Už karantino nesilaikymą numatytos griežtesnės sankcijos – paaiškino kada ir kaip baus – Kas vyksta Kaune

Už karantino nesilaikymą numatytos griežtesnės sankcijos – paaiškino kada ir kaip baus

Asociatyvi / Kauno apskr. VPK nuotr.

Seime priimtos Administracinių nusižengimų kodekso pataisos numato griežtesnę atsakomybę už karantino taisyklių pažeidimą. Šias pataisas rengusi Teisingumo ministerija išsamiau paaiškina, už kokius pažeidimus gali grėsti administracinė atsakomybė.

Šiuo metu už karantino taisyklių pažeidimus fiziniams asmenims numatytos baudos siekia nuo 500 iki 1500 eurų.

Kaip informuoja ministerija pranešime spaudai, karantino taisykles pažeidus pirmą kartą pareigūnai už tai galės skirti pusę minimalios baudos, t.y., 250 eurų, tačiau antrą kartą nusižengus griežtoms taisyklėms piniginę teks patuštinti iš esmės.

„Jeigu asmuo yra per metus jau yra baustas už tą patį pažeidimą, jam gali būti skiriama apie 1000 eurų bauda“, – informuoja teisingumo ministerija.

Kokio dydžio baudą skirti, informuoja, nustatytose ribose spręs policijos pareigūnai. Neblaivumas gali būti traktuojamas kaip sunkinanti aplinkybė, tad ir sankcijos gali būti taikomos didesnės.

„Baudą skiriantis pareigūnas gali sumažinti arba padidinti baudos dydį sankcijos ribose – nuo 500 iki 1500 eurų, atsižvelgdamas į lengvinančias aplinkybes, pavyzdžiui, kaltės pripažinimas, arba sunkinančias aplinkybes, pavyzdžiui, pažeidimas padarytas, esant neblaiviam“, – rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Karantino taisyklių pažeidimu pagal naujausius teisės aktus laikomas izoliacijos pažeidimas. Tai yra, pavyzdžiui, jeigu asmuo grįžo iš užsienio ar turėjo kontaktą su užsikrėtusiuoju, ar jam diagnozuotas Covid-19 ir 14 dienų turėjo praleisti namuose, tačiau išėjo į lauką pavedžioti šuns ar išmesti šiukšlių – piniginę gali tekti paploninti.

„Iš užsienio grįžęs žmogus arba asmenys, kurie įtariami, kad serga COVID-19 liga, bei kontaktavę su šiuo virusu apsikrėtusiais žmonėmis privalo 14 dienų gyventi izoliacijoje. Jie pasirašo sutikimą, būti izoliuotais savo namuose, kitoje gyvenamoje vietoje, paskirtoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose. Pažeidimu laikomas pasirodymas viešoje vietoje, net ir dėvint apsaugos priemones, pavyzdžiui, vedžioti lauke šunį, eiti pasivaikščioti“, – rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Taip pat administracinė atsakomybė gali būti taikoma ir tuo atveju, jei žmogus turėjo atvykti į gydymo įstaigą atlikti testą dėl koronaviruso, tačiau to nepadarė.

„Administracine tvarka baudžiami ir asmenys, kurie pažeidė paskirtą medicininį režimą. Pavyzdžiui, žmogus turėjo gydymo įstaigoje atlikti testą dėl koronaviruso, tačiau jis be pateisinamos priežasties nepasirodė“, – aiškina ministerija.

Išlieka ir draudimas viešose vietose nesiburiuoti daugiau nei po du asmenis, tad trijų draugų grupei pareigūnai taip pat gali skirti baudas. Kai kurie, kaip anksčiau skelbė Delfi, tą jau patyrė savo kailiu.

„Baudžiami asmenys, jeigu parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose bus didesnėmis kaip 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimus giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus. Privaloma laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų – didesnio nei 2 metrai.

Baudos gali būti taikomos ir už plaukiojimą mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais laivais bei kitomis plaukiojimo priemonėmis didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus artimus giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus“, – rašoma pranešime.

Karantino pažeidimu taip pat laikomas ir apsauginių kaukių nedėvėjimas viešose vietose. Tiesa, bauda už šį pažeidimą jaunesniems nei 16 metų asmenims negalės būti taikoma. Tik džiaugtis ir piktnaudžiauti tuo nereikėtų, nes už šiuos pažeidimus atsakys atžalų tėvai – jiems bus skiriamos baudos už vaikų nepriežiūrą.

„Baudos gali sulaukti asmuo, kuris viešoje vietose bus be apsauginių kaukių ar neprisidengęs veido šaliku ar skarele.

Nepilnamečiai iki 16 metų negali būti baudžiami už šių draudimų nesilaikymą, tačiau tėvai gaus baudą už vaikų nepriežiūrą. Tėvai gali sulaukti baudos už karantino sąlygų nesilaikymą, jeigu savo žaidimų aikštelėje leidžia žaisti su kitos šeimos vaikais“, – aiškina ministerija.

Kaip rašoma pranešime, dėl šių pažeidimų policija ar kitos tai daryti galinčios institucijos surašys administracinių nusižengimų protokolus ir skirs atitinkamas baudas.

Griežčiau bus baudžiamos ir karantino taisykles laužančios įmonėms. Pavyzdžiui, nelegaliai dirbančios kirpyklos, naktiniai klubai. Taip pat gali būti baudžiamos ir maisto prekių parduotuvės, jei, tarkime, nebus apsirūpinusios dezinfekciniu skysčiu savo pirkėjams. Baudų dydis jiems svyruos nuo 1500 iki 6000. Kokią konkrečiai baudą skirti už kiekvieną pažeidimą, spręs teismas.

„Kadangi maksimalus baudos dydis viršija 1500 eurų, šiuo atveju, teismas spręstų, kokio dydžio baudą taikyti priklausomai nuo pažeidimo pobūdžio.

Jeigu karantino metu veiktų, pavyzdžiui, sporto ar naktinis klubas, ne maisto prekių parduotuvė, grožio salonas, bauda skiriama šios įmonės vadovui ar kitam atsakingam asmeniui. Draudžiami ir viešieji renginiai: sporto varžybos, mitingai, koncertai ir t.t.

Tokia pati bauda gali būti skiriama ir prekybos įmonių, parduotuvių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, jeigu pirkėjai, pavyzdžiui, negalės dezinfekuoti rankų.

Už nustatytų saugumo priemonių nesilaikymą gali būti baudžiami ir transporto bendrovių atsakingi asmenys. Tarpmiestiniuose ir priemiestiniuose viešojo transporto autobusuose leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Transporto priemonės turi būti dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse“, – informuoja Teisingumo ministerija.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA