Melaginga žinia apie naują koronaviruso atvejį Kėdainių rajone sukėlė paniką

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kėdainių rajono Krakių miestelyje nežinomi žmonės melagingai skelbė apie naują koronaviruso atvejį ir kėlė miestelyje paniką, seniūnui dėl jų teko kreiptis į policiją.

Nuotraukos, kuriomis buvo skleidžiama melaginga informacija, socialinio tinklo Facebook grupėje „Krakių turgelis“ pasirodė penktadienį vakare. Nuotraukose matomas asmuo, apsirengęs apsauginiais drabužiais ir užsidėjęs kaukę, imitavo miestelio centre esančios parduotuvės dezinfekciją neva specialia įranga.

Prie nuotraukų patalpintame įraše buvo klausiama ar Krakėse jau yra koronavirusas ir ar valdžia žmonėms meluoja.

Įrašas socialiniame tinkle sukėlė miestelėnų reakciją, daugelis jų kreipėsi į Krakių seniūną Ernestą Barčą reikalaudami paaiškinimo.

„Tas kreipimasis buvo ir tą patį vakarą, ir rytojaus dieną buvo, ir į specialistus seniūnijos kreipėsi pažįstami. Čia buvo šurmulys neprastas. “, – ketvirtadienį BNS sakė Krakių seniūnas.

Sulaukęs tokios gyventojų reakcijos seniūnas kreipėsi į policiją prašydamas išaiškinti asmenis, kurstančius paniką maždaug 600 gyventojų turinčiame miestelyje.

„Todėl ir kreipiausi, kad labai prastai reagavo žmonės, kilo panika. Buvau apkaltintas kodėl slepiu, kodėl žmonių neinformuoju. Žmonės paėmė už gryną pinigą“, – sakė E. Barčas.

Pasak seniūno, kai tik jis pranešė gyventojams, kad siekdamas išsiaiškinti įvykio aplinkybes jis kreipsis į policiją, įrašas ir anketa, iš kurios jis buvo paskelbtas, iš socialinių tinklų buvo pašalinti.

„Kai komentarai pasipylė, aš parašiau, kad kreipsiuosi į policiją, tai iškart ir įrašas dingo ir to tariamo asmens anketa iškart dingo. O ta anketa tikrai buvo dirbtinai sukurta, kad tik tą įrašą patalpint “, – teigė seniūnas.

Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate dėl įvykio yra pradėtas tyrimas, tai ketvirtadienį BNS patvirtino Kauno apskrities policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

„Per ePoliciją, internetinį paslaugų portalą, sulaukėme pranešimo, kad kovo 13 dieną, maždaug 22 valandą, pradėjo tarp Krakių gyventojų sklisti informacija, kad socialiniame tinkle vienoje iš grupių dalinamasi informacija, jog galima miestelyje nustatytas koronaviruso atvejis. Pranešime per ePoliciją pareigūnų prašoma nustatyti asmenis, kurie nepagrįstai kelia paniką tarp miestelio gyventojų“, – sakė O. Vaitkevičienė.

Pasak miestelio seniūno, po to, kai įrašas buvo pašalintas ir apie jį pranešta policijai, miestelyje situacija nurimo.

„Šiaip, dabar jau iš tikrųjų esu patenkintas. Į seniūniją su reikalais žmonės kreipiasi elektroninio ryšio priemonėmis, telefonu, elektroninio pašto pagalba. Dabar iš tikrųjų ramu “, – džiaugėsi E. Barčas.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Skelbiama renginių programa Valstybės dienai paminėti

Kaliniai galės išeiti į laisvę anksčiau laiko: prašo supratingumo

Stipriai alkoholio padauginę vyrai griebėsi peilių: vienas atsidūrė ligoninėje, o kitas – areštinėje

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga kaunietė sukūrė drabužių kolekciją patriotams

Po karantino tūkstančiai vis dar prastovose: darbo inspekcija tikrins priežastis

Kauniečio V. Vauros sukurtas produktas įvertintas jaunojo dizainerio prizu

Šauktiniai galės atidėti privalomąją karo tarnybą: papildytas išimčių sąrašas

Muitininkai sulaikė cigarečių kontrabandą vertą daugiau nei 4,8 mln. eurų

Kaune rastas atlikėjos E. Škudzinskienės kūnas

Kauniečiai pastebėjo, jog ant Pelėdų kalno neliko Lietuvos vėliavos: reklama svarbiau už trispalvę?