Dėl sumažėjusių keleivių srautų „Lietuvos geležinkeliai“ stabdo dar dalį reisų

Lietuvos geležinkelių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Lietuvos geležinkelių“ grupei priklausanti keleivių vežimo bendrovė „LG Keleiviams“, peržvelgusi naujausius keleivių srautų duomenis, nuo balandžio 8 d. dar sykį optimizuoja vietinius traukinių reisus. Laikinai stabdomi dar 30 reisų, tačiau būtinasis susisiekimas tarp miestų ir toliau bus užtikrinamas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Koronavirusas kardinaliai pakeitė kasdienio gyvenimo įpročius. Pagirtina, kad žmonės elgiasi sąmoningai, be reikalo nekeliauja. Tai rodo ir pakitę keleivių srautai – praėjusią savaitę fiksavome 82 proc. mažesnį žmonių judėjimą traukiniais nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Turime elgtis atsakingai, reaguoti į šią situaciją ir keisti įprastus tvarkaraščius. Kovo pabaigoje laikinai sustabdėme trečdalį – 76 iš 226 – traukinių reisų; toliau mažėjant keleivių skaičiui, nuo balandžio 8 d. stabdome dar 30 reisų.

Optimizavimas atliktas atsižvelgiant į traukinių užimtumą, būtinojo susisiekimo į darbą ar iš jo išlaikymą. Įprastinis traukinių kursavimas sumažėjo per pus, tačiau kolegos, dirbantys traukiniuose, dėl to nenukentės – jų darbo vietas būtinai išsaugosime“, – sako „LG keleiviams“ generalinis direktorius Linas Baužys.

Naujieji reisų pokyčiai keleiviams pateikiami internetinėje svetainėje. Susisiekimas tarp miestų nenutrūks – bendrovė užtikrins būtinąsias keliones į darbus bei iš jų ir į kitas svarbias įstaigas.

Tiesa, bus griežtinamos patekimo į traukinius sąlygos – pradedama bilietų patikra prieš įlipant, privalomu tampa kaukės, skarelės ar movos dėvėjimas traukiniuose.

„Užtikrinti būtinąjį susisiekimą – mūsų pareiga šaliai ir jos piliečiams, ypač dabar, kai daliai jų likome vienintele susisiekimo priemone. Esame dėkingi kiekvienam, kuris elgiasi atsakingai ir sąžiningai – įsigyja kelionės bilietą, o jaučiantis prastai – niekur nevyksta ir lieka namuose. Tai parodo rūpestį traukinio personalu, dirbančiu tam, kad kasdienis gyvenimas visiškai nesustotų. Tikime, kad keleiviai supras ir būtinybę veidą dengti kauke, skarele ar mova. Kaip ir kelionės bilietas, tai tampa privaloma“, – teigia L. Baužys.

Bilietų patikros prieš kelionę bendrovė imasi dėl jų neperkančių ir situacija besinaudojančių asmenų: tai apsunkina srautų fiksavimą, optimizacijos procesus, galiausiai, yra nesąžininga kitų keleivių atžvilgiu. Įsigyti bilietus galima internetu arba kasose, atsiskaitant banko kortele. Prekyba traukiniuose, ribojant tarpusavio kontaktus, laikinai sustabdyta.

„Lietuvos geležinkelių“ bendrovė „LG Keleiviams“ primena ir apie kitus prevencinius veiksmus. Traukinių personalas aprūpintas asmens apsaugos priemonėmis – respiratoriais, vienkartinėmis medicininėmis kaukėmis ir pirštinėmis, dezinfekciniais skysčiais; stotys ir traukiniai dezinfekcinėmis priemonėmis nuodugniai valomi bent kartą per dieną; populiariausių maršrutų traukiniuose liečiami paviršiai dezinfekciniu skysčiu papildomai valomi po kiekvieno reiso.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Aukščiausia šalies valdžia reiškia užuojautą dėl nužudyto pareigūno

Beveik po dešimtmečio pertraukos Lietuvoje išaugo alkoholio sukeltų mirčių skaičius

Veiksmo filmo scenarijus: ginkluotas vyras nušovė policijos pareigūną ir pabėgo (atnaujinta)

Naujausi duomenys: per parą Lietuvoje užfiksuoti 6 koronaviruso infekcijos atvejai

Kauno stadioną statę turkai liko skolingi dviems dešimtims Lietuvos įmonių

5 priežastys, kodėl verta rinktis plaukų šalinimą lazeriu

Avarija netoli „Megos“ – nutįso kilometrinės transporto priemonių eilės

IX forto monumentą iš tamsos išplėšė apšvietimas autoriui atminti

Sukčiai nesnaudžia: kompiuterį pasiėmė, o pinigų taip ir nepervedė

„Kaunas Jazz“ sugrįžta: jau kitą savaitgalį atidarys jubiliejinį sezoną