Prioritetas tiriant koronaviruso atvejus – mirusiems

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada prioritetą tyrimus dėl koronaviruso atliekant mirusiems žmonėms.

„Buvo dabar diskutuota, kad mirusių žmonių tyrimai būtų išskiriami ir prioritetizuojami, kad artimiesiems netektų laukti“, – žurnalistams antradienį sakė ministras.

Pasak jo, iki šiol šie ėminiai nebuvo žymimi, todėl juos būdavo sudėtinga atsekti.

Ukmergės ligoninės vyriausiasis gydytojas antradienį paskelbtame kreipimęsi teigė, jog delsiant ištirti mirusių pacientų ėminius susidarė „itin emociškai sunki situacija“, kai artimieji negalėjo atsiimti mirusiojo kūno.

„Ieškojome būdų padėti, skambinome, prašėme paskubinti, tačiau veltui. Galime tik apgailestauti. Bet tokia yra realybė. Galbūt sprendžiant nacionalines problemas ne visada pakanka laiko ir dėmesio bei empatijos vieno miesto situacijai…“, – svarstė ligoninės vadovas Rimvydas Civilka.

Šiuo metu atsakymų dėl koronaviruso gyventojams gali tekti laukti kelias dienas – pasak A. Verygos, tai priklauso ir nuo to, kuri laboratorija jų ėminius tiria.

„Šiandien kaip tik buvo duoti pavedimai peržiūrėti logistiką, nes laboratorijos skirtingai užsikrauna, skirtingus turi pajėgumus. (…) Žiūrima dabar, kaip pagelbėti, tuos testus tiesiog pervežti iš vienos laboratorijos į kitą, kad jie nelauktų, nes skirtingi tie laukimo laikai yra“, – sakė jis.

Ministras žada, jog koronaviruso tyrimų apimtys ženkliau didės instaliavus papildomą įrangą valstybės laboratorijose.

„Tie skaičiai turėtų pradėti didėti reikšmingiau, kai bus instaliuota didelė įranga ne privačiose įstaigose, bet ir mūsų nacionalinėje laboratorijoje, Klaipėdoje – ji dar nėra instaliuota, ten, kur yra didesnė galimybė daugiau tyrimų atlikti“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė ministras.

Papildomą įrangą sumontuoti tikimasi šią savaitę.

„Tikėkimės, jie artimiausiu metu pabaigs diegimą“, – sakė jis.

Be papildomos įrangos, į tyrimus įjungus privačias laboratorijas, esamą 1,5 tūkst. tyrimų per dieną skaičių, A. Verygos žiniomis, būtų galima išplėsti tūkstančiu.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad be reagentų ir įrangos klausimo taip pat svarbus yra dirbti galinčių laborantų skaičius, be to, jiems reikia laiko išmokti dirbti su naujomis priemonėmis.

Lietuvoje yra nustatyta 533 koronaviruso atvejų, septyni žmonės mirė, septyni – pasveiko. Pirmadienį atlikus 1389 testus nustatyti 49 nauji atvejai, iš viso ištirta 11 tūkst. 280 ėminių.

Visuomenės informavimo grupei vadovaujantis premjero patarėjas Giedrius Surplys sako, kad tyrimus dėl koronaviruso planuojama atlikti iš viso dvylikoje laboratorijų, tai, anot jo, leistų padidinti tyrimų skaičių nuo šiuo metu atliekamų mažiau nei 1,5 tūkstančio iki 5 tūkstančių.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu tyrimai atliekami septyniose valstybinių įstaigų ir ligoninių laboratorijose.

56 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune startavo nauja kūrybiška pramoga vaikams – leido lieti fantaziją ant automobilio

Galimai vogtu automobiliu bandę pasidžiaugti jaunuoliai toli nenuvažiavo

Kviečia prisijungti prie pasaulinės iniciatyvos – šį savaitgalį traukite į gamtą

„Air Baltic“ ketina atnaujinti skrydžius į Londoną, Dubliną ir Dubrovniką

Į Kauno „Žalgirio“ komandos gretas sugrįžo T. Dimša

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas iš Kauno prašosi į laisvę: gyvens pas mamą ir susiras darbą

Maudynių sezonas jau atidarytas: kauniečiai gali atsigaivinti keturiuose oficialiuose paplūdimiuose

Unikalus kauniečio tikslas: sieks per savaitę įveikti visas Kauno maratono distancijas

S. Skvernelis nusprendė: eis į Seimą su „valstiečiais“ (papildyta)

Ruošiantis antrajai koronaviruso bangai – Lietuvą pasiekė apsauginių chalatų siunta