Specialistai paskaičiavo, kurie žmonės koronavirusu Lietuvoje serga daugiausia – Kas vyksta Kaune

Specialistai paskaičiavo, kurie žmonės koronavirusu Lietuvoje serga daugiausia

BNS / Ignas Jačauskas 2020/03/24 17:39
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Pusė iš daugiau nei 200 nustatytų užsikrėtusiųjų koronavirusu yra jauni asmenys, dešimt žmonių jau užsikrėtė nuo grįžusių iš užsienio artimųjų, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

„Didžioji dalis susirgusiųjų, virš 50 procentų, yra jauni asmenys, nuo 20 iki 40 metų. Kiekvienas susirgęs asmuo turi nemažą skaičių kontaktinių asmenų“, – spaudos konferencijoje Vyriausybėje antradienį teigė epidemiologė.

Anot jos, šių užsikrėtusių asmenų kontaktų paieška yra sudėtinga ir ilga. Ji teigia, kad užsikrėtusių asmenų šalies viduje yra daugiau nei dešimt.

„Tų asmenų, kurie užsikrėtė jau ne išvykimo metu, o vietoje, yra apie 10-13 atvejų“, – kalbėjo D. Razmuvienė.

Anot jos, daugiausia įvežtinių atvejų vis dar yra iš Jungtinės Karalystės.

D. Razmuvienė sako, kad oficialiai patvirtina 12 užsikrėtusių medikų, keli šimtai jų jau yra karantine dėl kontaktų su kolegomis.

Anot jos, gydymo įstaigos šiuo metu organizuoja darbą grupėmis, kad vienai užsikrėtus ir medikams prireikus izoliuotis, juos visiškai galėtų pakeisti kolegos. Ji pripažįsta, kad trikdžių dėl to gydymo įstaigoms yra, bet ligoninių darbas kol kas nestoja.

Ji nesiėmė prognozuoti, kiek virusas gali išplisti, bet pripažino, kad atvejų gali būti ir „dešimtys tūkstančių“.

„Nenorėčiau prognozuoti, nes tų prognozių matome daug, apie tūkstančius, dešimtis tūkstančių kalbama. Bet gal geriau mes neprognozuokite tų atvejų, nes vis dėlto tokia informacija šiuo metu nereikalinga visuomenei, nes ji yra grėsmingai gąsdinanti. Geriau kalbėkime apie tai žmonėms, kad tu neik į lauką, ir jei jau yra būtinybė eiti – užsidėk kaukę“, – kalbėjo D. Razmuvienė.

Epidemiologės teigimu, nuo antradienio taikoma privaloma izoliacija savivaldybių patalpose yra „teisingas sprendimas“, nes savanoriška izoliacija nepasiteisino ir kai kurie žmonės jos nesilaikė. Ekspertė taip pat pabrėžė, kad gyventojai turi nešioti medicinines ar savadarbes medžiagines kaukes, kad patys žmonės toliau neplatintų viruso to nežinodami.

„Nuo viruso tai neapsaugo. Bet jei aš esu kosintis, čiaudintis arba net kalbantis, su seilių, nosies sekretais, virusas gali, jei aš jį turiu ir net jei esu besimptomis ligonis, gali išsiskirti į išorę ir išsilaikyti aeroziliniame pavidale kurį laiką. Taigi, kaukės yra privalomos“, – tvirtino D. Razmuvienė.

Lietuvoje iki šiol nustatyti 203 koronaviruso COVID-19 atvejai. Viena moteris, užsikrėtusi šiuo virusu, mirė. Tarp užsikrėtusių yra medikų, NATO kariškių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA