GPM medikams iš valstybės rezervo bus skirtos papildomos apsaugos priemonės

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Greitosios medicinos pagalbos (GMP) medikus, kurie pirmiausia susiduria su galimai naujuoju koronavirusu (COVID-19) užsikrėtusiais pacientais, jau artimiausiu metu iš aktyvuoto Valstybės saugos civilinių priemonių rezervo pasieks papildomai skirtos apsaugos priemonės – respiratoriai, akiniai, kombinezonai, pirštinės, avalynės apdangalai.

Jau anksčiau iš aktyvuoto rezervo šių priemonių skirta aštuonioms didžiosioms šalies ligoninėms.

Kaip rašoma sveikatos apsaugos ministerijos pranešime spaudai, tokį sprendimą dar penktadienį, atsižvelgęs į įstaigų pateiktus poreikius, priėmė Valstybės ekstremalių situacijų centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ministro teigimu, dedamos maksimalios pastangos, kad apsaugos priemonių medikams netrūktų, kad jie, nerizikuodami savo sveikata, galėtų padėti žmonėms, kuriems tos pagalbos reikia.

„Medikai yra tie žmonės, kurių visų iki vieno žinių, įgūdžių šioje situacijoje reikia labiausiai, tad dedamos pastangos, kad apsaugos priemonėmis jie būtų aprūpinti tinkamai. Šiuo atveju priemonės skirtos GMP paslaugas teikiantiems specialistams, kurie pirmiausia susiduria su galimai užsikrėtusiais pacientais“, – sako A. Veryga.

Įstaigoms skirtas priemones pavesta naudoti tik įtariamiems naujojo koronaviruso atvejams.

Ankstesniu sprendimu apsauginiai akiniai, respiratoriai bei vienkartiniai kombinezonai skirti VU ligoninės Santaros klinikoms, Kauno klinikinei ligoninei, Klaipėdos universitetinei ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei, LSMU ligoninei Kauno klinikoms, Klaipėdos jūrininkų ligoninei, Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei bei Respublikinei Klaipėdos ligoninei.

Papildomos priemonės bus skirtos ir policijos pareigūnams, ugniagesiams gelbėtojams, taip pat besirūpinantiems socialine žmonių gerove bei Kalėjimų departamento darbuotojams. Iš aktyvuoto Valstybės saugos civilinių priemonių rezervo skirta daugiau nei pusšešto tūkstančio respiratorių. Šios asmens apsaugos priemonės įstaigas pasieks artimiausiu metu.

Tokį sprendimą vakar pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ministro teigimu, didžiausias dėmesys, kalbant apie apsaugos priemones, neabejotinai skiriamas medikų, kurie šioje kovoje su viruso plitimu yra patys svarbiausi, aprūpinimui. Tačiau, kaip rodo pastarosios paros pavyzdys, privalome aprūpinti ir pareigūnus, kurių indėlis, stabdant naująjį koronavirusą, bus būtinas.

„Visi šių įstaigų darbuotojai vienaip ar kitaip yra atsakingi už mūsų saugumą ir gerovę. Tad privalome užtikrinti, kad savo funkcijas – ar tai būtų kažkokios socialinės paslaugos į namus, ar policijos pareigūnų, ugniagesių atliekamas darbas – žmonės galėtų atlikti saugiai. Tai mūsų prioritetas“, – sako ministras A. Veryga.

Policijos departamentui skirta 4200 respiratorių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui – 1000, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Kalėjimų departamentui – po 200.

SAM primena, kad, atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje vakar nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje. Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. Koronaviruso karštoji linija – 1808.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

V. Kasiulevičius: pirmomis gegužės savaitėmis Lietuva pasieks koronaviruso piką

A. Veryga apribojo ir respiratorių bei vienkartinių pirštinių pardavimą

Įspėja kelininkai: naktį eismo sąlygas sunkins plikledis

Koronaviruso infekcija patvirtinta dar vienai medikei

Karantinas – privalomas visiems: kauniečiai gali pranešti apie pažeidimus

Pernai politinės partijos gavo daugiau kaip 8,5 mln. pajamų – turtingiausi buvo socialdemokratai

SAM: dėl koronaviruso bus tiriami visi, kuriems pasireiškia simptomai

Gūsingas vėjas dalį kauniečių paliko be elektros

Lietuvos narystei NATO – jau 16 metų

Maisto technologijų startuolis iš Kauno siekia užkariauti Europą