Ministro įsakymas dėl grįžtančių keliautojų Kaunui meta naują iššūkį – Kas vyksta Kaune

Ministro įsakymas dėl grįžtančių keliautojų Kaunui meta naują iššūkį

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai įpareigojus savivaldybes pasirūpinti visų iš užsienio grįžtančių asmenų izoliacija, Kaunui taip pat tenka ieškoti papildomų patalpų keliautojams. Kaip antradienį įvykusiame tarybos posėdyje apžvelgė savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius Paulius Keras, tariamasi net su Birštone esančiomis apgyvendinimo įstaigomis.

Nauja atsakomybė savivaldybėms

Antradienio rytą po tarybos posėdžio nepaprastąją situaciją apžvelgęs P. Keras priminė, kad iš šalyje fiksuotų beveik 200 koronaviruso infekcijos atvejų, 26 nustatyti Kaune. Nuo kovo 16 d. įvedus karantiną, savivaldybėje aktyvuotas operacijų centras, vykdantis daugybę funkcijų.

„Pagrindinės jo užduotys – užtikrinti saviizoliacijos patalpas tiems, kurie neturi galimybės izoliuotis. Šiuo metu jose laikomi apie 50 žmonių. Sudaromos sutartys su viešbučiais. Iššūkis didėja, jei nuo praėjusios nakties atvykstantiesiems prasideda visuotinė saviizoliacija – srautas išaugs“, – pastebėjo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Kita savivaldybės funkcija, pridėjo P. Keras – užtikrinti patalpas saviizoliacijai lengva ligos forma sergantiems asmenims. Tam paruošta 100 lovų buvusiame ligoninės pastate Kulautuvoje su galimybe išplėsti pajėgumus iki 200 lovų ar dar daugiau. Priklausomai nuo situacijos gydymo įstaigose, šios patalpos greičiausiai bus aktyvuotos šią savaitę.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad visi iš užsienio grįžę ir koronaviruso simptomų neturintys asmenys privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose – tai numatyta valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo A. Verygos pirmadienį pasirašytame sprendime.

Laukia didelio kiekio apsaugos priemonių

Taip pat pirmadienį Kauno kempinge įkurtame koronaviruso patikros punkte atidarius antrą mėginių ėmimo liniją, per dieną čia tikrinama 110 žmonių. Iš Kaune testuotų pacientų, P. Kero žiniomis, 10-ties rezultatai buvo teigiami.

Kaune dvigubai didinami koronaviruso patikros punkto pajėgumai 62 nuotr.

„Seniūnijos sudaro sąrašus asmenų, kuriuos reikia stebėti, su jais kontaktuoti, jie vieniši, gali reikėti pagalbos. Socialinių paslaugų centras šiuo metu dirba su 1200 asmenų ir šeimų bei 490 šeimų su vaikais, kurioms tiekiamas maistas“, – kalbėjo savivaldybės atstovas.

Porą savaičių vykdoma ir karantino kontrolė, prižiūrima, kaip įmonės laikosi reikalavimų. Per tą laikotarpį 40-čiai bendrovių, anot P. Kero, padėta uždaryti. Kauno greitosios medicinos pagalbos stotyje su savivaldybės pagalba įsteigta karštoji koronaviruso linija 1808, kuri dirba visoje Lietuvoje.

„Įsigyjama specialių apsauginių priemonių – praėjusią savaitę pasirašėme sutartį konsoliduotame pirkime beveik už 1 mln. eurų. Kiekiai tikrai dideli, priemonės mus turėtų pasiekti daugiausia per 14 dienų, gali būti, kad tam tikra dalis partijos atkeliaus jau šią savaitę“, – Kauno valdininkus su situacija supažindino P. Keras.

Kauno oro uostas – rajono jurisdikcija

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų seniūnei Editai Gudišauskienei pasiteiravus, ar turima informacija apie atvykstančiuosius – jų gyvenamąją vietą, izoliavimo sprendimus – P. Keras pripažino, kad pirmadienio vakarą priimtas Vyriausybės nutarimas smarkiai išplėtė į Kauną galinčių ateiti asmenų skaičių.

„Mes turėsime pasirūpinti miesto gyventojais. Preliminarius į Kauno oro uostą ir Klaipėdos uostą per kelias ateinančias dienas atvykstančių asmenų skaičius turime. Detalios informacijos pagal miestus neturi niekas, bet ruošiamasi.

