Į Lietuvą šią savaitę atkeliauja didžiulė apsaugos priemonių siunta medikams – Kas vyksta Kaune

Į Lietuvą šią savaitę atkeliauja didžiulė apsaugos priemonių siunta medikams

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) jau šią savaitę laukia didelės siuntos saugos priemonių iš Kinijos. Vien šioms priemonėms, neskaičiuojant vaistų ir medicinos įrangos, Vyriausybė skyrė apie 24 mln. eurų.

Šioje siuntoje numatoma 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, virš 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių, rašoma SAM pranešime spaudai.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, yra dedamos visos pastangos, kad šalies medikai būtų aprūpinti jiems reikiamomis priemonėmis. Bent dalis didelės siuntos iš Kinijos bus atgabenta jau šią savaitę. Tikimasi, kad nebus jokių logistinių trikdžių, kurie šiomis dienomis gali ištikti bet kurios šalies užsakymus, nes visose – panašūs iššūkiai.

Be to, šiuo metu yra intensyviai deramasi ir bendradarbiaujama ir su kitais tiekėjais.

„Medikai bus aprūpinti visomis būtinomis priemonėmis, dėl to atsakingi specialistai intensyviai kiekvieną dieną bendrauja su verslo atstovais ir ieško geriausių sprendimų, yra dedamos maksimalios pastangos, kad reikiamos priemonės kuo greičiau pasiektų šalies gydymo įstaigas ir šis užsakymas dar tikrai ne pabaiga, artimiausiu metu bus sudaroma ir daugiau sutarčių, kurios leis užsitikrinti, kad apsaugos priemonių medikams užteks ir ateityje“, – sako ministras A. Veryga.

Gautos apsaugos priemonės bus paskirstytos šalies gydymo įstaigoms ir kitoms labiausiai į kovą su koronavirusu įsitraukusioms įstaigoms. Pagal įstaigų pateiktus poreikius, šių priemonių turėtų užtekti keliems mėnesiams.

Pirmosios sutartys su tiekėjais buvo pasirašytos vasario pabaigoje, o pirmoji siunta Lietuvą pasiekė kovo 4 dieną. Apsaugos priemonės buvo gabentos iš Jungtinės Karalystės Lenkijos, Kinijos, Vietnamo, Čekijos, Vokietijos, Latvijos. Iš viso iki šios dienos buvo pasirašyta 14 sutarčių su tiekėjais, kurie pristatė arba dar pristatys reikiamas apsaugos priemones į Lietuvą.

Pagal šiuo metu sudarytas sutartis iki kovo 31 d. laukiama 80 tūkst. respiratorių siuntos iš Lenkijos, dar 15 tūkst. respiratorių balandžio pradžioje turi pateikti Lietuvos įmonė UAB „Saugos gidas“.

Dalį priemonių numatyta įsigyti per Europos Komisijos (EK) organizuojamą centralizuotą pirkimą. Lietuva yra pateikusi paraišką įsigyti 300 000 vnt. respiratorių, 1 000 000 vienkartinių kaukių, taip pat 400 vnt. dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų.

Taip pat SAM yra atvira ir kitiems Lietuvos bei užsienio tiekėjų pasiūlymams. Visi gauti pasiūlymai peržiūrimi, vertinamas tiekėjų patikimumas ir produkcijos kokybė, sprendžiama dėl tolesnio bendradarbiavimo ir apimčių.

PATVIRTINTA NAUJŲ LIGOS ATVEJŲ PER VAKAR DIENĄ:
*Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Iš viso nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

LIETUVOJE PATVIRTINTŲ LIGOS ATVEJŲ

Pasveikusių viso

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA