Užfiksuoti dar du koronaviruso atvejai: pirmojo atvejo Jonavoje simptomai neatitiko indikacijų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius feisbuke pranešė, kad koronavirusas pasiekė ir Jonavą. Užfiksuotas pirmasis atvejis. Taipogi, Sveikatos apsaugos ministerija praneša, jog nustatytas dar vienas užsikrėtimo atvejis.

„Pirmoji karantino savaitė ne prabėgo, bet pralėkė. Nebuvo baimės, bet buvo nerimo, ypač kai telefono ekrane užsidegdavo skambinančiojo vardas – Gintautas Kaiša, Greitoji medicinos pagalba (GMP).

– Klausau, Gintautai?!
– Mere, vežam dar vieną. Tokių skambučių šią savaitę buvo gal 4. Ir, nors iki vakar nakties atrodė, kad Jonavą korona bent šią savaitę aplenks… Deja… Jau turime pirmąjį atvejį“, – feisbuke rašė M. Sinkevičius.

„Asmuo parvykęs iš užsienio, ne rizikos amžiaus grupės, bet yra įtarimų, kad gali būti užkrėtęs šeimos narius. Situacija ir nemaloni, ir komplikuota, nes paciento simptomai visiškai neatitiko koronaviruso ligos indikacijų, dėl to konsultuojantys medikai turės atlikti saviizoliaciją. Deja, bet panašu, kad ateityje teks pereiti į režimą, kuomet kiekvienas pacientas, nepaisant jo simptomų, yra potencialus Covid–19 nešiotojas“, – teigė jis.

Kaip informuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centras, asmuo kovo 14 dieną grįžo iš Londono į Vilnių.

„Asmuo 2020-03-03 atvyko į Vilniaus oro uostą iš Londono. 2020-03-03 keliavo pas pusseserę Vilniuje. 2020-03-04 Iš Vilniaus keliavo traukiniu į Jonavą, grįžo pas šeimą. 2020-03-05 nuvyko dėl manikiūro į grožio saloną, esantį Jonavoje. 2020-03-06 lankėsi pas odontologą Jonavoje.

2020-03-06 – 2020-03-07 dalyvavo artimo asmens gimtadienio šventėje, kuri vyko Jonavos r. esančioje sodyboje. 2020-03-09 atsirado pirmieji simptomai. 2020-03-13 lankėsi pas draugę namuose, esančiuose Jonavos rajone.

2020-03-13 – 2020-03-17 buvo su draugais, tikslios vietos dar nežinomos. 2020-03-18 draugai atvežė į Jonavoje esančią skubios medicinos pagalbos įstaigą dėl simptomų. Nukreipta į LSMU Kauno klinikų klinikinės ligoninės priėmimo skyrių. 2020-03-19 hospitalizuotas Kauno klinikų klinikinės ligoninės infekcinių ligų skyriuje“, – rašoma pateikiamuose duomenyse.

Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien, kovo 20 d. popietę, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtintas vienas naujas koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. Taigi šiuo metu Lietuvoje iš viso yra nustatyti 49 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

Šis atvejis nustatytas mobiliajame Vilniaus punkte, kuriame pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso.

Dėl šio atvejo renkama detalesnė informacija. Bus pradėtas epidemiologinis tyrimas. Informacija bus patikslinta vėliau.

3 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje perkopė 800

Kalėti nuteistam „Agurkinių“ lyderiui S. Velečkai - valstybės kompensacija

Kaune patvirtintas vienuoliktas mirties nuo koronaviruso atvejis

Lietuvoje uždarius oro erdvę, nusileido vienas paskutinių lėktuvų

Fiksuoja skaitytojas: Šilainiuose nusidriekė į „Lidl“ norinčių įeiti kauniečių eilė

15 jaunų banditų sužalojo automobilyje buvusį jaunuolį

Ministerijos pranešimo negavusi Kauno savivaldybė mažinti tyrimų skaičiaus neketina

Dėl karantino ir saviizoliacijos pažeidimų nubausta daugiau nei 20 asmenų

Viskas pasikeitė per porą savaičių: ar jau žinom, kas laimės rinkimus?

Kaune nusileido lėktuvas iš Kinijos su 23 tonomis apsaugos priemonių