Kaunas po kritikos atsisakė kultūros darbuotojų prastovų – Kas vyksta Kaune

Kaunas po kritikos atsisakė kultūros darbuotojų prastovų

BNS 2020/04/09 15:47
Asociatyvi / LR Sveikatos ministerijos nuotr.

Kauno miesto savivaldybė po kritikos atšaukė sprendimus dėl prastovų kultūros darbuotojams ir iš naujo vertins jų galimybes dirbti nuotoliniu būdu, sako kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Seimo Kultūros komiteto posėdyje ketvirtadienį jis pabrėžė, kad po ministerijos perspėjimo tokius pat sprendimus atšaukė ir kitos savivaldybės, pavyzdžiui, Jurbarko rajono.

„Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius savo įsakymą pataisė, šiandien jau turime atgarsius iš Kauno kultūros įstaigų, kad įsakymas pataisytas ir tie darbuotojai, kurie buvo išleisti į prastovas, jie grąžinami ir iš naujo bus vertinamos jų galimybės dirbti nuotoliniu būdu“, – teigė M. Kvietkauskas.

Anot jo, savivaldybės įspėtos apie Vyriausybės patvirtintą nuostatą, kad prastovos gali būti taikomos tik išnaudojus visas kitas galimybes, t.y. siūlant nuotolinį ar kitą darbą, ir tik darbuotojui su pasiūlymais nesutikus.

Anot M. Kvietkausko, į raginimus atsisakyti prastovų taip pat sureagavo Jurbarko valdžia.

„Šiuo metu tokių probleminių atvejų, kad savivaldybės nereaguotų, aš nežinau. Bet jei būtų tokia informacija, mes į tai reaguotumėme ir toliau“, – pabrėžė M. Kvietkauskas.

Kaip skelbta, kovo pabaigoje Kauno savivaldybės administracijos direktorius pasirašė du įsakymus, kuriais nuspręsta balandį stabdyti neformaliojo švietimo įstaigų bei kultūros ir sporto įstaigų veiklą, o darbuotojams skelbti prastovas arba siūlyti rinktis atostogas.

Savivaldybė tvirtino, kad šis nepopuliarus ir kultūros bendruomenės sukritikuotas sprendimas buvo būtinas siekiant išsaugoti darbo vietas. Kultūros bendruomenė kreipėsi į Vyriausybę ir Seimą ir ragino įsikišti į situaciją.

Šalyje kovo viduryje įvestas karantinas šiuo metu pratęstas iki balandžio 27 dienos, jo metu neveikia švietimo, ugdymo, kultūros, sporto, laisvalaikio įstaigos, barai ir kavinės, išskyrus maistą išsinešimui, draudžiami renginiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA