Kauno koronaviruso dienoraštis #2 | Kas vyksta Kaune

Kauno koronaviruso dienoraštis #2

Skaitytojų nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas

Kaune pasibaigė 10-oji karantino diena. Mažiausiai jų bus dar 20, nes šiandien Vyriausybė pratęsė karantiną iki balandžio 13 dienos. Atrodo, jog visi, vakar atskridę į Kauno oro uostą ir įstrigę Kauno rajone, šiandien sėkmingai pasiekė Kauno miestą ir 14 dienų yra perduoti į Kauno globą.

Žmonės, nespėję grįžti laiku į Lietuvą, dabar turės susidurti su kiek kitokiomis gyvenimo sąlygomis, bet visgi reikėtų pasidžiaugti, nes jie turi stogą virš galvos ir pavalgyti. Jau dabar pasigirsta, kad pamačius, kokiomis sąlygomis priimami tautiečiai į karantiną, į Lietuvą bent kol kas negrįš ir karantinui liks kur išvykę.

O „Kas vyksta Kaune“ šiandien tęsia Kauno koronaviruso dienoraštį #2 ir skelbia Kauno naujienas pagal skaitytojus. Pirmąją dienoraščio dalį galite rasti čia.

Karantino draudimų nepaisantis treneris Šilainiuose

„Tado Ivanausko progimnazija. Kažkoks treneris, skirtingiems žmonėms, nuo pirmadienio, vedantis treniruotes ar laikosi karantino apribojimų? Jos vyksta nuo ryto iki vakaro“, – pastebi kaunietis.

Treniruotės Šilainiuose / Skaitytojų nuotr.

Vilniaus karantinas – tai ne Kauno

Kauniečiai su portalo redakcija dalinasi vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip sekasi į karantiną uždarytiems tautiečiams. Iš Kauno kol kas tokių video dar negavome.

„Taip čia izoliuojama? Taip mažinamas plitimas? Kai žmonės vienas prie kito ir siūloma miegoti po du lovoje, neduodama net vandens? Gyvuliai ne žmonės“, – tokią griežtą nuomonę išreiškia skaitytoja.

Kaukės

Kauniečiai toliau domisi, kur galima įsigyti kaukių legalioje rinkoje, nes skelbimuose kainos kosminės. Kol kas atsakymo neturime, jei galite padėti, dalinkitės informacija komentaruose.

„Gal žinote, kur Kaune galima įsigyti kaukių? Kažkaip aktualu, niekur nerašoma, ar niekam neiškilo klausimas“, – rašo skaitytoja.

Taip neturėtų būti – juk karantinas

Kaunietė fiksuoja autobuse važiuojančius senjorus, kurie nesilaiko saugaus atstumo vieni nuo kitų. Ji norėtų, jog UAB „Kauno autobusai“ imtųsi prevencinių priemonių apribojant tokį žmonių elgesį.

Karantino nesilaikantys senjorai / Skaitytojų nuotr.

Kitas kaunietis pastebi, kad Šilainių panoramos aikštelė gali būti puikia viruso plitimo vieta.

„Šilainių panoramos aikštelė – virusų veisykla, turbūt reikėtų, kad policija nuolat kontroliuotų. Būriuojasi pulkas žmonių – dviratininkų, šiaip vaikštinėtojų, nuolat grožisi miesto panorama koronaviruso belaukdami“, – teigia jis.

Problemų dėl lankytojų srauto yra ir Ašigalio gatvėje.

„Taip va daugelis laikosi karantino, nuo ryto iki vakaro būriais ir kiekvieną dieną traukia. Kleboniškio tiltas, ties Ašigalio gatve. Galima išeit į lauką, nieko nesakau, bet jau ima pyktis, nes toks jausmas, kad suvažiuoja čia pusė Kauno, nesilaiko saugaus atstumo, vaikšto būriais, o ką jau kalbėti apie rekomendaciją mūvėti kaukes“, – pastebi vaizdo medžiagą atsiuntusi kaunietė.

Dar vieną problemą kaunietis fiksuoja V. Krėvės prospekte veikiančio „Šilas“ prekybos centro taromate.

„Ar tokios sąlygos turi būti šiuo karantino laikotarpiu, ten ir prieš karantiną taip buvo, taip ir dabar, nuotrauka daryta 2020.03.24, apie 16 valandą. Darbuotojams pasakėme, o jie, net nekreipė dėmesio į tai“, – skundžiasi skaitytojas.

Tvarka taromate / Skaitytojų nuotr.

Kita žinia kaip neužsikrėsti, skrieja iš muitinės terminalų: „Kalbama apie karantiną, bet kas vyksta muitinės terminaluose, važiuoja visa Europa ir ne tik. Tikri židiniai ten, nerekomenduoju lankytis jokiais būdais“, – perspėja kaunietis.

Dar vienas kaunietis pastebi, kad dirbant lauke, trečiadienį nėra laikomasi sveikatos ministro nurodymo dėvėti kaukes.

„Kauno centras, Karo ligoninės gatvėje. Kodėl jie lauke dirba be kaukių?“, – klausia skaitytojas.

Darbas be apsauginių kaukių / Skaitytojų nuotr.

„Mes dūstame kaip žuvys po ledu“

Namuose sėdintys ir saugiai karantiną leidžiantys kauniečiai pastebi, kad kai kuriuose daugiabučiuose radiatoriai ėmė šildyti taip, lyg galima būtų kepti.

