Koronaviruso pasekmių mažinimo fondui vadovaus D. Grybauskaitė – Kas vyksta Kaune

Koronaviruso pasekmių mažinimo fondui vadovaus D. Grybauskaitė

BNS 2020/03/20 10:56
DELFI nuotr.

Finansų ministerija įsteigė koronaviruso pasekmių mažinimo fondą – pirmosios į jį surinktos lėšos bus skiriamos medikams ir ligoniams – perkamos apsaugos priemonės, reagentai ir kita medicininė įranga.

„Pasirašiau įsakymą įsteigti paramos fondą, kuris padės tiems, kam labiausiai reikia, greitai (…). Mūsų silpniausiems visuomenės nariams. Kiekviena didelė ir maža įmonė, kiekvienas gyventojas galės prisidėti savo aukomis kariaujant prieš virusą“, – penktadienį internetinėje spaudos konferencijoje sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Fondo lėšos bus skiriamos pagalbai tiems, kurios jos labiausiai reikia, visuomenė nuolat bus informuojama, kiek surinkta lėšų ir kam jos naudojamos. Finansų ministerijos teigimu, iki šiol į fondą jau suaukota 44 tūkst. eurų.

Fondo taryba, vadovaujama buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės, spręs dėl lėšų naudojimo krypčių, tvirtins jų panaudojimą. Taryboje tai pat bus Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius, Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius, Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkas Rimvydas Baltaduonis.

„Atėjo laikas susitelkti ir padėti vieni kitiems. Šiuo metu mūsų visų pagalbos labiausiai reikia medikams ir ligoniams. Todėl džiaugiuosi, kad toks fondas veikia ir aš galiu prisidėti prie jo veiklos. Dalintis ir padėti dar niekada nebuvo taip prasminga ir svarbu“, – pranešime sakė D. Grybauskaitė.

Fondo valdyba spręs, kam ir kiek lėšų bus skiriama, jai vadovaus V. Šapoka, jo pavaduotojas bus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Valdyboje taip pat dirbs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Inovatyvios medicinos centro Biofarmacijos skyriaus vedėjas Vladas Bumelis, MO muziejaus įkūrėjas Viktoras Butkus, „Termo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius Algimantas Markauskas, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ vadovaujantis partneris Rolandas Valiūnas, Vilniaus universiteto Suicidologijos tyrimų centro vadovas Paulius Skruibis.

Fondas įsteigtas įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą.

Fondui lėšas gali pervesti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys – smulkios ir stambios įmonės ir tarptautinės korporacijos.

Šiuo metu Lietuvoje nustatyti 48 ligos atvejai, 1 ligonis – pasveiko. Sergamumo situaciją Lietuvoje galite stebėti nuolat atnaujinamame žemėlapyje čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA