Sunkus sprendimas: Kaune stoja sporto ir kultūros įstaigų veikla – Kas vyksta Kaune

Sunkus sprendimas: Kaune stoja sporto ir kultūros įstaigų veikla

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Visoje šalyje tęsiantis karantinui, tenka priimti nepopuliarius, bet būtinus sprendimus. Kaip nurodoma savivaldybės pranešime, keičiantis kasdienės rutinos įpročiams ir tempui, Kaune permainos neaplenkė ir savivaldybės administracijos bei jos įstaigų. Nuo pirmadienio, kovo 30 d., laikinai stoja Kauno savivaldybės biudžetinių kultūros ir sporto įstaigų veikla. Kadangi pilnavertis jų veikimas nuotoliniu būdu nėra įmanomas, dauguma veiklų nukeliamos laikotarpiui po karantino.

„Suprantame, kad darbuotojams tai girdėti tikrai nėra malonu. Mums – taip pat. Tačiau privalome vadovautis loginiais parametrais. Deja, nei kultūros, nei sporto įstaigos šiuo laikotarpiu visos šalies mastu įvestų apribojimų fone tiesiog negali vykdyti savo įprastų veiklų. Orkestro repeticijos ar plaukimo pamokos baseine būtų sunkiai įsivaizduojamos virtualioje erdvėje. Tačiau nepamirškime, kad visa tai – laikina. Vos tik situacija šalyje stabilizuosis, šių įstaigų veikla vėl grįš į įprastą ritmą“, – pranešime cituojamas Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis.

Iš Kauno miesto biudžetinių įstaigų pokyčiai pirmiausia palietė 6 sporto mokyklas ir 9 kultūros srities organizacijas.

Pasak T. Metelionio, tokį sprendimą diktuoja ir mokiniams prasidėjęs nuotolinis formalaus ugdymo procesas. Šiuo metu tai tapo rimtu iššūkiu tiek mokykloms, tiek ir jų auklėtiniams bei tėvams. Todėl dabar itin svarbu susitelkti būtent ties nuotoliniu mokyklų darbu, kad jis vyktų kiek įmanoma sklandžiau ir efektyviau. Todėl pokyčių artimiausiu metu sulauks ir popamokines veiklas rengiančios biudžetinės neformalaus ugdymo įstaigos.

Visą pamokų laiką praleisti prie kompiuterių ekranų ir išmokti ties tuo susikoncentruoti nebus lengva. Ypač pirmomis dienomis. Todėl po tokių pamokų siūlyti dar papildomus neformalaus ugdymo užsiėmimus prie to paties ekrano ir už tai prašyti vaikų tėvus susimokėti esą būtų neteisinga.

Vis dėlto savivaldybė pabrėžia, kad tėra laiko klausimas, kada sudėtingas karantino laikotarpis baigsis ir viskas vėl grįš į įprastas vėžes.

Mokinių gyvenimui pasislinkus keliais mėnesiais į priekį, vasarą, jei bus sustabdytas viruso plitimas, įvairios sporto, kultūros ir kitų sričių neformaliojo ugdymo veiklos taps ypač reikalingos. Todėl įstaigų darbuotojams šiuo metu siūloma pasiankstinti atostogas ir apsikeisti jų laiką su įprastu vasaros laikotarpiu.

Nesutinkantiems su tokia išeitimi galima ir kita alternatyva – gauti dalį darbo užmokesčio už prastovas. Pirmą mėnesį būtų mokama 50 proc. įprasto atlyginimo, o nuo antrojo – 60 proc.

Panašūs sprendimai svarstomi bei priimami tiek kalbant apie savivaldybės administracijos darbą, tiek apie kitų miesto neformalaus švietimo įstaigų veiklą. Nepaisant nepatogumų, šiuo metu ypač svarbu susitelkti ir suprasti, kad sunkūs sprendimai reikalingi tam, kad pasibaigus karantinui, jo padariniai Kauno miestui ir kauniečiams būtų kaip įmanoma švelnesni.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA