25-ojo festivalio „Kino pavasaris“ atidarymą žiūrovai šventė prie namų ekranų (foto) – Kas vyksta Kaune

25-ojo festivalio „Kino pavasaris“ atidarymą žiūrovai šventė prie namų ekranų (foto)

Organizatorių nuotr.

Jubiliejinis festivalis „Kino pavasaris“ atidarytas! Žiūrovų namuose jis vyks kovo 19–balandžio 2 dienomis. Šį kartą atidarymo ceremonija buvo kitokia, bet vis tiek išlaikė bendruomeniškumo dvasią.

Jos transliaciją tūkstančiai žmonių stebėjo „Kino pavasario“ „Facebook“ paskyroje, o su grotažyme #festivalisnamuose socialinėje erdvėje gausiai sklinda atidarymą prie namų kino ekranų šventusiųjų nuotraukos, tad ir atidarymo svečių galerija skelbiama ne iš kino teatro, o iš namų aplinkos.

Socialinė žinutė #festivalisnamuose

Kaip rašoma „Kino pavasario“ pranešime žiniasklaidai, drauge su didžiuoju partneriu ERGO organizuoto netradicinio atidarymo staigmena tapo vieninga socialinė Lietuvos kultūros, meno ir pramogų pasaulio žmonių žinutė #festivalisnamuose.

Pirmojo šalyje virtualiojo festivalio pradžią kartu su „Kino pavasario“ vadovais Vida Ramaškiene ir Algirdu Ramaška paskelbė teatro ir operos režisierė Dalia Ibelhauptaitė, kino režisieriai Arūnas Matelis, Kristijonas Vildžiūnas, Dexteris Fletcheris, aktorius Martynas Nedzinskas, dramaturgas Marius Ivaškevičius, muzikantai Andrius Mamontovas, Justinas Jarutis, Vaidotas Valiukevičius („The Roop“), Erica Jennings, Jurgis Didžiulis, Dovilė Filmanavičiūtė, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas bei kiti kultūros, meno ir pramogų pasaulio atstovai.

„Pagrindinis dalykas, ką galime dabar padaryti, tai žiūrėti įdomius ir turiningus filmus bei tapti festivalio namuose dalimi“, – atidarydamas festivalį sakė „Kino pavasario“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška.

„Tegul kruopščiai visus metus rinkti filmai tampa įdomaus laiko su artimaisiais dalimi, jų aktualios temos padeda rasti tai, ko kiekvienas ieškome savo gyvenimuose“, – papildė festivalio direktorė Vida Ramaškienė.

„Visada svajojau, kai pasensiu ir būsiu pensijoje, vakarais būti laisvas ir kasdien žiūrėti po vieną, du ar net tris filmus. Svajojau apie atostogas, kai savaitę ar dvi galėsime su žmona gerti arbatą ir žiūrėti filmus, nereikės važiuoti į kino teatrą, ieškoti, kur pastatyti automobilį, bus nebrangu, nes už vieno bilieto kainą galėsime žiūrėti dviese. Ir atėjo. „Kino pavasaris“ atėjo į mūsų namus. Fantastika. Žiūrim kiną“, – atidarymo transliacijoje kalbėjo kino režisierius Arūnas Matelis.

„Kino pavasario“ meno vadovė Mantė Valiūnaitė susiklosčiusioje situacijoje įžvelgė pozityviąją pusę: „Šią akimirką galėsime šiek tiek sulėtėti. Daugiau laiko skirti artimiesiems ar sau, apmąstyti pamatytą filmą, pasidomėti režisieriumi ir sužinoti jo požiūrį į kiną. Manau, kad per artimiausias dvi savaites atrasite kažką labai svarbaus. Tiek kine, tiek gyvenime.“

Visą transliaciją galima rasti čia. Po specialios atidarymo transliacijos visi Lietuvos žiūrovai buvo pakviesti žiūrėti prancūzų režisierės Alice Winocour dramą „Proksima“ (Proxima) su garsiąja aktore Eva Green („Kazino „Royale“, „Svajotojai“).

Daugiau nei 100 filmų namuose

Kovo 19–balandžio 2 dienomis „Kino pavasaris“ suteiks galimybę mėgautis daugiau nei 100 ilgametražių ir trumpametražių filmų.

Žiūrovams pagaliau bus galima legaliai išvysti „Oskarų“ laureatą, pastarojo meto kino pasaulio hitą „Parazitas“ (Parasite, rež. Bong Joon-ho). Taip pat festivalis pasiūlys tiek vaidybinių, tiek animacinių filmų visai šeimai, netikėtų atradimų žadančių kulinarinių filmų, didžiuosiuose kino festivaliuose apdovanojimais
įvertintų juostų, gerą nuotaiką garantuojančių komedijų, lietuvių trumpametražių premjerų ir kitų „Kino pavasario“ programos sudarytojų metus laiko pasaulio kino festivaliuose rinktų filmų.

Festivalio namuose repertuaras čia. Instrukcija, kaip naudotis namų kino platformomis čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA