Savaitgalį policija tikrins, ar darbą pradėjusios parduotuvės laikosi karantino reikalavimų | Kas vyksta Kaune

Savaitgalį policija tikrins, ar darbą pradėjusios parduotuvės laikosi karantino reikalavimų

BNS 2020/04/18 08:14
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Lietuvos policija ir visuomenės sveikatos specialistai savaitgalį aktyviau tikrins parduotuves ir paslaugų teikimo įmones, kurių veiklą Vyriausybė trečiadienį leido atnaujinti kiek sumažėjus koronaviruso plitimui.

Vyriausybė vėl leido dirbti ne maisto parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko. Atnaujinti veiklą gali visos smulkios remonto, buities paslaugų įmonės, įskaitant ir veikiančias didžiuosiuose prekybos centruose.

„Pareigūnai tikrins tokių įmonių prieigas, užeis į vidų, pagal savo kompetenciją vertins, ar jose nepažeidinėjami karantino reikalavimai“, – rašoma Policijos departamento pranešime.

Veiklą atnaujinusias įmones taip pat tikrins ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei savivaldybių darbuotojai.

„Yra pagrindinės institucijos, kurios už tai atsakingos, tai labai tikimės, kad ir jos prie to prisidės“, – BNS penktadienį sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Anot jo, policijos pareigūnai ir toliau užtikrins karantino tvarkos laikymąsi visose viešose vietose ir kontroliuos saviizoliacijos turinčius laikytis žmones.

Kad karantinas dar neatšauktas ir nereikėtų pamiršti jo taisyklių, penktadienį feisbuke priminė ir premjeras Saulius Skvernelis.

„Dar kartą noriu prašyti visų atsakingumo. Kalbu tiek apie verslo atstovus, tiek apie jų klientus. Ir kitus. Būkime sąmoningi, toliau laikykimės karantino režimo, saugokime vieni kitus. Pandemija dar nesibaigė, rizika išlieka – ir pakankamai didelė“, – rašė Vyriausybės vadovas.

Jis taip pat patvirtino, kad už karantino taisyklių priežiūrą atsakingos institucijos šį savaitgalį atidžiau tikrins veiklą vykdančias parduotuves ir paslaugų įmones.

„Duoti pavedimai policijai, visuomenės sveikatos centro specialistams, prašysime ir savivaldybių pagalbos. Bus aktyviai tikrinama, ar laikomasi privalomų atstumų, aptarnavimo laiko intervalų, kitų nustatytų reikalavimų“, – sakė premjeras.

Administracinių nusižengimų kodeksas asmenims už karantino taisyklių pažeidimus numato baudą nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA