Kauno savivaldybė: grįžtantiems gyventojams trūksta informacijos apie saviizoliaciją – Kas vyksta Kaune

Kauno savivaldybė: grįžtantiems gyventojams trūksta informacijos apie saviizoliaciją

BNS 2020/03/17 16:02
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Iš užsienio į Lietuvą sugrįžusiems gyventojams trūksta informacijos apie saviizoliaciją, teigia Kauno miesto savivaldybės atstovai.

Kaip BNS sakė mero patarėjas Tomas Jarusevičius, savivaldybė sulaukia užklausų dėl galimybės saviizoliuotis savivaldybės patalpose, bet pastebima, jog grįžusieji dėl informacijos trūkumo kartais elgiasi neatsakingai, nesupranta, jog turėtų vengti bet kokių kontaktų, t.y. nesilankyti parduotuvėse ar nekontaktuoti su artimaisiais.

Kauno savivaldybė teigia, kad kol kas sulaukė vos kelių užklausų dėl patalpų saviizoliacijai poreikio. Jos suteikiamos tik kraštutiniais atvejais, kai žmogus iš tiesų neturi galimybės to padaryti namuose.

Kauno savivaldybė, remdamasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento informacija, pabrėžia, jog saviizoliacijos metu griežtai draudžiama išeiti iš namų, ar kitaip palikti izoliavimo vietą 14 dienų nuo buvusio kontakto su ligoniu ar grįžimo iš užsienio, taip pat draudžiama lankytis bet kokiose viešose vietose, įskaitant parduotuves, vaistines ir kitur.

Maistą save izoliavusiam žmogui gali pristatyti kurjeris užsakius internetu arba artimasis, kuriam nėra taikoma saviizoliacija, tačiau rekomenduojama pirkinius palikti už durų.

Taip pat griežtai draudžiama izoliavimosi metu namuose priimti svečius, draugus, artimuosius ar kitus žmones.

Jeigu izoliavimosi metu neįmanoma išvengti kontakto su kitais asmenimis, reikėtų bendrauti ne arčiau kaip per du metrus ir ne ilgiau kaip penkiolika minučių, nepamiršti rankų higienos reikalavimų, dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas, esant galimybei jas dezinfekuoti.

Jei žmogus nuolat vartoja vaistus, dėl recepto į savo šeimos gydytoją reikia kreiptis nuotoliniu būdu ir nesilaikyti gyvai bei perkelti visus suplanuotus vizitus pas gydytojus, odontologus ar iš anksto numatytas procedūras, kol nesibaigs saviizoliacijos, karantino laikotarpis.

Specialistai primena, jog karantino, saviizoliacijos sąlygų bei ribojimų pažeidimai, jei tai kelia pavojų kitų žmonių sveikatai, asmeniui gali užtraukti administracinę ar net baudžiamąją atsakomybę.

Per praėjusią parą nustatytų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius:
* Per vakar dieną ištirta ėminių

Per praėjusią parą nuo Covid-19 mirusių asmenų išankstinis* skaičius:

* Per praėjusią parą mirusių skaičius yra išankstinis ir per kelias dienas padidėja apie 20–40%
Per praėjusią parą nuo SARS-CoV-2 paskiepyta asmenų:
Pirma skiepo doze

Antra skiepo doze


Iš viso vakcinuota:
Pirmąja skiepo doze

Dviem skiepo dozėmis

Bendras Covid-19 mirčių skaičius

14 dienų sergamumas COVID-19 liga (100 tūkst. gyventojų)

Bendras nustatytų atvejų konkretiems žmonėms skaičius

Pasveikusių asmenų skaičius

(informacija atnaujinta pagal Lietuvos statistikos departamento pateiktus duomenis)
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA