Kinijoje pradedami vakcinos nuo koronaviruso tyrimai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Viso pasaulio mokslininkams skubant sukurti skiepus nuo naujojo koronaviruso, Kinijoje pradedamas pirmasis vakcinos nuo mirtino viruso klinikinių tyrimų etapas.

Apie tai buvo pranešta po to, kai JAV sveikatos pareigūnai praėjusią savaitę paskelbė Sietle pradėję galimos vakcinos bandymus.

Kinijos klinikinių tyrimų registro kovo 17-osios duomenys rodo, jog tyrimai buvo pradėti kovo 16-ąją – tą pačią dieną, kai apie savo bandymus pranešė amerikiečiai. Planuojama, kad tyrimai truks iki šių metų pabaigos.

„COVID-19 pirmojo etapo tyrimų savanoriams jau pradėta duoti vakcinos“, – agentūrai AFP sekmadienį pareiškė vienas iš vyriausybės finansuojamo projekto darbuotojų.

Skelbiama, kad pirmajame tyrimų etape dalyvauja 108 18–60 metų amžiaus žmonės. Jiems yra skiriamos skirtingos vakcinos dozės. Visi jie yra Uhano miesto, kuriame praėjusių metų pabaigoje kilo pirminis viruso protrūkis, gyventojai.

Šiuo metu visame pasaulyje nėra aprobuotų vakcinų ar vaistų nuo naujojo viruso. Ekspertai sako, kad vakcinai sukurti reikės laiko. Skaičiuojama, kad amerikiečių kuriama vakcina galėtų atsirasti po metų ar pusantrų.

Taip pat Azijoje baigiami klinikiniai JAV bendrovės „Gilead Sciences“ gaminamo antivirusinio vaisto remdesiviro tyrimai. Kinų medikai sako, kad jis yra efektyvus kovojant su virusu. Tačiau tik randomizuoti tyrimai leis mokslininkai tvirtai žinoti, ar vaistas tikrai padeda, ar pacientai būtų pasveikę, jo nevartodami.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kunigo R. Mikutavičiaus nužudymo organizatorius vėl bando išeiti į laisvę

Kauno apskrityje fiksuotos dvi mirtys nuo koronaviruso nėra susijusios su židiniais

Pakaunėje su švyturėliais skridę pareigūnai gavo pylos

Seimas cirkuose naudoti laukinius gyvūnus uždraudė tik iš dalies

Iš naujų Kauno vairuotojus sekančių kamerų – pirmosios baudos

Iš 8 Kaune išlikusių sinagogų, pagal paskirtį naudojama tik viena

Kaune planuojama apmokyti sparčiai populiarėjančios srities specialistus

Medinis namas Žaliakalnyje atgijo londonietiško kolorito spalvomis

Daugiausia užsikrėtimų ir dar dvi mirtys fiksuotos Kaune: virusas plinta muzikiniame teatre, mokymo įstaigose

Lietuvoje per praėjusią parą nustatyta 90 naujų koronaviruso susirgimų