Miesto opozicija valdantiesiems siūlo prioritetą teikti pasekmių gyventojams ir ekonomikai mažinimui – Kas vyksta Kaune

Miesto opozicija valdantiesiems siūlo prioritetą teikti pasekmių gyventojams ir ekonomikai mažinimui

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Miestą valdantiems „Vieningo Kauno“ atstovams nesutikus Kauno miesto Tarybos posėdį organizuoti nuotoliniu būdu, kaip tai daroma sostinėje, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija siūlo pirmumo tvarka viešai transliuojamame posėdyje išsamiai supažindinti visuomenę su šiuo metu mieste vykdomomis koronaviruso užkardymo priemonėmis bei imtis naujų, kurios prisidėtų prie pasekmių suvaldymo. Parengė ir konkrečių pasiūlymų planą.

Pirmadienį TS-LKD atstovai Kauno miesto savivaldybės taryboje pateikė siūlymus miesto valdantiesiems, kaip būtų galima stabdyti koronaviruso plitimą Kaune ir sušvelninti jo poveikį ekonomikai. Opozicijos nuomone, susidariusi situacija reikalauja skubių miesto savivaldybės sprendimų ir geresne komunikacijos visuomenei.

„Pirmiausia turime įgyvendinti būtiniausias koronaviruso plitimo sustabdymo priemones ir šiam tikslui skirti reikalingas lėšas iš administracijos rezervo fondo, tam turime pasitelkti medikus, policijos, ekstremalių situacijų valdymo specialistus, verslo, NVO ir pilietinės miesto visuomenės atstovus. Antra veikimo kryptis – savivaldybės kompetencijos ribose priimti svarbius sprendimus, siekiant sušvelninti koronaviruso poveikį ekonomikai ir gyventojų gerovei“, – teigė TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnė Edita Gudišauskienė.

Edita Gudisauskiene / Organizatorių nuotr.

TS-LKD Kauno skyrių sueigos pirmininkė, miesto savivaldybės tarybos narė Jurgita Šiugždinienė apgailestauja, kad miesto valdantieji kol kas neišgirdo siūlymų organizuoti ateinančio posėdį nuotoliniu būdu ir pirmiausia spręsti su viruso plitimu susijusius klausimus, kaip tai daro Vilniaus savivaldybė.

Nuo penktadienio, kai buvo patvirtinta, kad posėdis vyks įprastai miesto savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje, nemažai kauniečių išsakė neigiamą požiūrį į tokį valdančiųjų skepticizmą bendros situacijos fone, kai yra uždrausti didesni žmonių susibūrimai tiek, tiek išorėje.

„Iki šiol taryboje nevyko diskusija ir neturime jokios informacijos apie priemones, kurios palengvintų šio viruso pasekmes miesto ekonomikai ir gyventojams. Informacijos trūksta, todėl atsiranda vietos interpretacijoms, nepasitikėjimui, o to šiuo sudėtingu metu reikia mažiausiai. Manome, kad tiek miesto visuomenė, tiek ir tarybos nariai turėtų būti operatyviai informuojami apie savivaldybės priimtus ir numatomus veiksmus dėl koronaviruso suvaldymo. Todėl siūlysime antradienį vyksiančio savivaldybės tarybos posėdžio metu ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatoriui pristatyti informaciją ir atsakyti į klausimus dėl miesto savivaldybės veiksmų mažinant COVID-19 grėsmę“, – teigė J. Šiugždinienė.

Savivaldybės valdantiesiems pateikti siūlymai iš administracijos rezervo fondo skirti lėšas ir stiprinti Kauno miesto socialinių paslaugų centrą, socialinės srities nevyriausybines organizacijas, kad šios galėtų teikti paslaugas gyventojams, kuriems pagalbos reikia labiausiai.

Būtina įpareigoti savivaldybės įmones atlikti miesto viešųjų erdvių dezinfekavimo darbus, ypač tose vietose kur yra didžiausi miestiečių srautai. Taip pat siūloma
peržiūrėti Aplinkos apsaugos ir Visuomenės sveikatos rėmimo specialiąsias programas, atlikti savivaldybės 2020 metų biudžeto analizę.

Jurgita Šiugždinienė / Organizatorių nuotr.

Sutaupytas lėšas iš priemonių, kurių įgyvendinimui reikės mažesnių resursų, perskirstyti būtiniausių prevencinių priemonių koronavirusui stabdyti įgyvendinimui, ekstremalios situacijos grėsmių šalinimui, o taip pat kompiuterinės įrangos socialiai pažeidžiamoms šeimoms bei švietimo įstaigoms įsigijimui, tokiu būdu siekiant užtikrinti sklandų nuotolinio ugdymo procesą.

Taip pat TS-LKD frakcija siūlo ir konkrečius palengvinimus verslui, dėl kurių sprendimą turėtų priimti miesto taryba. Valdant koronaviruso poveikį ekonomikai, siūloma sumažinti nekilnojamo turto, žemės ir žemės nuomos mokesčius labiausiai paveiktų sektorių įmonėms. Įmones, kurių veikla apribota dėl koronaviruso, karantino laikotarpiu siūloma atleisti nuo nuomos mokesčio mokėjimo už savivaldybės turtą.

Tai pat rekomenduojama iki vasaros atidėti komunalinių mokesčių mokėjimą darbo netekusiems asmenims, o sprendimus, susijusius su mokesčių didinimu atidėti iki ekstremalios situacijos pabaigos. Savivaldybei siūloma atnaujinti smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo programą, nepradėti naujų projektų, jei nėra užtikrintas jų finansavimas bei stiprinti savivaldybės biudžeto finansinę kontrolę.

Jurgita Šiugždinienė ir Edita Gudišauskienė yra Kauno miesto savivaldybės TS-LKD frakcijos narės. Už tekste išdėstytą TS-LKD nuomonę redakcija neatsako. Publikavimo NR. 20200323

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA