„Sodros“ vadovė: atleidžiama daugiau nei priimama į darbą

Asociatyvi / R.Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvoje dėl plintančio koronaviruso paskelbus karantiną ir uždraudus kai kurių įmonių veiklą, nuo antros karantino savaitės kasdien atleidžiama daugiau darbuotojų negu priimama naujų, teigia „Sodra“.

Karantino pradžioje išleidžiamų nemokamų atostogų skaičius buvo išaugęs, tačiau valdžiai paskelbus apie paramą įmonėms, išsaugojusioms darbo vietas, darbdaviai suskubo juos atšaukti. Per dvi karantino savaites tokių atostogų išleista maždaug tiek pat žmonių, kaip ir pernai tuo pat metu.

Biuletenių – dukart daugiau nei pernai kovą

Nuo kovo 16-osios uždarius visas ugdymo įstaigas ir leidus mažamečių tėvams bei saviizoliacijoje esantiems žmonėms imti nedarbingumo pažymėjimus, jų skaičius per dvi savaites, palyginti su visu kovu pernai, išaugo dukart.

„Kovą buvo tik dvi karantino savaitės, bet nedarbingumo pažymų išduota dukart daugiau nei pernai per tą patį mėnesį“, – BNS sakė „Sodros“ direktorė Julita Varanauskienė.

Per paskutines dvi kovo savaites išduota 293 tūkst. pažymų, iš jų 116 tūkst. – dėl saviizoliacijos arba vaikų priežiūros.

Iš viso kovą pažymas apie nedarbingumą gavo beveik 406 tūkst. gyventojų – maždaug dukart daugiau nei pernai kovą (211 tūkst.).

Neapmokamų atostogų išleistų darbuotojų – tiek pat, kiek pernai

Preliminariais „Sodros“ duomenimis, nuo karantino pradžios neapmokamų atostogų pasiėmė arba nevyko į darbą su darbdavio leidimu daugiau negu 17 tūkst. žmonių – maždaug tiek, kiek ir pernai tuo pat metu.

„Palyginti su atitinkamu laikotarpiu pernai, bendras į neapmokamas atostogas išleistų darbuotojų skaičius yra panašus. Esminių pokyčių nėra. Neapmokestinamos atostogos yra tas variantas, kai finansinė karantino našta perkeliama darbuotojui, nes jis negauna pajamų“, – sakė „Sodros“ vadovė.

Daugiausiai tokių atostogų žmones išleido restoranai, parduotuvės, krovinių ir keleivių vežimo, statybos, baldų gamybos, nekilnojamojo turto priežiūros, augalininkystės įmonės, automobilių servisai.

J. Varanauskienės teigimu, neapmokamų atostogų išleistų darbuotojų ir sektoriuje dirbančių žmonių santykis mažmeninėje prekyboje yra 1 proc., statybose – 5 proc.

„Nedidelis poveikis“, – reziumavo J. Varanauskienė.

Daugėja atleidimų

„Sodros“ vadovė sako, kad nuo antros karantino savaitės kasdien atleidžiama daugiau darbuotojų nei priimama į darbą. Vien pirmadienį gauti pranešimai apie 2,9 tūkst. atleidimų ir apie 1,1 tūkst. priėmimų į darbą.

„Kovo 20-30 dienomis skirtumas buvo 6 tūkstančiai. Pirmadienį balansas jau pasiekė minus 1,8 tūkst. – didžiausias neigiamas dienos skirtumas nuo karantino pradžios. Reiškia, tas vadinamasis įspėjimo ir laukimo laikas baigėsi“, – BNS nurodė „Sodros“ vadovė.

Karantino metu daugiau darbuotojų atleido nei priėmė restoranai, barai ir kavinės, maisto tiekimo įmonės, viešbučiai, statybų bendrovės, batų ir aprangos parduotuvės, siuvyklos, automobilių priežiūros ir remonto, baldų gamybos įmonės.

Tačiau daugiau darbuotojų priimta negu atleista miškininkystėje, e. prekybos ir kurjerių, kelių tiesimo, krovinių vežėjų įmonėse, ligoninėse, informacinių paslaugų centruose, laikinojo įdarbinimo agentūrose, apsaugos įmonėse.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas iš Kauno prašosi į laisvę: gyvens pas mamą ir susiras darbą

Maudynių sezonas jau atidarytas: kauniečiai gali atsigaivinti keturiuose oficialiuose paplūdimiuose

Unikalus kauniečio tikslas: sieks per savaitę įveikti visas Kauno maratono distancijas

S. Skvernelis nusprendė: eis į Seimą su „valstiečiais“ (papildyta)

Ruošiantis antrajai koronaviruso bangai – Lietuvą pasiekė apsauginių chalatų siunta

Interjero dizaineris: „Lietuviai atranda kitokį senosios Lietuvos paveldą, ne tik medinius šaukštus ir puodynes“

Penktadienį patvirtinti dar penki koronaviruso atvejai, susiję su šventėmis šeimose

Tarp naujų koronaviruso susirgimų – įvežtiniai atvejai ir gimtadienio šventės dalyviai

Seime registruotas naujas projektas: siūlo suteikti prieglobstį Honkongo žmonėms

Kartą Kaune gyveno... M. Patašius: pasivaikščiojimas po Kauno senamiestį