tiks ir kita lengva pluoštinė medžiaga, svarbu nenaudoti šiurkštų paviršių turinčių medžiagų. – – Popieriniai rankšluosčiai gali ant paviršių palikti popieriaus gabaliukus, tad jų geriau vengti.
– Kompiuterių priežiūrai geriausiai tinka specialus valiklis. Jei jo neturite, tiks ir paprastas vanduo. Svarbu: nepurkškite vandens tiesiai ant technikos. Vandeniu sudrėkinkite šluostę, ją išgręžkite, kad nevarvėtų, ir tik tuomet imkitės valyti techniką. 
– Valykite paviršius sukamaisiais judesiais, taikydami nestiprų spaudimą. Ypač atsargiai valykite ekraną, prilaikykite jį kita ranka.

Kai kompiuteris išvalytas tiek iš vidaus, tiek išorėje, jis jau tinkamas dovanojimui. Atsidarykite puslapį www.mokyklanamuose.lt, užpildykite kontaktų formą, su jumis susisieks #StiprūsKartu savanoriai, kurie pasirūpins operatyviu kompiuterio perdavimu moksleiviui.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į pasieniečių pasalą pateko kontrabandą bandęs pranešti gyventojas

Braškių sezonas eina į pabaigą: perspėja, kad kainos gali kilti

Ramybės net mirusiems nėra – nuo kapo pavogtas antkapis

Į Barceloną atvyko Š. Jasikevičius: Kauną palikti sunku

Žydiškajai Kauno istorijai sužadinti surengs muzikinius pasirodymus visame mieste

Kyla problemų dėl Seimo narių padėjėjų atostogų: biudžetui tai gali būti nepakeliama

Po „BMW“ ir „Ford“ susidūrimo į Šilainius skubėjo visos specialiosios tarnybos

Skaitytojai praneša apie pavojingą kelio kliūtį Jonavos gatvėje

Vežėjai atskleidė, kaip po karantino pasikeitė keleivių išvykų planai

Pasivaikščiojimą Kamšos draustinyje praskaidrina žaismingos skulptūros (foto)