L. Linkevičius: į Lietuvą jau grįžo apie tūkstantis užsienyje įstrigusių piliečių

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Užsienyje dėl užvertų sienų plintant koronavirusui galėjo įstrigti iki 6 tūkst. Lietuvos piliečių, apie tūkstantis jų jau turėjo grįžti, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Mūsų duomenimis, (įstrigo – BNS) iki šešių tūkstančių. Bet čia yra tie duomenys, kurie buvo patekti, kuomet kvietėme registruotis ir turėtų būti koreguojami“, – LRT radijui ketvirtadienio rytą sakė ministras.

„Manome, kad iki tūkstančio turėjo grįžti“, – pridūrė jis.

Daugiausia piliečių, anot L. Linkevičiaus, yra Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje. Taip pat apie 1,5 tūkst. žmonių yra ne Europos Sąjungos šalyse, iš kur grįžti sudėtingiau.

Ministras teigia, kad užsiregistravusiųjų, jog negali savo jėgomis grįžti, skaičiai neatitinka realios situacijos, kadangi „registravosi visi, net ir tie, kurie neketino netrukus grįžti, palaukdami palankesnių situacijų keliavimui“, taip pat yra išvykusių piliečių, bet apie tai nepranešusių.

Ministras ragina piliečius suskubti ir registruotis į siūlomus reisus, kadangi ateityje gali nebelikti alternatyvų grįžti į Lietuvą.

L. Linkevičius sako, kad Lenkijai nepraleidžiant per savo šalį lengvųjų automobilių, situacija dėl Vokietijoje įstrigusių Lietuvos piliečių baigia išsispręsti: į Lietuvą praleisti aštuoni autobusų ir mikroautobusų konvojai, keleiviai su automobiliais nukreipiami į Zasnico, Kylio uostus, kur vyksta keltai iki Lietuvos arba Latvijos, taip pat iki sekmadienio iš Frankfurto į Vilnių skraidys „Lufthansa“ reisai.

Ministras taip pat pabrėžė, kad visiems ES piliečiams, įskaitant ir lietuvius, Varšuvos oro uostas yra atviras tranzitui. Tad, esant reikalui, Lietuvos piliečiai iš kai kurių šalių galėtų parskristi Lenkijos aviakompanijos „LOT“ iki Varšuvos, tuomet suorganizavus komercinius skrydžius grįžti ir į Lietuvą.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Mažeikių tragedijos atomazga: rastas žudiko lavonas

Stiprius narkotikus skrandyje gabenusiam Nigerijos piliečiui iš Pravieniškių ištrūkti nepavyko

Kauno klinikose žengtas istorinis žingsnis genetinių tyrimų srityje

Lėktuvai netrukus vėl leisis ir Kaune – informuoja kaip išvengti nesklandumų

Mažeikių dramoje kitas svarbus žingsnis – šią naktį (foto)

Pokyčių lyderis kunigas A. Toliatas: „Gyvenimas yra nuolatinis pokytis“

„Raketa“ pirmąkart šiemet pasiekė Nidą ir grįžo atgal: skelbiamos bilietų kainos

Po skaudaus įvykio, V. Ušacko šeimoje - dar viena netektis

Pirmadienį visoje Lietuvoje suskambės nemokami iniciatyvos „Ačiū, Lietuva!“ koncertai

Keičiami reikalavimai kavinėms ir restoranams: galės dirbti ilgiau