„Sveiki mieli naujienų pranešėjai, iškilo klausimas galbūt ši problema opi ne tik mums, paskutiniu metu Kauno energija, atsukusi šildymą pilnu tempu, tenka naktimis miegoti su atidarytais langais, gal įmanoma kaip nors paklausti kauniečių ar pas juos panaši situacija?

Šiuo metu, kaip tik stengiamės vėdinti patalpas, bet net neįmanoma tokios šilumos išvėdinti, dūstame kaip žuvys po ledu, gal laikas susigriebti? Už lango toks puikus oras, na, o mes kauniečiai šildome dar jį papildomai iš savo kišenės…“, – teigia jie.

Kalniečiai / Kas vyksta Kaune nuotr.

Parduotuvės darbuotojai: neaišku, kurie pirkėjai serga

Dar viena skaitytoja dalinasi mintimis apie realią ir drauge absurdišką situaciją, susijusią su koronaviruso plėtra tarp maisto prekių parduotuvės darbuotojų.

„Aš dirbu maisto prekių parduotuvėje, keletas mano kolegų šiuo metu serga ir turi koronaviruso simptomų. Jiems paskambinus „karštąja linija“ buvo nurodoma kreiptis į savo šeimos gydytoją, kadangi nebuvo išvykę iš šalies. Ir nesvarbu, kad žmonės aiškina, kad dirba parduotuvėje ir patys nežino su kuo kontaktuoja, nurodymas tas pats – kreipkitės į šeimos gydytoją.

Niekam neįdomu, kad mes per dieną sukamės tarp ne vieno tūkstančio žmonių ir net nežinom, kuris iš jų sergantis. Ar mūsų valdžios ponai įsivaizduoja, kiek bus žmonių užkrėsta, jei nors vienas iš minėtų darbuotojų tikrai serga koronavirusu ir to net nežino? Ne dešimtys ir net ne šimtai. Mes priversti dirbti, kad žmonės turėtų ką valgyti, bet valdžios ponams esam visiškas nulis.

Jiems svarbiausia, skraidint iš viso pasaulio lietuvius, dažnu atveju jau sergančius, nu bet gal tada turėsim tuos tris milijonus, kurių jie taip nori. Ir jiems testai bus padaryti 100 procentų, taip pat kaip ir valdžios ponams apribojimų juos pasidaryti nebuvo. O mes, paprasti lietuviai jiems esame niekas“, – dalinasi kaunietė, dirbanti šiuo metu mums taip reikalingą darbą.

Atsiskaitymas parduotuvėje / Asociatyvi R. Tenio nuotr.

Pabaigai – šiek tiek pozityvo

Nors neigiamų emocijų šiomis dienomis tikrai netrūksta, yra ir šviesių spalvų visoje šioje situacijoje. Tai pilietiškai nusiteikusių kauniečių iniciatyvos. Viena tokių jau vyksta uždaroje Facebook grupėje Kaunas karantine, kurioje kasdien dalinamasi įvairia kauniečiams aktualia informacija.

Grupės administratorius Gražvydas Muižys antradienį pasidalino įkvepiančia žinute apie tai, kiek daug Kauno maitinimo įstaigų atsiliepė į grupės kvietimą prisidėti prie medikų ir vienišų senolių maitinimo.

„Trūksta žodžių, tai būsiu konkretus. Čia sąrašas man žinomų maitinimo įstaigų, kurios išgyvendamos tragiškus laikus savo verslui randa jėgų ir noro padėti kitiems. Mūsų medikams, kurie stovi pirmosiose kovos su pandemija fronto linijose. Ir mūsų senoliams, kuriems dabar reikia pagalbos, kaip niekada iki tol“, – grupėje emocingai rašo Gražvydas. 

Norintys prisidėti prie akcijos, gali užsakyti maisto medikams / „Bernelių užeiga“ nuotr.

Ir prideda visą aprašymą Kauno maitinimo įstaigų, kurios prisideda prie šios gražios iniciatyvos bei dėkoja konkretiems kauniečiams, kurių dėka ši iniciatyva tapo realybe: Nerijui Paškevičiui (restoranas „Olive“), Algirdui Mažeikai („Bernelių užeiga“), Ievai Urbonaitei ir Odetai Bložienei („Brooklyn Brothers“), „City kebab“, „DODA užkandinei“, kurie rūpinasi įvairiose Kauno medicinos įstaigose dirbančiais medikais.

Taip pat, Gražvydas pasidžiaugia Karolinos Barišauskienės, „Kibi Čibi“ ir VŠĮ Senjorų dienos centro „Keturlapis Dobilas“ pagalba ir rūpesčiu vienišais seneliais.

Internautų komentaruose pilasi medikų padėkos už šiltą ir skanų maistą, o norintieji prisidėti prie šios akcijos gali jungtis prie grupės arba užsisakyti maistą iš minėtų įstaigų, kad jos ir toliau dalį lėšų galėtų aukoti nemokamam maisto tiekimui medikams ir senoliams.

Kauno koronaviruso dienoraštis – tai subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis paremtas straipsnių ciklas, kuriame kviečiame kauniečius dalintis savo pastebėjimais. Portalo „Kas vyksta Kaune” redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su subjektyviomis skaitytojų nuomonėmis, iš kurių sudaromi dienoraščio įrašai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA