Ar bus dezinfekuojamos daugiabučių laiptinės?

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Siekiant pristabdyti koronaviruso plitimą Lietuvoje, Aplinkos ministerija svarstys rekomendacijas savivaldybėms, namų bendrijoms bei daugiabučių administratoriams dėl papildomo laiptinių dezinfekavimo. Kai kurie namų prižiūrėtojai savo iniciatyva jau dezinfekuoja laiptines.

Tačiau aplinkos ministras Kęstutis Mažeika abejoja, ar įmanoma dezinfekuoti visų daugiabučių laiptines.

„Būkime realistai. Jeigu mes turbūt dar nepakankamai užtiktiname, kad rankų dezinfekcinio skysčio visi galėtų laisvai įsigyti ir turėti, tai kalbėti apie tai, kad tokias patalpas, kur galimai gali kažkas prisiliesti, dezinfekuoti šiandien yra sudėtinga“, – BNS kalbėjo ministras.

Anot jo, dezinfekcija parduotuvėse ar vaistinėse, kur žmonių srautai didžiuliai, yra svarbesnė.

„Akcentas į šias vietas yra“, – sakė K. Mažeika.

Ministro žiniomis, kai kurie daugiabučių administratoriai be jokių specialių paraginimų jau dezinfekavo bendro naudojimo patalpas ir apie tai pranešė gyventojams.

Pasak jo, ten, kur laiptines valo patys gyventojai, jie patys turi pasirūpinti ir dezinfekcija: „Tada jau patys žmonės turi rūpintis laiptinių turėklų ar sienų dezinfekavimu. (…) Yra bendrijų ar namo pirmininkai, kurie galėtų pasirūpinti švara ir higiena ir kad žmonės be reikalo dabar nevaikščiotų ir nekosėtų prie kaimynų durų“.

Lietuvos būsto rūmų teisininko Algirdo Glodenio teigimu, daugiabučių laiptinių turėklai turėtų būti dezinfekuojami.

„Kaip medikai pasiūlys… Mes norėtume jų poziciją išgirsti. Pagal ją, mes koreguosime savo agitaciją“, – BNS sakė A. Glodenis.

Pastatų priežiūros grupės „City Service“ ryšių su visuomene grupės vadovas Paulius Ugianskis BNS informavo, kad įmonė iki šiol papildomai dezinfekavo beveik 12 tūkst. laiptinių.

„Kai kur jau ir ne po vieną kartą, priklausomai nuo to, kokį valymo intensyvumą yra užsisakę gyventojai“, – tvirtino jis.

P. Ugianskio teigimu, specialių priemonių bendrovė kol kas turi.

„Nors atsargos ir senka, tačiau užsienio rinkose nuolat ieškome tiekėjų. Dezinfekciją vykdysime ir toliau“, – žada apie 6 tūkst. namų prižiūrinčių įmonių grupės atstovas.

Būsto ir komercinių pastatų administravimo įmonių grupė „Civinity“ irgi ketina dezinfekuoti daugiabučių ir kitų valdomų pastatų bendras patalpas.

„Civinity“ Lietuvos regiono gyvenamojo sektoriaus vadovas Vaidas Barakauskas BNS sakė, kad dezinfekcinės medžiagos bus naudojamos kartu su įprastomis valymo priemonėmis.

„Ypatingas dėmesys bus skiriamas bendrojo naudojimo patalpose esančių daiktų ir paviršių valymui, įskaitant laiptų turėklus, liftų mygtukus, rankenas, pašto dėžutes bei kitus paviršius“, – sakė jis.

Raginama gyventojus nepalikti dviračių, vaikiškų vežimėlių ar kitų asmeninių daiktų bendrose erdvėse, kur juos gali paliesti kiti žmonės ir jie trukdys valymui.

Siūloma gyventojams patiems dezinfekuoti durų rankenas ir kuo mažiau naudotis liftais.

52 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje šoktelėjo: per parą nustatyti 7 susirgimai

Į Kauno oro uostą sugrįžo pigių skrydžių bendrovės

Bažnyčiose grįžtama prie įprasto Komunijos priėmimo būdo

Š. Jasikevičius palieka Kauno „Žalgirį“ – treniruos „Barceloną“

Radybos netoli naujojo Amalių tunelio: kas pievoje pametė automobilį? (foto) (papildyta)

Kruvinas išpuolis Kaune: peiliu sužalotas vyras

Nuvykus į Kauno pilies žiedą paaiškėjo, kodėl ketvirtadienio rytą buvo uždarytas eismas (papildyta)

Lietuvoje nuspręsta blokuoti 29 piratines muzikos ir knygų svetaines

VDU dekano įgaliojimus praradęs A. Krupavičius žada kreiptis į aukščiausias Europos institucijas

Ministras apie avariją „Kauno vandenyse“: tai kainuos pačiai bendrovei