Antradienio vakarą kauniečiai vėl galėjo stebėti įdomų reiškinį danguje

Marco Langbroek „SatTrackBlog“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Pirmadienį į redakciją plūdo laiškai ir nuotraukos, jog nakties danguje matomi neaiškūs skrendantys objektai danguje. Kauniečiai teiravosi, kas tai galėtų būti. Pavyko išsiaiškinti, jog esant geram matomumui, danguje matomi žinomos kompanijos „Space X“ skrendantys palydovai, kurie formuoja tinklą aplink žemę, interneto ryšiui pagerinti.

Šį vakarą redakcija taip pat sulaukė ne vieno prašymo pasidomėti kas skraido danguje, ar tai lėktuvai, ar tai krentančios žvaigždės.

„Virš Kauno marių skrenda jau dviženklis skaičius nenustatyto pobūdžio lėktuvų viena linija. Išsiaiškinkite kas vyksta. Kauniečiai sunerimę. Ačiū“, – į „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi skaitytojas.

„Ar pastebėjote, kad danguje nenustojant skrenda kažkokie objektai, atrodo kaip žvaigždės, bet skrenda viena linija, kas tai?“, – danguje pastebėtus objektus apibūdino kiti skaitytojai.

Kalifornijoje įsikūrusi bendrovė „SpaceX“ sėkmingai paleido raketą, iškėlusią į orbitą dar 60 palydovų, sudarysiančių tinklą „Starlink“, turintį užtikrinti interneto ryšį kiekvienam pasaulio kampeliui, apie vakar paleistus palydovus rašė LRT.

Planuojama, kad šis kosminio interneto ryšio tinklas ilgainiui padidės iki 12 tūkst. palydovų.

Palydovai skries šiek tiek aukščiau negu Tarptautinė kosminė stotis (TKS), bet daug žemiau negu dauguma kitų palydovų. Geostacionariųjų orbitų palydovai, kurių padėtis konkretaus taško Žemės paviršiuje atžvilgiu beveik nekinta, skrieja 36 tūkst. km aukštyje.

Kaip teigė Olandijoje dirbantis palydovų stebėtojas Markas Langbrokas (Marco Langbroek), šie palydovai veikia žemiau, nei ankstesni kada nors paleisti palydovai, todėl, jie gali išlikti gana aiškiai matomi plika akimi.

Pirminiais duomenimis, tai yra ankstyvosios palydovų versijos, o paleidus galutinius kosminius palydovus, šių ateityje turėtų nesimatyti.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

192 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas iš Kauno prašosi į laisvę: gyvens pas mamą ir susiras darbą

Maudynių sezonas jau atidarytas: kauniečiai gali atsigaivinti keturiuose oficialiuose paplūdimiuose

Unikalus kauniečio tikslas: sieks per savaitę įveikti visas Kauno maratono distancijas

S. Skvernelis nusprendė: eis į Seimą su „valstiečiais“ (papildyta)

Ruošiantis antrajai koronaviruso bangai – Lietuvą pasiekė apsauginių chalatų siunta

Interjero dizaineris: „Lietuviai atranda kitokį senosios Lietuvos paveldą, ne tik medinius šaukštus ir puodynes“

Penktadienį patvirtinti dar penki koronaviruso atvejai, susiję su šventėmis šeimose

Tarp naujų koronaviruso susirgimų – įvežtiniai atvejai ir gimtadienio šventės dalyviai

Seime registruotas naujas projektas: siūlo suteikti prieglobstį Honkongo žmonėms

Kartą Kaune gyveno... M. Patašius: pasivaikščiojimas po Kauno senamiestį