Karantino metu policijai patruliuoti padės kariai, savaitgalį – ir šauliai – Kas vyksta Kaune

Karantino metu policijai patruliuoti padės kariai, savaitgalį – ir šauliai

BNS 2020/04/03 12:32
KAM nuotr.

Nuo penktadienio policininkams didžiuosiuose šalies miestuose patruliuoti padeda Lietuvos kariuomenės Karo policija, savaitgalį į patruliavimą įsijungs ir Šaulių sąjunga.

„Skiriame dvidešimt karo policininkų su dešimt automobilių – dešimt ekipažų, kurie patruliuos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Jie padės palaikyti viešąją tvarką karantino metu“, – BNS penktadienį sakė Lietuvos kariuomenės vado atstovas žiniasklaidai majoras Tomas Balkus.

Pasak jo, kariai policininkams padės patruliuoti „tiek, kiek reikės“.

„Mūsų karo policininkai bus su karine apranga, dėvės ryškias liemenes. Jie dažniausiai yra su raudonomis beretėmis. (…) Jie, žinoma, bus su apsaugos priemonėmis, turės praktiškai visą policininko ekipuotę“, – teigė T. Balkus.

Pasak Šaulių sąjungos, šiuo metu organizacijos nariai policijai ir savivaldybių viešosios tvarkos skyrių specialistams patruliuoti padeda Vilniuje, Kaune, Tauragėje, Druskininkuose, Klaipėdoje, Jurbarke. Savaitgalį šauliai su policininkais patruliuos ir dar 17 miestų.

„Savaitgalio metu nenustebkite savo miestų, miestelių viešosiose erdvėse matydami šiek tiek daugiau šaulių nei įprasta. Šiandien mes esame gavę iš 17 savivaldybių prašymus prisidėti, teikiant pagalbą ir užtikrinant karantino sąlygų laikymąsi. Todėl šiai užduočiai planuojame pasitelkti virš 120 šaulių“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė Šaulių sąjungos vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna.

Anot jo, padedant suvaldyti koronaviruso grėsmes į savanorišką veiklą jau įsitraukė daugiau nei 2 tūkst. organizacijos narių.

„Tai sudaro beveik 45 procentus visų suaugusių narių. Jie dalyvavo teikiant pagalbą valstybės institucijoms“, – teigė G. Koryzna.

Kaip teigia šaulių vadas, nuo vasario septintos dienos organizacijos nariai pradėjo nepertraukiamą budėjimą Vilniaus ir Kauno oro uostuose, teikiant pagalbą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams.

„Šauliai padeda užtikrinti apsaugą ir padeda sveikatos apsaugos specialistams koordinuoti atvykstančių pasitikrini asmenų judėjimą. Be to, įvedus ekstremaliąją padėtį, nuo kovo 16 dienos šauliai medikai ir paramedikai aktyviai savanoriauja ir koordinuoja kitų savanorių įtraukimą į karštąją liniją 1808, atsakydami į sunerimusių piliečių telefono skambučius“, – kalbėjo jis.

Siekiant šalyje suvaldyti koronaviruso plitimą nuo kovo 16 dienos Lietuvoje paskelbtas karantinas, jis truks mažiausiai iki balandžio 13-osios, bet galės būti pratęstas. Jo metu neveikia visos kultūros, švietimo, ugdymo įstaigos, draudžiami masiniai renginiai, taikomi įvairūs kiti ribojimai.

Policija ir kitos tarnybos pastaruoju metu skelbia sustiprinusios budėjimą viešosiose erdvėse, daugiau dėmesio pareigūnai skiria tikrinimams, kaip iš užsienio grįžę ar kontaktų su sergančiaisiais koronaviruso infekcija turėję gyventojai laikosi privalomo dviejų savaičių karantino.

Taip pat stebima, kaip gyventojai laikosi kitų karantino taisyklių, draudžiančių būriuotis didesnėmis grupėmis, nei po du, išskyrus šeimas, numatančių, jog privaloma laikytis saugaus atstumo, vengti fizinio kontakto.

Per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius:
* Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų išankstinis* skaičius:

* Per praėjusią parą mirusių skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40%
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Pirma skiepo doze

Antra skiepo doze


Iš viso vakcinuota:
Pirmąja skiepo doze

Dviem skiepo dozėmis

Bendras Covid-19 mirčių skaičius

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius

Pasveikusių asmenų skaičius

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA