Kaip skelbia Kauno savivaldybė, ketvirtadienį Kaune bus atidarytas mobilus koronaviruso patikros punktas. Daugiau informacijos, kaip bus galima atvykti pasitikrinti, paaiškės vidurdienį, sekite naujausią informaciją portale „Kas vyksta Kaune“.
Vilniuje pirmasis punktas pradėjo veikti praėjusį trečiadienį, kiti didieji miestai teigia taip pat tam pasiruošę, tačiau laukia oficialaus Sveikatos apsaugos ministerijos leidimo.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga LRT radijui teigė prašantis kitų miestų vadovų supratingumo, derinamos paskutinės detalės, nes nenorima rizikuoti ir pradėjus nepasiruošus, gali kilti darbo planavimo chaotiškumas, o tai tik pakenktų, o ne padėtų kovoje su koronavirusu.
„Alytus ir kiti miestai, norėčiau jų paprašyti truputį kantrybės. Mūsų specialistai atvažiuos ir tos priemonės atkeliaus, jos yra Lietuvoje, jas duosime ir bus galima startuoti. Tačiau mes turime padaryti ir saugiai, kad skambučių centras spėtų priimti tą visą srautą, todėl viską reikia padaryti atsakingai, o ne chaotiškai“, – radijuje sakė ministras.
A. Veryga ragino miestų politikus labiau patiems įsitraukti į papildomų saugos priemonių paieškas, nelaukti, kol viskas bus gauta iš valstybės rezervo.
[susije_video kurie=””]
„Merai, kurie galvoja atsakingai, jie ir ieškojo, pirko. Nežinau, kaip įsivaizdavo merai, tikrai pažado apdalinti visas įmanomas įstaigas mes neturime, nes norų yra labai daug – nuo vaistininkų iki savivaldybėse dirbančių įstaigų. Greitoji pagalba, medikai, tas priemones gauna. Dabar dar bus aprūpinti ir mobilūs punktai“, – sako A. Veryga.
LRT paklausus, ar tas rezervas, kuris šiuo metu yra valstybėje neišseks, A. Veryga sako, kad viskas priklausys nuo galimų koronaviruso naujų atvejų skaičiaus: „Kol kas, esant tokiai kilimo bangai, valstybė turėtų susitvarkyti, tačiau visada reikia būti pasiruošus ir kitoms aplinkybėms“.
Mobilūs koronaviruso patikros punktai įrengiami Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Tauragėje ir Telšiuose.
Šiuo metu mėginių tyrimus dėl koronaviruso atlieka Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).
Sveikatos apsaugos ministerija tyrimus taip pat leido daryti Santaros klinikų, Kauno klinikų, Klaipėdos universitetinės ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorijose, tačiau kol kas jie turi būti siunčiami pertikrinti į NVSPL.
Šiuo metu Lietuvoje nustatyti 34 ligos atvejai, 1 ligonis – pasveiko. Sergamumo situaciją Lietuvoje galite stebėti nuolat atnaujinamame žemėlapyje čia.