Sveikatos centro specialistai tikrins paslaugų tiekėjus – nesilaikant reikalavimų grės tūkstantinės baudos – Kas vyksta Kaune

Sveikatos centro specialistai tikrins paslaugų tiekėjus – nesilaikant reikalavimų grės tūkstantinės baudos

BNS 2020/04/18 16:26
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Trečiadienį Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas bei leidus veiklą atnaujinti kai kurioms parduotuvėms ir paslaugų tiekėjams, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai pradeda tikrinti, kaip šių paslaugų teikėjai laikosi reikalavimų, skirtų užkirsti kelią virusui plisti visuomenėje.

NVSC per šį savaitgalį planuoja patikrinti per 100 elektros, buitinės technikos, santechnikos, sodo, daržo prekių, statybinių medžiagų, žemės ūkio technikos atsarginių dalių ir kitų autodetalių pardavimo vietų, 30 prekybos gėlėmis vietų, apie 20 sodininkystei ir daržininkystei skirtų priemonių pardavėjų, apie 70 drabužių, buities, laisvalaikio prekių, suvenyrų, avalynės ir galanterijos pardavimo vietų.

Specialistai taip pat apsilankys ir soliariumuose, dėvėtų drabužių parduotuvėse, buitinės technikos remonto dirbtuvėse, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Trakų ir keliose kitose turgavietėse, teigiama pranešime.

NVSC Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Ingrida Skridailienė sako, kad patikrinimo metu bus vertinama, kaip paslaugų tiekėjai laikosi reikalavimų.

„Patikrinimų metu vertinsime, ar ribojamas pirkėjų srautas, ar sužymėti atitinkami tarpai tarp pirkėjų eilėse, ar įleidžiami tik pirkėjai, dėvintys kaukes ir atvykstantys ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, ar paslaugų teikėjai paiso nurodymo prekybos vietose skelbti įspėjimus apie tai, kad rizikos grupėms priklausantiems asmenims nerekomenduojama lankytis parduotuvėse, ar sudaromos galimybės tinkamai lankytojų rankų higienai ir kitų karantino reikalavimų laikymasis“ – pranešime sakė I. Skirdailienė.

Už patikrinimų metu nustatytus pažeidimus bus taikoma administracinė atsakomybė. Asmenims, nesilaikantiems reikalavimų gresia bauda nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų.

Vyriausybė po mėnesį trukusių suvaržymų trečiadienį leido kai kuriems verslams atnaujinti veiklą. Palengvinimai verslui galioja su sąlyga, jog bus paisoma saugumo, priešingu atveju numatomos sankcijos, o suvaržymai gali sugrįžti.

Vėl gali dirbti ne maisto parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko. Atnaujinti veiklą gali visos smulkios remonto, buities paslaugų įmonės, įskaitant ir veikiančias didžiuosiuose prekybos centruose.

Parduotuvės ir paslaugų vietos turės reguliuoti klientų srautus – užtikrinti 10 kvadratinių metrų plotą vienam žmogui arba vienu metu aptarnauti tik vieną pirkėją, o paslaugų įmonėse tiesioginis kontaktas su klientu turi trukti ne ilgiau kaip 20 minučių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA