Koronaviruso pasekmių mažinimo fondui vadovaus D. Grybauskaitė

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Finansų ministerija įsteigė koronaviruso pasekmių mažinimo fondą – pirmosios į jį surinktos lėšos bus skiriamos medikams ir ligoniams – perkamos apsaugos priemonės, reagentai ir kita medicininė įranga.

„Pasirašiau įsakymą įsteigti paramos fondą, kuris padės tiems, kam labiausiai reikia, greitai (…). Mūsų silpniausiems visuomenės nariams. Kiekviena didelė ir maža įmonė, kiekvienas gyventojas galės prisidėti savo aukomis kariaujant prieš virusą“, – penktadienį internetinėje spaudos konferencijoje sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Fondo lėšos bus skiriamos pagalbai tiems, kurios jos labiausiai reikia, visuomenė nuolat bus informuojama, kiek surinkta lėšų ir kam jos naudojamos. Finansų ministerijos teigimu, iki šiol į fondą jau suaukota 44 tūkst. eurų.

Fondo taryba, vadovaujama buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės, spręs dėl lėšų naudojimo krypčių, tvirtins jų panaudojimą. Taryboje tai pat bus Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius, Kauno klinikų generalinis direktorius Renaldas Jurkevičius, Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkas Rimvydas Baltaduonis.

„Atėjo laikas susitelkti ir padėti vieni kitiems. Šiuo metu mūsų visų pagalbos labiausiai reikia medikams ir ligoniams. Todėl džiaugiuosi, kad toks fondas veikia ir aš galiu prisidėti prie jo veiklos. Dalintis ir padėti dar niekada nebuvo taip prasminga ir svarbu“, – pranešime sakė D. Grybauskaitė.

Fondo valdyba spręs, kam ir kiek lėšų bus skiriama, jai vadovaus V. Šapoka, jo pavaduotojas bus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Valdyboje taip pat dirbs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Inovatyvios medicinos centro Biofarmacijos skyriaus vedėjas Vladas Bumelis, MO muziejaus įkūrėjas Viktoras Butkus, „Termo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius Algimantas Markauskas, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ vadovaujantis partneris Rolandas Valiūnas, Vilniaus universiteto Suicidologijos tyrimų centro vadovas Paulius Skruibis.

Fondas įsteigtas įgyvendinant Vyriausybės patvirtintą Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą.

Fondui lėšas gali pervesti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys – smulkios ir stambios įmonės ir tarptautinės korporacijos.

Šiuo metu Lietuvoje nustatyti 48 ligos atvejai, 1 ligonis – pasveiko. Sergamumo situaciją Lietuvoje galite stebėti nuolat atnaujinamame žemėlapyje čia.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune užfiksuotas sparčiausiai augantis darbo užmokestis Lietuvoje

Ką tik atvertą Vienybės aikštę išmargino juodos žymės

VTEK: nėra duomenų, kad S. Skvernelis supainiojo interesus dėl lėšų jo gatvės asfaltavimui

Į korupcijos skandalą įsivėlusiems „Kauno tiltams“ – stambus užsakymas uostamiestyje

Atsiveria dar viena lietuvių pamėgta atostogų kryptis

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, rodantis visų Lietuvos medikų atlyginimus

Kitais metais Sausio 13-oji gali būti paskelbta nedarbo diena

Skaudi nelaimė Šilainiuose: motorolerio vairuotojas atsidūrė ligoninėje

Koronavirusas patvirtintas „Humanos“ sandėlio darbuotojai

Prie Draugystės parko užsiliepsnojo jaunimo pamėgtas apleistas pastatas