Epidemiologė papasakojo, kada koronaviruso plitimas Lietuvoje gali pasiekti piką

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Remiantis skirtingais modeliais, koronavirusas plitimo piką galėtų pasiekti balandžio viduryje arba gegužės pradžioje, sako vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.

„Kai kurie mokslininkai sako, kad mes turėsim pakankamai didelį plitimą artimiausias dvi savaites, kiti modeliai teigia, kad mes piką pasieksim dešimtąją epidemijos savaitę, skaičiuojant nuo pirmo nustatyto atvejo, tai galėtų būti balandžio pabaiga, gegužės pradžia“, – spaudos konferencijoje teigė L. Ašoklienė.

Anot jos, šios prognozės parengtos remiantis užsienio šalių mokslininkų sukurtais modeliais, tačiau tiksliai prognozuoti koronaviruso plitimo piką yra „sudėtingas dalykas“, nes šiuose modeliuose naudojami skirtingi kintamieji. Lietuvos mokslininkai prognostinius modelius dar tik kuria.

Kaip teigia L. Ašoklienė, koronaviruso pikas šalyje „labai didele dalimi“ priklausys nuo visuomenės.

„Kaip mes laikysimės karantino režimo, ribojimo priemonių, nes tokios griežtos priemonės Lietuvoje yra taikomos pirmą kartą. Ir taikomos neatsitiktinai, nes yra būtinos“, – kalbėjo vyriausioji epidemiologė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį sakė, kad Lietuvoje yra požymių, rodančių, kad koronaviruso plitimo kreivė plokštėja.

Jo teigimu, tokias tendencijas rodo mažėjantis santykinis teigiamų atvejų skaičius, lyginant su tyrimų skaičiumi. Anot ministro, viruso plitimą šalyje lėtina įvestos karantino priemonės.

Tačiau, pasak L. Ašoklienės, tokius vertinimus daryti dar anksti.

„Šiuo metu teigti, kad ji plokštėjanti ar situacija yra labai stipriai suvaldyta, reikėtų gan atsargiai, nes keletas ateinančių savaičių mums ir parodys, kokia situacija yra pas mus, kaip tos taikomos ribojimo, karantino priemonės duoda efektą, kiek jos prisideda prie situacijos valdymo“, – sakė ji.

Lietuvoje yra patvirtinti 533 koronaviruso atvejai, septyni žmonės mirė, septyni – pasveiko. Iš viso ištirta 11 tūkst. 280 ėminių.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Atsinaujinęs „girstučio“ baseinas atveria duris lankytojams

„BMW“ automobilis patraukė vagišių akį – išnešė paliktus prabangius pirkinius

Per parą Lietuvoje patvirtinta 11 naujų koronaviruso susirgimų atvejų

Neeilinis Lietuvos šaulių sąjungos suvažiavimas – svarbų sprendimą priims nuotoliniu būdu

Kaune startavo nauja kūrybiška pramoga vaikams – leido lieti fantaziją ant automobilio

Galimai vogtu automobiliu bandę pasidžiaugti jaunuoliai toli nenuvažiavo

Kviečia prisijungti prie pasaulinės iniciatyvos – šį savaitgalį traukite į gamtą

„Air Baltic“ ketina atnaujinti skrydžius į Londoną, Dubliną ir Dubrovniką

Į Kauno „Žalgirio“ komandos gretas sugrįžo T. Dimša

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas iš Kauno prašosi į laisvę: gyvens pas mamą ir susiras darbą