Neturime pasienio perėjimo Kauno savivaldybės teritorijoje, tad naštos mums tenka mažiau. Žiūrėsime, kaip su tuo uždaviniu susitvarkys Kauno rajonas, nes labai daug funkcijų pavedama savivaldybėms, kurių teritorijose yra pasienio perėja“, – formalias atsakomybės ribas brėžė P. Keras.

Jeigu anksčiau sutartys su viešbučiais dėl saviizoliavijos buvo pakankamos, pridūrė jis, dabar aktyviai dirbama, bandoma pajungti Birštono ir visus kitus apgyvendinimo taškus. Apsaugą pagal vakarykštį įsakymą turi užtikrinti valstybės lygio operacijų centras, tad, pasak P. Kero, laukiama, ar bus pasitelkta policija, kariuomenė, kitos priemonės.

„Vakar per visas žinias iškomunikuota, kad Kauno rajonas turi 470 lovų gerose vietose. Manau, žmonės ir patys norės ten pakliūti“, – Kauno rajono pajėgumais nedvejojo žodį taręs Visvaldas Matijošaitis.

Griūva izoliacijos planas

Visgi Kauno rajono valdžia Vyriausybės sprendimu anaiptol nesužavėta – rajono meras Valerijus Makūnas naujienų agentūrai BNS pateiktame komentare sakė, jog skubotai priimtas sprendimas išbalansuos visą kruopštų rajono pasiruošimą izoliuoti savo gyventojus. Pasak jo, Kauno rajonas parengė pakankamai vietų, skirtų šio rajono gyventojų izoliacijai, ir yra pasirengęs jais pasirūpinti.

Tačiau vien antradienį savivaldybė turės priimti ir rūpintis iš užsienio grįžusiais 250 piliečių, patalpinant juos rajono gyventojams parengtose patalpose, todėl pastariesiems vietų gali tiesiog nebelikti. V. Makūno teigimu, savivaldybė neturi ir apsaugos priemonių darbuotojams, kuriems reikės išvežioti atskridusius žmones.

„Tų priemonių neturime. Patyrę kontaktą šie žmonės gali netolimoje ateityje tiesiog nebeateiti dirbti. Jei rūpinsimės vien grįžtančiais, o jų kasdien gali būti šimtai, galime nebeturėti nei pajėgumų, nei galimybių pasirūpinti savo rajono gyventojais,“ – aiškino V. Makūnas.

Jis taip pat nurodė, kad ministerijos skuba neleido savivaldybei tinkamai pasirengti kitiems reikalingiems sprendimams, pavyzdžiui, statyti specialius palapinių miestelius arba susitarti su kitomis savivaldybėmis, kaip šios pasiims savo gyventojus per kelias valandas po lėktuvo nusileidimo.

Patvirtinti beveik 200 atvejų

Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos, vadovaujančio valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijoms, įsakymas dėl keliautojų transportavimo ir apgyvendinimo įsigaliojo antradienio naktį. Jis numato, kad visi iš užsienio grįžę asmenys ir neturintys koronaviruso simptomų privalomai 14 dienų bus izoliuojami savivaldybių patalpose. Į savivaldybių parengtas patalpas taip pat turi būti gabenami ir lengva koronaviruso forma sergantys gyventojai.

Lietuvoje iki antradienio ryto patvirtinti 187 naujojo koronaviruso atvejai, ištirta daugiau kaip 2,7 tūkst. ėminių. Patvirtinta informacija apie Lietuvoje užfiksuotus susirgimo COVID-19 atvejus ir visos rekomendacijos pateikiamos oficialiame Vyriausybės portale. Atsakymus į dažniausius kauniečių klausimus rasite čia.

Sergamumo situaciją Lietuvoje galite stebėti nuolat atnaujinamame žemėlapyje. Naujausiais globalaus koronaviruso paplitimo žemėlapio duomenimis, pasaulyje patvirtintų susirgimo atvejų yra 387 382, iš kurių pasveiko 101 987 ir mirė 16 767 žmonės.

PATVIRTINTA NAUJŲ LIGOS ATVEJŲ PER VAKAR DIENĄ:
*Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Iš viso nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

LIETUVOJE PATVIRTINTŲ LIGOS ATVEJŲ

Pasveikusių viso

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA