Kauno koronaviruso dienoraštis #11 – Kas vyksta Kaune

Kauno koronaviruso dienoraštis #11

Skaitytojų nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Dėl koronaviruso pandemijos karantinuojantis Kaune praslinko jau trečias savaitgalis. Skaisti saulė kauniečius nemažais būriais vėl vijo iš namų, į turgelį masiškai rinkosi smulkieji prekybininkai, o grupelė dviratininkų išmynė į plentą apšilti. Skaitytojai taip pat svarstė, ką per karantiną veikia Visvaldas Matijošaitis, pasakojo apie abejotiną saugumą parduotuvėse ir maitinimo vietose bei fiksavo ištuštėjusias Kauno gatves.

Sportiškos dalybos korona

Kaip atkreipė dėmesį „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas Gytis, „Facebook“ grupėje „Velomanai“ sekmadienį paskelbtas įrašas apie maršrutu Jonava-Kėdainiai judančią šešių dviratininkų grupę. Internautai stebėjosi šiurkščiu karantino reikalavimų pažeidimu.

Grupinė dviratininkų treniruotė / „Facebook“ grupės „Velomanai“ nuotr.

„Tas priekyje iškvepia, už jo esantis įkvepia. O žinant, kad plente dviratininkai keičiasi vietomis ratu, tai gražus pasidalinimas virusu išeina. Tikrai neatsakinga. Galima sportuot ir po vieną. O grupėje daugiau kaip po du apskritai uždrausta būti“, – piktinosi dviračių entuziastai.

Prie „Molo“ – prekyba visu tempu

„Ar normalu karantino metu organizuoti tokias muges?“, – prekybos centro „Molas“ aikštelėje sekmadienį surengtu ūkininkų turgeliu stebėjosi Vytautas.

Turgelis prie „Molo“ / Skaitytojo nuotr.

Tiesa, jo atsiųstoje nuotraukoje matyti, kad prekybininkai ėmėsi tam tikrų apsaugos priemonių – palapinės apvyniotos skaidria plėvele, tačiau žmonių prie prekystalių susirinkę nemažai.

Gryno oro mėgėjai netilpo į aikšteles

„Kleboniškio miško parkas, kauniečiai laikosi karantino“, – šeštadienį įamžintą vaizdą ironiškai komentavo skaitytojas. Įraše matyti kelkraštyje išrikiuota eilė automobilių, gamta pasimėgauti atvykusių kauniečių transporto priemonėms nė neužteko vietos stovėjimo aikštelėje.

Tuo metu Giedrius netoli Kačerginės esančiame miške pastebėjo kitą liūdną tendenciją. „Gera žinia! Sveikuoliai grįžta į miškus pakvėpuoti grynu oru! Nors iš tikro nejuokinga. Nauja šiukšlių mada ir gal net liga. Tai ne vien šiukšlė…“ – bet kur numestą respiratorių fiksavo vyras.

Miške prie Kačerginės pamestas respiratorius / Skaitytojo nuotr.

Krabų lazdelės Kauno medikams

„O tai kodėl kitų miestų merai dirba, o mūsų ne? Gal žinot… kodėl negalėjo maistu paremti medikų? Juk turi begalę maisto gamybos fabrikų. Kodėl nerodo jokio entuziazmo?“ – svarstė Edgaras.

„Liuks kebabai“ vos spėja maitinti

„Šita kepykla visai nekontroliuojama. Nei atstumai, nei kas. Šašlykų kepėjai be kaukių ir t. t., baisu“, – kas vakarą prie „Girstučio“ „Liuks kebabų“ užkandinės besikartojančią situaciją nupasakojo Gustas.

Būrys išalkusių kauniečių prie „Liuks kebabų“ / Skaitytojo nuotr.

„Gi ten pati populiariausia kebabinė Kaune, kuri kepa viščiukus jau 15 metų. Bent jau šašlykų kepėjas be nieko, pardavėja su kauke, tai nors tiek gerai“, – kalbėjo kaunietis.

Vienkartinės kaukės – dviem dienoms

„Dirbu vienoje Kauno „Šilo“ parduotuvėje, mums išdalino apsaugines priemones: vienkartines medicinines kaukes ir plastmasines, kurios dengia visą veidą – pastarąsias gavome ketvirtadienį, kai jau ėjo 3 karantino savaitė. Beje medicinines kaukes gavome anksčiau, tačiau kaip jums toks valdžios požiūris? Kaip žinia, vienkartinės kaukės keičiamos kas 2-4 val. Po šio laiko pareikalavus naujos, žinote, ką atšovė? Šios kaukės dviem dienoms!“ – pykčio neslėpė „Šilo“ darbuotoja prisistačiusi skaitytoja.

Anot jos, kai žmonės parduotuvėje su dideliu žmonių srautu dirba rizikuodami savo sveikata, tokia priemonių politika tiesiog šokiruoja. „Negana to, „Šilo“ valdžia kiekvieną dieną tikrina parduotuvių darbuotojus, ar mes nešiojame apsaugines priemones. Jei tikrina, kodėl nesusirūpina jų saugumu? Nuo vienkartinės suplyšusios kaukės per dvi dienas galime užsikrėsti greičiau nei nuo ateinančių pirkėjų. Ir kam tas tikrinimas? Ir kaukės? Faktiškai dėl kitų akių, nes saugumo jokio…“ – aiškino moteris.

Žvejybos reikmenys – iš automato

Kita vertus, ne visų prekybininkų verslo praktikos karantino metu miestiečius verčia kraipyti galvas. „Verslas prie karantino prisitaiko – Karo ligonines gatvėje žvejų patogumui visą parą veikia prekybos automatas!“ – vaizdo įrašu dalijosi Laimis.

Apie pirmą nuotolinio švietimo savaitę: yra, kur pasitempti

„Kas vyksta Kaune“ šeštadienį transliavo pokalbį su šeštoku Simonu Vakariu Savicku, kuris po dviejų savaičių netikėtų atostogų papasakojo apie pirmąją nuotoliniu būdu organizuoto ugdymo savaitę.

Jaunojo kauniečio, kuris mokykloms vietoje „Messenger“ platformos siūlė naudoti „Discord“ programinę įrangą, teigimu, patiems mokytojams vietomis reikėtų pastiprinti kompiuterinio raštingumo žinias.

21 karantino diena Kaune iš viršaus

Portalo skaitytojas Vykintas pasidalijo sekmadienį dronu nufilmuota ir sumontuota vaizdo medžiaga, kurioje – Kauno gatvėse gerokai sumažėję transporto srautai ir saulės nutvieksta centrinė miesto dalis.

Parengta pagal portalo „Kas vyksta Kaune“ bendruomenės narių informaciją.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Kauno koronaviruso dienoraštis – tai subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis paremtas straipsnių ciklas, kuriame kviečiame kauniečius dalintis savo pastebėjimais. Portalo „Kas vyksta Kaune” redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis, iš kurių sudaromi dienoraščio įrašai.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.