Vyriausybėje – pasitarimas dėl laboratorijų pajėgumų, greitųjų testų ir egzaminų – Kas vyksta Kaune

Vyriausybėje – pasitarimas dėl laboratorijų pajėgumų, greitųjų testų ir egzaminų

BNS 2020/04/06 08:57
Asociatyvi / DELFI nuotr.

Premjero Sauliaus Skvernelio vadovaujamas Vyriausybės komitetas pirmadienį aptars situaciją dėl laboratorijų pajėgumų didinimo atliekant koronaviruso testus, greitųjų testų naudojimo tvarką ir galimus sprendimus dėl brandos egzaminų.

„COVID-19 komiteto darbotvarkėje – informacija apie laboratorijų pajėgumų didinimą, greitųjų testų naudojimo tvarka, nuotolinio ugdymo aktualijos ir galimi sprendimai dėl egzaminų“, – BNS pirmadienį sakė ministro pirmininko atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Lietuvoje pastarosiomis dienomis atliekama daugiau kaip po 2 tūkst. koronaviruso tyrimų per dieną, bet premjeras yra sakęs, kad šį skaičių ketinama padidinti iki 5 tūkst.

Lietuvos yra įsigijusi apie pusę milijono vienetų greitųjų testų koronaviruso infekcijai nustatyti.

Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, Lietuvoje kovo 16 dieną uždarytos mokyklos, darželiai ir universitetai. Nuo kovo 30 dienos mokyklose prasidėjo ugdymas nuotoliniu būdu.

Pirmadienį – ministrų ir miesto merų koronaviruso klausimų aptarimas

Sveikatos apsaugos, socialinės apsaugos ir darbo bei vidaus reikalų ministrai pirmadienį aptars su merais kylančius klausimus dėl koronaviruso pandemijos ir karantino metu įvestų priemonių vykdymo.

Kaip BNS sakė vidaus reikalų ministrės atstovė spaudai Božena Zaborovska-Zdanovič, nuotolinės konferencijos metu ketinama aptarti aktualiausius klausimus dėl gyventojų saviizoliacijos, viešosios tvarkos užtikrinimo.

Taip pat bus aptariami sprendimai dėl darbuotojų prastovų, atlyginimų mokėjimo.

Šalyje karantinas įvestas iki balandžio 13-osios. Jo metu uždarytos švietimo, ugdymo, kultūros, sporto, laisvalaikio įstaigos, barai ir kavinės, išskyrus maistą išsinešimui, draudžiami renginiai, neteikiamos nebūtinos paslaugos, neveikia parduotuvės, išskyrus maisto prekių, vaistines, degalines. Gyventojai raginami neiti iš namų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT