Kauną pasiekė dar viena apsaugos priemonių siunta iš Kinijos (papildyta)

S. Skvernelio "Facebook" nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvą trečiadienio naktį pasiekė dar keli tūkstančiai dėžių su apsaugos priemonėmis iš Kinijos, dar vieno siuntinio laukiama vėliau trečiadienį, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

„Šiąnakt Kaune nusileidęs lėktuvas iš Kinijos atgabeno daugiau kaip 2 tūkstančius dėžių. Jose – apsauginiai skafandrai ir vienkartinė medicininė apranga. Kiek daugiau nei po valandos kitas lėktuvas iš Kinijos leisis Vilniuje. Jame – daugiau kaip 3 tūkstančiai dėžių su akiniais, apsauginiais skafandrais ir chirurginėmis kaukėmis“, – pranešė Vyriausybės vadovas.

Premjero teigimu, visos apsaugos priemonės bus gabenamos į penkias pagrindines mūsų gydymo įstaigas, dalis jų pasieks ir regionines ligonines, penkių didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotis, taip pat bus išdalintos žmonėms, dirbantiems savivaldybių įsteigtuose mobiliuosiuose punktuose.

„Kiek esu informuotas, kuo toliau, tuo labiau apsauginės priemonės tampa prieinamos visiems. Tiek dezinfekcinio skysčio, tiek kaukių, tiek pirštinių jau yra prekyboje. Dar ne visur, bet jų tikrai daugėja. Manau, pačiu artimiausiu metu tai jau niekam nebebus problema“, – rašė S. Skvernelis.

Papildyta 10.21 val.

Vienas lėktuvas trečiadienio naktį į Kauno oro uostą atgabeno daugiau kaip 2 tūkst. dėžių, kitas krovinys atgabentas į Vilniaus oro uostą.

Bendras abiejų siuntų svoris – daugiau nei 50 tonų. Kroviniuose – vienkartiniai akiniai, apsauginiai skafandrai, vienkartinės chirurginės kaukės ir medicinos apranga, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Esu labai dėkingas visiems, kurie yra aktyviai įsitraukę į visus prekių užsakymo ir logistikos procesus. Akivaizdu, kad valandos čia neskaičiuojamos – veikiama ir reaguojama nuolatos. Kol kas viskas vyksta sklandžiai, tad galime viltis, kad priešakinėse linijose su koronavirusu kovojantys žmonės bus apsaugoti“, – sako ministras A. Veryga.

Apsaugos priemonės Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežioja valstybės įmonė „Lietuvos paštas“.

„Sudėtinga situacija visame pasaulyje ir milžiniškas apsaugos priemonių poreikis bei konkurencija lemia tai, kad didiname krovinių gabenimo apsukas. Šiandieną dviem lėktuvais atvežėme kol kas didžiausią medicininių reikmenų kiekį į Lietuvą“, – sako susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kaune startavo nauja kūrybiška pramoga vaikams – leido lieti fantaziją ant automobilio

Galimai vogtu automobiliu bandę pasidžiaugti jaunuoliai toli nenuvažiavo

Kviečia prisijungti prie pasaulinės iniciatyvos – šį savaitgalį traukite į gamtą

„Air Baltic“ ketina atnaujinti skrydžius į Londoną, Dubliną ir Dubrovniką

Į Kauno „Žalgirio“ komandos gretas sugrįžo T. Dimša

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas iš Kauno prašosi į laisvę: gyvens pas mamą ir susiras darbą

Maudynių sezonas jau atidarytas: kauniečiai gali atsigaivinti keturiuose oficialiuose paplūdimiuose

Unikalus kauniečio tikslas: sieks per savaitę įveikti visas Kauno maratono distancijas

S. Skvernelis nusprendė: eis į Seimą su „valstiečiais“ (papildyta)

Ruošiantis antrajai koronaviruso bangai – Lietuvą pasiekė apsauginių chalatų siunta