Paskelbus karantiną – kelis kartus išaugo ūkiško muilo paklausa

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Karantino pradžioje rinkoje pritrūkus dezinfekuojančių skysčių ir higienos specialistams patarus nuo koronaviruso saugotis rankas plaunant ūkišku muilu, jo paklausa išaugo kelis kartus.

Gamintojai sako nespėjantys įvykdyti visų užsakymų, nes trūksta žaliavų, o prekybos centrai teigia dar prieš paskelbiant karantiną bei jo pradžioje matę augantį higienos prekių poreikį.

„Norfoje“ ūkiško muilo pardavimai, paskelbus karantiną, padidėjo maždaug keturis kartus.

„Rimi“ atstovė Renata Keršienė pranešė, kad šį kovą, palyginti su pernai kovu, šio muilo parduota iki trijų kartų daugiau, tačiau jo parduotuvės turėjo pakankamai.

„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė BNS sakė, jog ūkiško muilo pardavimai išaugo dar vasario pabaigoje, paskelbus apie pirmą koronaviruso atvejį Lietuvoje – jie šoktelėjo daugiau nei tris kartus.

„Savaitę iki paskelbiant karantiną pardavimai šoktelėjo 4,5 karto, pirmąją karantino savaitę jie augo 2,4 karto, antrąją ir trečiąją augimas sulėtėjo, tačiau ūkiško muilo vis tiek buvo parduodama 1,2 ir 1,6 karto daugiau, palyginti su praėjusiais metais“, – sakė E. Dapkienė.

Ūkiško muilo gamybos bendrovės „Naujoji Ringuva“ pardavimų vadybininkė Kristina Navikaitė BNS pranešė, kad kovą, palyginti su pernai kovu, šio muilo paklausa išaugo iki penkių kartų.

„Paprasto, be jokių priedų, tinkančio plauti rankas, paklausa labiausiai išaugo, su tulžimi, glicerinu, kitais priedais – šiek tiek mažiau“, – sakė ji.

Įmonės atstovės teigimu, didinti gamybos neleidžia žaliavų trūkumas.

„Padidėjusį poreikį jaučiame, bet gaminti nespėjame, nes neturime žaliavų, pavyzdžiui, gyvulinių ar augalinių riebalų, įvairių priedų, pakuočių tiekimas sutrikęs. Sudėtinga situacija. Dirbame, gaminame, bet ne visus užsakymus įvykdome“, – tvirtino K. Navikaitė.

Pasak jos, ėmus trūkti ūkiško muilo, buvo perkamas kitų rūšių muilas, paviršių valikliai, todėl išaugo ir jų pardavimai: „Ne tiek kartų, kiek ūkiškas muilas, bet išaugo“.

„Naujosios Ringuvos“ vadovė Jurgita Žilvinskaitė prognozuoja, kad iki vasaros žaliavų tiekimas atsistatys.

K. Navikaitė be to, pastebėjo, kad įmonėje stringa gamyba, nes dalis darbuotojų dėl karantino negali atvykti į darbą – prižiūri mažus vaikus.

Karantinas Lietuvoje įvestas nuo kovo 16-osios.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Netoli Kauno susidūrimo metu nukentėjo motociklo vairuotojas

Seime bus svarstoma idėja įpareigoti informuoti vairuotojus apie „trikojus“

Kauno klinikose – kova dėl milžiniškos vertės pirkinio: tūkstančiai sergančiųjų tapo valdininkų įkaitais

Pamatykite iš aukštai: po kelių mėnesių pertraukos stadione vėl verda darbai

Kauno oro uostas svarsto įrengti saulės jėgainių parką

Keičiasi Registrų centro e. paslaugų kainos

Už vaikų izoliaciją bus mokamos ligos išmokos

Kauno apskrityje užregistruoti du nauji koronaviruso židiniai

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje užfiksuoti 88 nauji koronaviruso atvejai

Kauno žydai: Izaoko Gliko portretas