„Fredos“ fabrike užfiksavus susirgimą koronavirusu, gamybos stabdyti neketinama – Kas vyksta Kaune

„Fredos“ fabrike užfiksavus susirgimą koronavirusu, gamybos stabdyti neketinama

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Pirmadienį „Kas vyksta Kaune“ pasiekė ne viena susirūpinusių „Fredos“ baldų fabriko darbuotojų žinutė. Skaitytojai nesupranta, kodėl fabrike dirbusiam asmeniui diagnozavus COVID-19 (koronaviruso) infekciją, gamykla nėra uždaroma. Bendrovės atstovai teigia pagal institucijų rekomendacijas ėmęsi visų veiksmų personalo saugumui užtikrinti – rytoj „Freda“ vėl rinksis į darbą.

Kaip šiandien teigė su portalo žurnalistais susisiekęs vyras, vienam žmogui patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu. Apie tai personalui pranešę darbdaviai visus išleido namo, šiandien dezinfekuoja patalpas, o ryt visi vėl turės dirbti.

Šitokiu sprendimu sudvejojęs kaunietis atkreipė dėmesį, kad nežinoma, kiek laiko asmuo nešiojo virusą. Antra, patalpos dezinfekuojamos tik nustačius infekciją, o anksčiau esą nieko nedaryta. Galiausiai, anot pašnekovo, pamainose dirba 60-80 žmonių ir dabar visi tiesiog žiauriai bijo.

Kita „Kas vyksta Kaune“ parašiusi skaitytoja abejojo, ar normalu, kad įmonė nestabdo veiklos. Kaip svarstė saugumo pasigedusi moteris, nežinia, kiek žmonių jau serga ir kiek patys nenumanydami gali apsikrėsti, mat bendrovė didžiulė.

„Aš pati bijau dėl savo sveikatos, niekur neinu iš namų, pasiėmiau nedarbingumą, bet iš kur žinoti, kad pati nenešioju šio viruso… Manau, kad įmonė turėtų stabdyti veiklą, o visi žmonės izoliuotis namuose“, – nuomonę išsakė moteris.

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje veikiančios „Fredos“ įmonės „Geras baldų fabrikas“ vykdančioji direktorė Aistė Čičirkienė „Kas vyksta Kaune“ informavo, kad ryte bendrovėje išties pasitvirtino vienas koronaviruso infekcijos atvejis.

Užsikrėtęs gamyklos statybų subrangovas – asmuo nėra „Fredos“ darbuotojas, tačiau fabrike dirbo prie naujų įrengimų, plušėjo ir praėjusią savaitę. Žmogus savaitgalį kreipėsi į medikus ir šįryt sulaukė teigiamo tyrimų rezultato.

„Iš subrangovų ryte gavę šią informaciją, tuoj pat sukvietėme visus darbuotojus, jiems pranešėme apie situaciją ir išleidome namo. Susisiekus su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, pagal specialistų rekomendacijas vyksta fabriko dezinfekavimas ir ryt pamaina vėl grįžta į darbą“, – sakė A. Čičirkienė.

Ji nurodė, kad dirbti su medicininėmis kaukėmis ar respiratoriais baldų fabrike nėra privaloma. Tuo metu dezinfekcinio skysčio yra prie įėjimo, tualetuose, valgykloje, ceche – šios priemonės galima rasti visoje gamykloje.

A. Čičirkienė pridėjo statybos kompanijos žmones esant izoliuotus, o pats susirgusysis šiuo metu gydomas Vilniuje, Santaros klinikose. „Mūsų žiniomis, jis kol kas jaučiasi gerai“, – kalbėjo „Gero baldų fabriko“ vykdančioji direktorė.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad nuo kovo 16 d. Lietuvoje įsigaliojus karantinui, draudžiama viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus kai maistas gaminamas išsinešti.

Vyriausybės nutarimu, taip pat privalu uždaryti turgavietes ir parduotuves, nebent jose prekiaujama maisto produktais, vaistais, veterinarijos ir optikos prekėmis. Prekyba internetu leidžiama, kai prekės gyventojams pristatomos, daugelis viešojo aptarnavimo paslaugų ribojama, tačiau gamyba nedraudžiama. Daugiau apie karantino reikalavimus skaitykite čia.

Lietuvoje, Vyriausybės duomenimis, iki pirmadienio vidurdienio buvo patvirtinti 154 koronaviruso atvejai. „Per vakar dieną yra ištirti 278 ėminiai, iš jų 40 naujų teigiamų atvejų nustatyta, šiuo metu Lietuvoj turime nustatytus 154 atvejus iš viso“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė A. Veryga.

Patvirtinta informacija apie Lietuvoje užfiksuotus susirgimo COVID-19 atvejus ir visos rekomendacijos pateikiamos oficialiame Vyriausybės portale. Atsakymus į dažniausius kauniečių klausimus rasite čia.

Sergamumo situaciją Lietuvoje galite stebėti nuolat atnaujinamame žemėlapyje. Naujausiais globalaus koronaviruso paplitimo žemėlapio duomenimis, pasaulyje patvirtintų susirgimo atvejų yra 343 421, iš kurių pasveiko 98 896 ir mirė 14 790 žmonės.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.