Kaukių dėvėjimo ypatumai: ar apsaugo medžiaginės kaukės? – Kas vyksta Kaune

Kaukių dėvėjimo ypatumai: ar apsaugo medžiaginės kaukės?

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Įvedus privalomą nurodymą dėvėti apsaugines kaukes, nemažai žmonių vis dar neturi įtikinančio atsakymo, ar iš medžiagos pasiūta kaukė gali apsaugoti nuo viruso plitimo. Specialistai tvirtina, kad kiek jus pačius apsaugos kaukė, labai priklausys nuo to, kaip ją dėvėsite ir prižiūrėsite.

Ar saugo medžiaginės kaukės?

Nors medicininių kaukių ir respiratorių jau galima įsigyti, tačiau vis dar daug žmonių gatvėse dėvi įvairias iš medžiagos pasiūtas kaukes. Internete netrūksta nuotraukų ir net prasidėjo varžytuvės, kurio kaukė įdomesnė ir spalvingesnė. Tačiau ką apie medžiaginių kaukių dėvėjimą sako specialistai ir ar neverta visgi būtų įsigyti patikimesnių apsaugos priemonių?

Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikų, iki šiol nėra atlikta pakankamai mokslinių tyrimų, siekiant išsiaiškinti namuose pasiūtų veido kaukių efektyvumą. Tačiau ULAC nurodė Kembridžo universiteto tyrėjų atliktą tyrimą, kurio duomenimis namuose pasiūtos medvilnės kaukės sulaiko 50 proc. 0,02–1 mikrono dalelių.

„Minėtieji tyrėjai padarė išvadą, kad namuose pasiūtos veido kaukės galėtų būti naudojamos tik kaip paskutinio pasirinkimo priemonė, siekiant išvengti oru plintančių infekcijų perdavimo nuo užsikrėtusių asmenų. Teigiama, kad namų sąlygomis pasiūtų kaukių dėvėjimas yra geriau nei nieko“, – dar praeitą mėnesį buvo tvirtinama paskelbtame ULAC pranešime.

Daugiau informacijos apie šį tyrimą anglų kalba rasite čia.

Ne mažiau svarbi ir priežiūra

Taip pat specialistai atkreipia dėmesį, kad kiekvieną kartą po dėvėjimo medžiaginę kaukę yra būtina tinkamai sterilizuoti. Ir nors vartotojai internete dalijasi įvairiais būdais, kaip jie tai daro, oficiali rekomendacija yra po kiekvieno grįžimo iš lauko medžiaginę kaukę skalbti ne žemesnėje nei 60°C temperatūroje su skalbikliu.

„Jei dėl kaukės audinio ypatybių negalima naudoti karšto vandens, reikia skalbti su balikliu ar kitais natrio hipochlorito turinčiais produktais, skirtais tekstilės gaminiams“, – rašoma rekomendacijose.

Saugo tinkamas kaukės dėvėjimas

Akivaizdu, jei viruso sukėlėjus į namus atsinešame ant drabužių, įvairių paviršių, tai lygiai taip pat jų gali būti ir ant mūsų kaukės, todėl ne mažiau už priežiūrą yra svarbus ir tinkamas kaukės dėvėjimas.

„Kas vyksta Kaune“ jau anksčiau dalijosi patarimais, kokias dažniausiai klaidas daro žmonės, dėvėdami kaukes. Viena pagrindinių – atšilus orams per medžiagines kaukes tampa sunku kvėpuoti, todėl ją žmonės nusmaukia nuo veido ir palieka kyboti po smakru. Ir taip tik dar labiau padidina viruso sukėlėjų plitimą ant veido.

Dalinamės video patarimais, ko nereikia daryti, kai dėvite kaukę. Nors vaizdo įrašas jau matytas, bet pasikartoti pradžiamokslį nepakenks. Panašu, kad kaukes dėvėsime ilgai, o jei norime, kad jos ne tik saugotų nuo baudos, bet ir nuo viruso – nedarykime taip, kaip darė vienas Kaune daug metų renkamas LR Seimo narys.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.