Kaukių dėvėjimo ypatumai: ar apsaugo medžiaginės kaukės? - Kas vyksta Kaune

Kaukių dėvėjimo ypatumai: ar apsaugo medžiaginės kaukės?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Įvedus privalomą nurodymą dėvėti apsaugines kaukes, nemažai žmonių vis dar neturi įtikinančio atsakymo, ar iš medžiagos pasiūta kaukė gali apsaugoti nuo viruso plitimo. Specialistai tvirtina, kad kiek jus pačius apsaugos kaukė, labai priklausys nuo to, kaip ją dėvėsite ir prižiūrėsite.

Ar saugo medžiaginės kaukės?

Nors medicininių kaukių ir respiratorių jau galima įsigyti, tačiau vis dar daug žmonių gatvėse dėvi įvairias iš medžiagos pasiūtas kaukes. Internete netrūksta nuotraukų ir net prasidėjo varžytuvės, kurio kaukė įdomesnė ir spalvingesnė. Tačiau ką apie medžiaginių kaukių dėvėjimą sako specialistai ir ar neverta visgi būtų įsigyti patikimesnių apsaugos priemonių?

Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikų, iki šiol nėra atlikta pakankamai mokslinių tyrimų, siekiant išsiaiškinti namuose pasiūtų veido kaukių efektyvumą. Tačiau ULAC nurodė Kembridžo universiteto tyrėjų atliktą tyrimą, kurio duomenimis namuose pasiūtos medvilnės kaukės sulaiko 50 proc. 0,02–1 mikrono dalelių.

„Minėtieji tyrėjai padarė išvadą, kad namuose pasiūtos veido kaukės galėtų būti naudojamos tik kaip paskutinio pasirinkimo priemonė, siekiant išvengti oru plintančių infekcijų perdavimo nuo užsikrėtusių asmenų. Teigiama, kad namų sąlygomis pasiūtų kaukių dėvėjimas yra geriau nei nieko“, – dar praeitą mėnesį buvo tvirtinama paskelbtame ULAC pranešime.

Daugiau informacijos apie šį tyrimą anglų kalba rasite čia.

Ne mažiau svarbi ir priežiūra

Taip pat specialistai atkreipia dėmesį, kad kiekvieną kartą po dėvėjimo medžiaginę kaukę yra būtina tinkamai sterilizuoti. Ir nors vartotojai internete dalijasi įvairiais būdais, kaip jie tai daro, oficiali rekomendacija yra po kiekvieno grįžimo iš lauko medžiaginę kaukę skalbti ne žemesnėje nei 60°C temperatūroje su skalbikliu.

„Jei dėl kaukės audinio ypatybių negalima naudoti karšto vandens, reikia skalbti su balikliu ar kitais natrio hipochlorito turinčiais produktais, skirtais tekstilės gaminiams“, – rašoma rekomendacijose.

Saugo tinkamas kaukės dėvėjimas

Akivaizdu, jei viruso sukėlėjus į namus atsinešame ant drabužių, įvairių paviršių, tai lygiai taip pat jų gali būti ir ant mūsų kaukės, todėl ne mažiau už priežiūrą yra svarbus ir tinkamas kaukės dėvėjimas.

top: 1px solid #dadada; margin: 0 30px;">Kaip tinkamai dėvėti medicininę kaukę?
Infogram

Kas vyksta Kaune“ jau anksčiau dalijosi patarimais, kokias dažniausiai klaidas daro žmonės, dėvėdami kaukes. Viena pagrindinių – atšilus orams per medžiagines kaukes tampa sunku kvėpuoti, todėl ją žmonės nusmaukia nuo veido ir palieka kyboti po smakru. Ir taip tik dar labiau padidina viruso sukėlėjų plitimą ant veido.

Dalinamės video patarimais, ko nereikia daryti, kai dėvite kaukę. Nors vaizdo įrašas jau matytas, bet pasikartoti pradžiamokslį nepakenks. Panašu, kad kaukes dėvėsime ilgai, o jei norime, kad jos ne tik saugotų nuo baudos, bet ir nuo viruso – nedarykime taip, kaip darė vienas Kaune daug metų renkamas LR Seimo narys.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA