Ties pagrindiniais įvažiavimais į Kauną driekiasi tikrinamų automobilių eilės

E. Šostakaitės nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nuo penktadienio vakaro visoje šalyje ėmus riboti automobilių judėjimą, uždaryti mažesni įvažiavimai į Kauno savivaldybę, o dideliais srautais pasižyminčiose gatvėse eismą reguliuoja pareigūnai. Nors procesas vyksta gana sklandžiai, transporto pralaidumas kiek sumažėjęs, vairuotojams čia tenka pristabdyti.

„Kas vyksta Kaune“ žiniomis, nedidelės spūstys formuojasi Savanorių prospekte netoli Muravos sankryžos, Ateities plente ties Taikos prospekto sankryža bei Jonavos gatvėje ties Kauno kempingu.

Pralaidumo sumetimais, labai akylai įvažiuojančiųjų pareigūnai netikrina – dažno vairuotojo paklausia, kur šis gyvena, ir viskas. Didelės kontrolės nėra, o praleidžiami praktiškai visi. Tarkime, Ateities plente per maždaug pusvalandį apsisukti teko tik vienam vairuotojui.

Vilkikų vairuotojai praleidžiami be patikrinimo, įvažiuoti ir išvažiuoti iš Kauno taip pat gali aptarnaujantysis transportas – taksi vairuotojai, pavežėjai.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad betoniniai užtvarai išdygo Seniavos plente, Titnago gatvėje – aklinai tveriami nedideli keliai tose vietose, kur ribojasi Kauno miesto ir rajono savivaldybės, taip pat kai kurios jungtys su valstybinės reikšmės transporto arterijomis.

Svarbu: visam savaitgaliui uždaryti įvažiavimai į Kauną 27 nuotr.

Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis BNS penktadienio vakarą sakė, kad didelė dalis vairuotojų į miestą įvažiuoja parodę nuosavybės teisės dokumentų nuotraukas telefone ar automobilio registracijos dokumentus su nurodytu adresu.

Atvykti į miestus ir miestelius ten negyvenantiems žmonėms galima dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę gali tie, kurie joje turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Policija teigia, kad fiziškai sukontroliuoti visų įvažiavimų galimybės nėra, bet bus naudojamos ir techninės stebėjimo priemonės. Esant dideliam srautui, siekiant išvengti spūsčių, gali būti tikrinami ne visi automobiliai.

Kaip ketvirtadienį pranešė Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK), nuo balandžio 10 d., 20 val., iki balandžio 13 d., 20 val., Kauno apskrities pareigūnų aptarnaujamoje teritorijoje, kaip ir visoje Lietuvoje, bus ribojami įvažiavimai į savivaldybes.

Kauno mieste, besiribojančiame su žiedine Kauno rajono savivaldybe, įrengiami 24 postai. Jonavos rajone numatyti 7, Kėdainių rajone – 7, Kaišiadorių rajone – 5 postai. Visoje Kauno apskrityje numatytos 43 vietos, kuriose bus ribojamas eismas, ir įrengti patikrinimo punktai.

Gyventojai, kurie privalės važiuoti į kitą apskritį, turės parodyti išimtį įrodančius dokumentus (darbo pažymėjimą, Registrų centro išrašą), kurie galės būti pateikiami tiek popieriniai, tiek ir skaitmeniniu formatu.

Visą šventinį savaitgalį dirbs ir informaciją gyventojams teiks policijos informacijos centras. Turint klausimų, prieš vykstant į kelionę rekomenduojama skambinti nemokamu informaciniu telefonu 8 700 600 00.

107 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga: per parą nustatyta 10 naujų susirgimų

Vidaus reikalų ministerija siūlo pratęsti sienų kontrolę

„Swedbank“ praneša apie galimus banko teikiamų paslaugų trikdžius

Kaune – nemokami Lietuvos kino klasikos seansai

Lietuviškų orų dozė: dažnai lis, kartais pagriaudės perkūnija

Skaitytojai fiksuoja įžūlų vairuotojo elgesį: per plauką nuo tragiškos baigties

„Maxima“ jau netrukus atsisakys prekybos gyva žuvimi

Įvertinus viruso plitimą – skelbiamos rekomendacijos keliautojams

Valstybės dienos proga įvertinti pasižymėję Kauno herojai

Nevaldomas sunkvežimis Draugystės gatvėje kliudė automobilį ir rėžėsi į tvorą