Ministerijos pranešimo negavusi Kauno savivaldybė mažinti tyrimų skaičiaus neketina

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sveikatos apsaugos ministerijai paskelbus, kad trumpinamas mobiliųjų punktų darbo laikas, Kauno savivaldybė teigia kol kas tokio sprendimo negavusi.

„Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimo kol kas oficialiai nesame gavę, tad apie pokyčius žinome tik iš viešosios erdvės. Svarbu pabrėžti, kad Kaune veikia tik vienas mobilusis patikros punktas, įsikūręs Kauno kempinge, ir jo darbų apimtis miestas kasdien derina su laboratorijos galimybėmis bei atitinkamai didina ten dirbančias medikų pajėgas. Galimybės čia išties yra labai didelės“, – BNS sakė Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Kaune esančiame patikros punkte veikia trys patikros linijos.

Savivaldybė penktadienį pranešė, jog per savaitgalį galės paimti 800 ėminių ir neplanuoja šių apimčių mažinti.

„Pasirengta per savaitgalį atlikti iki 800 tyrimų. Toks kiekis buvo suderintas dar penktadienį priešpiet. Registracijos jiems jau yra paleistos, tad atšaukti ar pakeisti nebėra kaip, nes tai – ne kompiuterinis žaidimas“, – pabrėžė savivaldybės atstovas.

Vis dėlto savivaldybė žada vykdyti įpareigojimą dirbti iki 18 val.

Savivaldybės atstovai pabrėžia, jog punktas nedirba „į šaldytuvą“, ir darbo apimtys planuojamos atsižvelgus į laboratorijų pajėgumus.

Nuo sekmadienio Lietuvos savivaldybių administracijos turi užtikrinti, jog mieste veiktų „ne daugiau nei vienas mobilus punktas“ ir ėminius dėl koronaviruso jis rinktų „ne ilgiau nei 6 valandas per dieną“, teigiama vėlai penktadienį vakare pasirašytame Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendime.

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, tokie pakeitimai galios dvi dienas – nuo sekmadienio, iki antradienio, kuomet įsigalios antroji sprendimo dalis, leisianti didžiosioms savivaldybėms vėl grąžinti norimą kiekį mobiliųjų punktų, tačiau jų veikla turės būti suderinta su laboratorijų pajėgumais ištirti ėminius.

„Šias dvi dienas gyventojai, nerimaujantys dėl savijautos ir pajutę viršutinių kvėpavimo takų peršalimo simptomus, raginami kreiptis į savo šeimos gydytoją. Atkreipiame dėmesį, kad didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune – veiklą pradėjo karščiavimo klinikos“, – teigiama penktadienį prieš vidurnaktį išplatintame pranešime.

Penktadienį spaudos konferencijoje sveikatos apsaugos ministras A. Veryga sakė, kad siekiant sumažinti laboratorijose neištirtų koronaviruso mėginių skaičių savivaldybių mobilūs punktai jų laikinai ims mažiau, tačiau neminėjo, kad dalį punktų teks laikinai uždaryti.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Mažeikių tragedijos atomazga: rastas žudiko lavonas

Stiprius narkotikus skrandyje gabenusiam Nigerijos piliečiui iš Pravieniškių ištrūkti nepavyko

Kauno klinikose žengtas istorinis žingsnis genetinių tyrimų srityje

Lėktuvai netrukus vėl leisis ir Kaune – informuoja kaip išvengti nesklandumų

Mažeikių dramoje kitas svarbus žingsnis – šią naktį (foto)

Pokyčių lyderis kunigas A. Toliatas: „Gyvenimas yra nuolatinis pokytis“

„Raketa“ pirmąkart šiemet pasiekė Nidą ir grįžo atgal: skelbiamos bilietų kainos

Po skaudaus įvykio, V. Ušacko šeimoje - dar viena netektis

Pirmadienį visoje Lietuvoje suskambės nemokami iniciatyvos „Ačiū, Lietuva!“ koncertai

Keičiami reikalavimai kavinėms ir restoranams: galės dirbti ilgiau