Kauno koronaviruso dienoraštis #6 - Kas vyksta Kaune

Kauno koronaviruso dienoraštis #6

Skaitytojų nuotr.

Praslinkus šiltam karantino savaitgaliui, per kurį kauniečiai atidarė šašlykų sezoną ir būriais mėgavosi saule Kleboniškio miške, pirmadienį žmonės sugrįžo į namus – ten taip pat išvydo koronaviruso dienoraščio puslapių vertų vaizdų. Kol vieni piktinosi laiptinių dezinfekcijos procedūrų neveiksmingumu, kiti pirmadienį leido tarp kalnų šiukšlių. Tuo metu 3D spausdintuvu pradėti gaminti specialūs priedai įstaigų durims, o geros širdies kauniečiai paruošė vaikams kompiuterius mokytis iš namų.

Po laiptinės dezinfekcijos pasijuto apgauti

„Tikrai nesąžininga. Benzininis kompresorius skystį purškė. Išmetamos variklio dujos jautėsi, o chemijos kvapo ne. Darbuotojas su baltu kombinezonu ir elementaria kauke, kur turėtų būti tikra galvą dengianti dujokaukė. Skelbimą pakabino po dezinfekcijos.

Pinigų plovimas iš laiptinės gyventojų. Taip, kaip purškė po slėgiu, tai nekokybiškai besilaikantys dažai atšokinėjo nuo sienų, o skelbimas net nesudrėko. Kiti skelbimai bylojo, kad nuodai, pusvalandį negalima įeiti į laiptinę ir išeiti iš jos“, – piktinosi Giedrius.

Jis pridūrė, kad bendrabučio tipo namas yra Garliavoje. „Ten kiekvienam aukšte yra koridoriai. Laiptinę atseit dezinfekavo, o koridoriai net nepaliesti. Nulis naudos. Beje, mokesčiai bus išskaičiuoti iš gyventojų“, – sakė kaunietis.

Anot skaitytojo, dėl slėgio atšoko seni laiptinės dažai, bet dezinfekcija neatrodė itin efektyvi / Skaitytojo nuotr.

Ar susirgo „Kauno švaros“ darbuotojai?

Garliavoje skaitytojai atkreipė dėmesį ir į kitas problemas. „Gal žinote, kokia situacija yra „Kauno švaroje“? Ar pas juos susirgo darbuotojai, ar sumažintos apimtys šiukšlių išvežimo? Paskelbus karantiną, prasidėjo nesąmonės. Šiukšles privalo išvežti du kartus per savaitę, bet veža vos vieną kartą arba nė vieno. Atšilus orams pradeda smirdėti. Patys gyventojai buvome idealiai sutvarkę aplinką, o dabar kalnai tiek buitiniu, tiek rūšiuojamų šiukšlių“, – pasakojo Šarūnas.

Anot jo, mišrių atliekų konteineriui prisipildžius, gyventojai šiukšles pradeda grūsti į plastiko ir popieriaus konteinerius. „Vienu žodžiu, betvarke, bet galbūt tam yra priežastis“, – svarstė nuotrauka iš Vasario 16-osios gatvės Garliavoje pasidalijęs vyras.

Garliavoje konteineriai prikimšti iki kraštų, situacija ne geresnė ir Kauno centre / Skaitytojo nuotr.

„Karantino metu taip turi būti?“ – analogišką vaizdą Kauno centre, Vytauto prospekte, fiksavo Giedrius. Jo teigimu, pilnutėliai konteineriai stovi nuo penktadienio, o karantino metu apskritai nuolat yra perpildyti.

„Visi namuose tvarkosi, šiukšlių padaugėjo trigubai“, – pastebėjo kaunietis.

Autobusuose sterilios net dulkės

Kauno autobusai“ giriasi, jog dezinfekuoja transportą. O aš sakau – pasirinktinai. Tie seni autobusai pilni dulkių ir smarvė purvo, o ne švaros. Juk dezinfekcija turi būti kaip operacinėje“, – pastebėjimus išsakė Eugenijus.

Duris varstyti siūlo saugiau

Tuo metu Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka viešų vietų lankytojų sveikatai apsaugoti ėmėsi išmanių sprendimų. Bibliotekoje 3D spausdintuvu pradėti gaminti priedai durų rankenoms, kurie leidžia jas atidaryti plaštaka neliečiant rankenos.

Visai paprastas priedas rankenoms bibliotekoje spausdinamas 3D spausdintuvu / KVKVB nuotr.

„Durų rankenos, neabejotinai, yra vienas labiausiai užterštų paviršių. Specialus priedas, montuojamas ant rankenos, leidžia duris atidaryti dilbiu arba alkūnės linkiu – drabužiais uždengta rankos dalimi ir taip sumažinti galimo kontakto su virusu užterštu paviršiumi tikimybę“, – paprastas, bet efektyvus principas aiškinamas bibliotekos pranešime.

Postūmis iš namų besimokantiems vaikams

Kaunietis Algirdas pirmadienį kreipėsi į „Kas vyksta Kaune“ klausdamas, kam pristatyti penkis kompiuterių komplektus, kad vaikai galėtų sėkmingai mokytis iš namų nuotoliniu būdu.

Parengta pagal portalo „Kas vyksta Kaune“ bendruomenės narių informaciją.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Kauno koronaviruso dienoraštis – tai subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis paremtas straipsnių ciklas, kuriame kviečiame kauniečius dalintis savo pastebėjimais. Portalo „Kas vyksta Kaune” redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis, iš kurių sudaromi dienoraščio įrašai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA