A. Veryga prasitarė, kada prognozuojamas užsikrėtimo koronavirusu pikas

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Užsikrėtimo koronavirusu pikas prognozuojamas gegužės pradžioje, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Yra Vilniaus universiteto mokslininkų padarytos tam tikros analizės, pagal dabartinį scenarijų jie prognozuoja, kad maksimalus atvejų skaičiaus pakilimas turėtų būti gegužės pradžioje“, – trečiadienį pristatydamas situaciją Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje sakė A. Veryga.

Jis taip pat pažymėjo, kad atliktų tyrimų skaičiui tenkantis nustatytų koronaviruso atvejų skaičius išlieka stabilus, netgi matyti mažėjimo tendencija.

„Tyrimų skaičius Lietuvoje kas dieną vis didesnis ir didesnis, per praėjusią parą buvo atlikta 1900 tyrimų, ir procentas nuo šimto ištirtųjų stabilus, tikrai neauga, o turi tam tikrų mažėjimo tendencijų“, – teigė A. Veryga.

„Šiandien, jei neklystu, buvo 2,5 atvejai iš šimto ištirtųjų, tas procentas netgi šiek tiek žemėjantis, labai nežymiai, aišku, tai yra svyravimų ribose“, – pažymėjo ministras.

Anksčiau ministras yra paskelbęs, kad koronaviruso plitimo kreivė plokštėja, o viruso plitimą šalyje lėtina įvestos karantino priemonės.

„Yra tam tikri požymiai arba ženklai, kad mūsų viruso plitimo kreivė yra plokštėjanti, nešauna labai staigiai į viršų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė ministras.

Kreivės plokštumas atspindi viruso plitimo tempą – kuo kreivė statesnė, tuo virusas plinta sparčiau, ir dėl to gydymo įstaigas vienu metu užplūsta daug sunkios būklės pacientų.

Iki trečiadienio ryto Lietuvoje buvo patvirtintas 581 užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejis, iš viso buvo ištirti 12 tūkst. 574 ėminiai.

Šalyje mirė aštuoni koronavirusu sirgę žmonės, kol kas pasveiko septyni asmenys.

10 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Sveiko berniuko susilaukę kauniečiai netrukus ėmė nerimauti: kraujo tyrimai atskleidė itin retą ligą

Absurdiškiausia pervaža Kaune: traukinį čia jau seniai kas bematęs

M. K. Čiurlionio muziejus kviečia apsilankyti nemokamai

Pataria advokatė: kaip elgtis, jei mokykloje susižalojo jūsų vaikas

Kauno rajone rastas apiręs žmogaus kūnas

Vienybės aikštėje stipraus vėjo neatlaikė kaštonas

Šalyje nustatyti 5 nauji susirgimai koronavirusu

Varpo gatvę sekmadienio rytą sudrebino sprogimas

Valstybė už 17 mln. eurų mokys dirbtinį intelektą lietuvių kalbos

Paviešintas avarijos Kauno centre vaizdo įrašas: čia bus žiedas, pristabdyk