Daugiau nei 4 tonų grybų vagystės kriminalas baigtas

Asociatyvi / R. Sadausko-Kvietkevičiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vilniaus apygardos teismas kovo pradžioje nusprendė netenkinti verslininko apeliacinio skundo dėl prieš kelerius metus įvykdytos voveraičių vagystės. Verslininkas bylinėjosi su Lietuvos valstybe dėl galbūt aplaidžių Kauno prokurorų ar teisėjų veiksmų.

Ieškovas V. V. prašė teismo iš atsakovės Lietuvos valstybės priteisti 1 tūkst. eurų neturtinės žalos ir panaikinti pernai birželį Vilniaus miesto apylinkės teismo priimtą sprendimą, kuriuo ieškinys nebuvo tenkintas ir ieškovui priteista valstybei sumokėti 12,43 euro bylinėjimosi išlaidų.

Žemesnės instancijos teismas nustatė, kad 2016 metų spalį bendrovės „Bavarė“ direktorius kreipėsi į Alytaus apskrities policiją, kuri pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įmonės grybų krovinio dingimo.

Bendrovės direktorius pareiškime nurodė, kad tų pačių metų rugsėjį bendrovės „Garvilė“ direktorius R. R. pasisavino įmonės „Bavarė“ grybų krovinį – 4,63 tonos šviežių voveraičių, kurių vertė – beveik 4,9 tūkst. eurų. Alytaus policija ieškovą pripažino civiliniu ieškovu, o pareikšto ieškinio suma siekė 42 tūkst. eurų.

Vis dėlto, 2017 metų spalį Kauno apygardos prokuratūra nutarė nutraukti ikiteisminį tyrimą, nepadarius nusikalstamos veikos, 2018 metų vasarį nebuvo patenkintas ir bendrovės „Bavarė“ vadovo skundas, kuriuo prašyta įpareigoti tęsti ikiteisminį tyrimą ir atlikti jo prašomus veiksmus.

Ieškovas teigė, kad atliktame ir nutrauktame ikiteisminiame tyrime buvo padaryta klaidų, tačiau teismas teigia, kad Kauno apygardos prokuratūros teismui pateikti dokumentai rodo, jog nebuvo nustatyti veiksmai ar duomenys, kurie leistų teigti, kad padarytos veikos turėjo nusikaltimų ar baudžiamųjų nusižengimų požymių.

Nagrinėjamoje byloje teismas nenustatė nei Kauno apygardos prokuratūros prokuroro, nei Kauno apygardos teismo teisėjo neteisėtų veiksmų, kuriais buvo nustatyta, kad ikiteisminis tyrimas dėl bendrovės „Bavarė“ grybų krovinio dingimo nutrauktinas.

Vilniaus apygardos teismo šią savaitę priimtu sprendimu žemesnės instancijos teismo sprendimas, priimtas pernai birželį, liko nepakeistas.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

IX forto monumentą iš tamsos išplėšė apšvietimas autoriui atminti

Sukčiai nesnaudžia: kompiuterį pasiėmė, o pinigų taip ir nepervedė

„Kaunas Jazz“ sugrįžta: jau kitą savaitgalį atidarys jubiliejinį sezoną

G. Nausėda įvardijo savo siekius: norėjau kitokio politinio stiliaus

Kroatija gelbėja skęstantį turizmą – lietuviai galės keliauti be apribojimų

Troleibuso ir sunkvežimio susidūrimas VI-ojo forto žiede – eismas paralyžuotas

Lietuva skyrė 10 tūkst. eurų paramą Butanui – padės kontroliuoti viruso plitimą tolimoje šalyje

Pakeliui į Aleksotą liepsnos prarijo automobilį

Iš Klaipėdos į namus Domeikavoje išvykęs vyras taip ir negrįžo

Už juodus darbelius įkliuvo Pravieniškių pataisos namų pareigūnas