S. Skvernelis: maisto Lietuvoje užteks, bet kainos neturėtų būti didinamos – Kas vyksta Kaune

S. Skvernelis: maisto Lietuvoje užteks, bet kainos neturėtų būti didinamos

BNS 2020/03/19 13:42

Maisto produktų Lietuvoje užteks ir nerimauti dėl to žmonėms nereikia, ramina premjeras Saulius Skvernelis. Jis taip pat pabrėžia, kad tiekėjai neturėtų naudotis padėtimi ir didinti maisto kainų.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė sako, jog tiekėjai jau didina produktų kainas.

„Šiandien nerimauti dėl galimo maisto produktų tiekimo sutrikimo nėra pagrindo, dėl to panikos bangos, kurios jau buvo prekybos centruose griebiant prekes, bandant apsipirkti į priekį, jos nereikalingos, tiekimas nesutriks, rizikos tokiam scenarijui nėra“, – po susitikimo su Lietuvos prekybos įmonių asociacijos atstovais žurnalistams sakė premjeras.

Pasak jo, prekybos centrai nekalba apie maisto kainų didinimą, tuo metu tiekėjai neturėtų naudotis situacija ir didinti kainas.

Premjeras pabrėžė, kad teisės aktai leidžia Vyriausybei ir Seimui svarstyti galimybę apriboti būtiniausių produktų maksimalias kainas.

„Jei yra situacija susijusi su tiekėjų pasikeitusia politika, mes tą vertiname labai atidžiai ir manome, kad nėra šita situacija tinkama bandant išspręsti savo kažkokius ekonominius klausimus arba nuoskaudas (…) ir bandyti tą naštą užkrauti vartotojui“, – teigė S. Skvernelis.

„Sutarėme, kad kiekvienu atveju, jeigu matome sisteminį tiekėjo bandymą kelti maisto produktų kainas, būsime nedelsiant informuoti ir ieškosime, kokius sprendimus reikia priimti“, – pridūrė jis.

[susije_video kurie=””]

Asociacijos vadovė R. Vainienė sakė, jog tiekėjai jau bando didinti produktų kainas.

„Taip taip, yra tokių signalų. Prekybininkai yra ta riba, kuri laiko kainas dabar nekeliamas“, – žurnalistams sakė R. Vainienė.

Ji taip pat pabrėžė, jog susitikime su premjeru sutarta dėl bendro tikslo – sklandaus būtiniausių prekių tiekimo ir prekybos.

„Sklandus tiekimas, prekyba ir visų mūsų saugumas – tiek pirkėjų, tiek darbuotojų, tai mūsų prioritetas, dedam milžiniškas pastangas, ir dezinfekcija, ir ventiliacija ir visos papildomos saugos priemonės. Yra milžiniškos pastangos, kad darbuotojai ir pirkėjai jaustųsi saugiai“, – teigė R. Vainienė.

Ji sakė, kad maisto pirkimas parduotuvėse aprimo, bet ragina nesilankyti jose kasdien.

„Buvo dvi pirkimo bangos, bet praėjo, padėtis stabilizavosi, galima ramiai apsipirkti, bet raginame pirkėjus per daug dažnai nesilankyti (…), nes yra saugiau vieną kartą apsipirkti savaitėje, negu dažnai lankytis prekybos vietose“, – sakė asociacijos vadovė.

Maisto kainos kyla dėl išaugusios paklausos

Kainas stebinčio portalo pricer.lt įkūrėjas sako, kad kyla ne tik kiaulienos, bet kitų produktų kainos.

Asociacijos vadovas Algis Baravykas sako, kad „vartotojas negali visur būti laimėtojas“.

„Yra nuomonė, matom, kainos kyla, čia naudojasi padėtimi, bet kitas dalykas, Lietuvoje rinkos sąlygų niekas neatšaukė – kaip turi elgtis verslininkas, jeigu mato, kad jo prekę graibsto? Dovanoti tas prekes ar atėjusiam pirmam pirkėjui viską atiduoti, nes kaina labai žema, o šis užsikels kainas ir gatvėj pardavinės, spekuliuos“, – BNS sakė A. Baravykas.

„Vartotojas turi suprasti, kad jis negali būti absoliutus laimėtojas visose situacijose. (…) Elementaru, vieni produktai atpigo, kiti pabrango. (…) Kiekvienam pagal skonį ir kišenę“, – pridūrė jis.

A. Baravyko teigimu, kainos kilstelėjimas padeda reguliuoti ir pirkėjų srautus.

„Niekas iš prekybininkų nebuvo pasiruošęs, kad jie staiga subėgs į parduotuves ir puls apsirūpinti. Tada kilsteli kainą, o tai ne vien sukuria pelną tam gamybininkui, bet ir išlygina produktų paskirstymą pirkėjams. Tai tiesiog yra rinkos ekonomika, ji šitaip veikia“, – sakė A. Baravykas.

Pricer.lt įkūrėjas Arūnas Vizickas sako, kad kyla ne tik kiaulienos, bet kitų produktų kainos.

„Nuo vasario 26 dienos iki dabar pigiausi ryžiai pabrango 11 proc., grikiai – 35 proc. Kol kas negaliu pasakyti konkrečiai, bet brangsta ir mėsa, kiauliena. Ji ir anksčiau brango, kiaulienos kumpio kaina augo nuo 3,69 iki 4,39 euro, paskutiniu metu buvo ir 4,69 euro. Per pastarąjį laikotarpį pakilo dar labiau“, – BNS sakė A. VIzickas.

Pasak jo, po Naujųjų metų pigusi kiaulienos skerdiena taip pat pradėjo brangti ir dabar jos kaina viršija 200 eurų už toną, arba 2 eurus už kilogramą.

„Atitinkamai turi reaguoti ir mėsos gaminiai, dešros. Augimas kol kas simbolinis, nes kaina svyravo nuo 190 iki 200 eurų, dabar ribą šiek tiek peržengė, dar nėra labai kritinis dalykas, bet brangimo tendencija stebima“, – sakė A. Vizickas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA