Kinijoje pradedami vakcinos nuo koronaviruso tyrimai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Viso pasaulio mokslininkams skubant sukurti skiepus nuo naujojo koronaviruso, Kinijoje pradedamas pirmasis vakcinos nuo mirtino viruso klinikinių tyrimų etapas.

Apie tai buvo pranešta po to, kai JAV sveikatos pareigūnai praėjusią savaitę paskelbė Sietle pradėję galimos vakcinos bandymus.

Kinijos klinikinių tyrimų registro kovo 17-osios duomenys rodo, jog tyrimai buvo pradėti kovo 16-ąją – tą pačią dieną, kai apie savo bandymus pranešė amerikiečiai. Planuojama, kad tyrimai truks iki šių metų pabaigos.

„COVID-19 pirmojo etapo tyrimų savanoriams jau pradėta duoti vakcinos“, – agentūrai AFP sekmadienį pareiškė vienas iš vyriausybės finansuojamo projekto darbuotojų.

Skelbiama, kad pirmajame tyrimų etape dalyvauja 108 18–60 metų amžiaus žmonės. Jiems yra skiriamos skirtingos vakcinos dozės. Visi jie yra Uhano miesto, kuriame praėjusių metų pabaigoje kilo pirminis viruso protrūkis, gyventojai.

Šiuo metu visame pasaulyje nėra aprobuotų vakcinų ar vaistų nuo naujojo viruso. Ekspertai sako, kad vakcinai sukurti reikės laiko. Skaičiuojama, kad amerikiečių kuriama vakcina galėtų atsirasti po metų ar pusantrų.

Taip pat Azijoje baigiami klinikiniai JAV bendrovės „Gilead Sciences“ gaminamo antivirusinio vaisto remdesiviro tyrimai. Kinų medikai sako, kad jis yra efektyvus kovojant su virusu. Tačiau tik randomizuoti tyrimai leis mokslininkai tvirtai žinoti, ar vaistas tikrai padeda, ar pacientai būtų pasveikę, jo nevartodami.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno koronaviruso dienoraštis #savaitgalis 2

Paslaptinga Tyrimų laboratorija Kaune: tarpukario pastato sienų nesugriautų net sprogimas

Pasveikusių nuo koronaviruso kraujas gali būti labai vertingas

Kaune dingęs automobilis užvedė diskusiją: tokių niekas nevagia

Sekmadienį patvirtinta dar viena mirtis nuo koronaviruso infekcijos

„Kas vyksta Kaune“ skaitytojas Vilijampolėje užfiksavo neadekvačius dviratininko veiksmus

Daugiau nei 4 tonų grybų vagystės kriminalas baigtas

Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė dvyliktas žmogus

Ateina šilto oro banga: termometrų stulpeliai šoks iki 19 laipsnių

Profesijos, kurioms žadamas aukso amžius: didžiuliai atlyginimai ir neribotas darbo vietų pasirinkimas