Kauno koronaviruso dienoraštis #6 – Kas vyksta Kaune

Kauno koronaviruso dienoraštis #6

Skaitytojų nuotr.

Praslinkus šiltam karantino savaitgaliui, per kurį kauniečiai atidarė šašlykų sezoną ir būriais mėgavosi saule Kleboniškio miške, pirmadienį žmonės sugrįžo į namus – ten taip pat išvydo koronaviruso dienoraščio puslapių vertų vaizdų. Kol vieni piktinosi laiptinių dezinfekcijos procedūrų neveiksmingumu, kiti pirmadienį leido tarp kalnų šiukšlių. Tuo metu 3D spausdintuvu pradėti gaminti specialūs priedai įstaigų durims, o geros širdies kauniečiai paruošė vaikams kompiuterius mokytis iš namų.

Po laiptinės dezinfekcijos pasijuto apgauti

„Tikrai nesąžininga. Benzininis kompresorius skystį purškė. Išmetamos variklio dujos jautėsi, o chemijos kvapo ne. Darbuotojas su baltu kombinezonu ir elementaria kauke, kur turėtų būti tikra galvą dengianti dujokaukė. Skelbimą pakabino po dezinfekcijos.

Pinigų plovimas iš laiptinės gyventojų. Taip, kaip purškė po slėgiu, tai nekokybiškai besilaikantys dažai atšokinėjo nuo sienų, o skelbimas net nesudrėko. Kiti skelbimai bylojo, kad nuodai, pusvalandį negalima įeiti į laiptinę ir išeiti iš jos“, – piktinosi Giedrius.

Jis pridūrė, kad bendrabučio tipo namas yra Garliavoje. „Ten kiekvienam aukšte yra koridoriai. Laiptinę atseit dezinfekavo, o koridoriai net nepaliesti. Nulis naudos. Beje, mokesčiai bus išskaičiuoti iš gyventojų“, – sakė kaunietis.

Anot skaitytojo, dėl slėgio atšoko seni laiptinės dažai, bet dezinfekcija neatrodė itin efektyvi / Skaitytojo nuotr.

Ar susirgo „Kauno švaros“ darbuotojai?

Garliavoje skaitytojai atkreipė dėmesį ir į kitas problemas. „Gal žinote, kokia situacija yra „Kauno švaroje“? Ar pas juos susirgo darbuotojai, ar sumažintos apimtys šiukšlių išvežimo? Paskelbus karantiną, prasidėjo nesąmonės. Šiukšles privalo išvežti du kartus per savaitę, bet veža vos vieną kartą arba nė vieno. Atšilus orams pradeda smirdėti. Patys gyventojai buvome idealiai sutvarkę aplinką, o dabar kalnai tiek buitiniu, tiek rūšiuojamų šiukšlių“, – pasakojo Šarūnas.

Anot jo, mišrių atliekų konteineriui prisipildžius, gyventojai šiukšles pradeda grūsti į plastiko ir popieriaus konteinerius. „Vienu žodžiu, betvarke, bet galbūt tam yra priežastis“, – svarstė nuotrauka iš Vasario 16-osios gatvės Garliavoje pasidalijęs vyras.

Garliavoje konteineriai prikimšti iki kraštų, situacija ne geresnė ir Kauno centre / Skaitytojo nuotr.

„Karantino metu taip turi būti?“ – analogišką vaizdą Kauno centre, Vytauto prospekte, fiksavo Giedrius. Jo teigimu, pilnutėliai konteineriai stovi nuo penktadienio, o karantino metu apskritai nuolat yra perpildyti.

„Visi namuose tvarkosi, šiukšlių padaugėjo trigubai“, – pastebėjo kaunietis.

Autobusuose sterilios net dulkės

„Kauno autobusai“ giriasi, jog dezinfekuoja transportą. O aš sakau – pasirinktinai. Tie seni autobusai pilni dulkių ir smarvė purvo, o ne švaros. Juk dezinfekcija turi būti kaip operacinėje“, – pastebėjimus išsakė Eugenijus.

Duris varstyti siūlo saugiau

Tuo metu Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka viešų vietų lankytojų sveikatai apsaugoti ėmėsi išmanių sprendimų. Bibliotekoje 3D spausdintuvu pradėti gaminti priedai durų rankenoms, kurie leidžia jas atidaryti plaštaka neliečiant rankenos.

Visai paprastas priedas rankenoms bibliotekoje spausdinamas 3D spausdintuvu / KVKVB nuotr.

„Durų rankenos, neabejotinai, yra vienas labiausiai užterštų paviršių. Specialus priedas, montuojamas ant rankenos, leidžia duris atidaryti dilbiu arba alkūnės linkiu – drabužiais uždengta rankos dalimi ir taip sumažinti galimo kontakto su virusu užterštu paviršiumi tikimybę“, – paprastas, bet efektyvus principas aiškinamas bibliotekos pranešime.

Postūmis iš namų besimokantiems vaikams

Kaunietis Algirdas pirmadienį kreipėsi į „Kas vyksta Kaune“ klausdamas, kam pristatyti penkis kompiuterių komplektus, kad vaikai galėtų sėkmingai mokytis iš namų nuotoliniu būdu.

Parengta pagal portalo „Kas vyksta Kaune“ bendruomenės narių informaciją.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Kauno koronaviruso dienoraštis – tai subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis paremtas straipsnių ciklas, kuriame kviečiame kauniečius dalintis savo pastebėjimais. Portalo „Kas vyksta Kaune” redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis, iš kurių sudaromi dienoraščio įrašai.

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.