Lietuvą siaubė audra: elektros vis dar neturi 130 tūkst. gyventojų

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ketvirtadienį iki 22 valandos vakaro sulaukė per 200 iškvietimų dėl audros padarinių. Dėl stipraus vėjo visoje Lietuvoje penktadienio rytą be elektros dar yra 130 tūkst. namų ūkių, elektros gedimai neaplenkė ir Kauno.

Kaip BNS informavo PAGD Situacijų koordinavimo skyriaus atstovai, nuo 6 ryto iki 22 val. ugniagesiai iš viso buvo kviesti 254 kartus, daugiau nei 200 kartų jie vyko šalinti medžių, nutrauktų elektros laidų.

Daugiausia iškvietimų dėl medžių sulaukta Vilniaus rajone ir mieste – 18, Tauragėje, Ukmergėje, Rokiškyje, Trakuose, Panevėžyje ir šių miestų apylinkėse – po 9-11, Klaipėdoje ir rajone – 8 kartus, Kaune ir Šakiuose – po 7 iškvietimus.

PAGD Situacijų koordinavimo skyriaus (SKS) atstovas BNS sakė, kad daugiausiai skambučių sulaukiama dėl ant kelio ar ant elektros linijų nuvirtusių medžių, dėl nutrauktų elektros laidų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) penktadienį iki 6 valandos ryto sulaukė 471 iškvietimo dėl audros padarinių. Daugiausia iškvietimų sulaukta Klaipėdos apskrityje – 93, Vilniaus apskrityje – 66, Panevėžio, Kauno, Šiaulių, Utenos apskrityse – daugiau nei 40 iškvietimų, Marijampolės apskrityje – daugiau nei 20.

Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) duomenimis, penktadienio rytą be elektros dar yra 130 tūkst. visoje Lietuvoje.

Interaktyvaus ESO atjungimų žemėlapio duomenimis, šiuo metu elektros tiekimas yra sutrikęs ir Kaune. Elektros neturi Romainių gyventojai, gedimai fiksuojami Chodkevičių gatvėje taip pat Neries krantinės gyventojai, ties A. Kriščiukaičio gatve. Ne maža dalis elektros gedimų fiksuoja ir Kauno rajone.

Siaučiantis vėjas jau pareikalavo ir vienos gyvybės. Ukmergėje vėjo nuplėštas stogo fragmentas prispaudė ir mirtinai sužalojo pro šalį ėjusią moterį.

Anot PAGD atstovų, iš viso gauta 13 pranešimų apie ant automobilių užvirtusius medžius, daugiau nei pusė, septyni pranešimai, gauti Klaipėdoje. Šalinti medžius nuo automobilių gelbėtojai vyko ir Kaune, Lazdijuose, Plungėje, Elektrėnuose.

Lietuvoje ketvirtadienio vakarą ir naktį siautė stipri audra, vėjo gūsiai siekė 20–25 m/s, o pajūryje net iki 32 m/s.

2 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune užfiksuotas sparčiausiai augantis darbo užmokestis Lietuvoje

Ką tik atvertą Vienybės aikštę išmargino juodos žymės

VTEK: nėra duomenų, kad S. Skvernelis supainiojo interesus dėl lėšų jo gatvės asfaltavimui

Į korupcijos skandalą įsivėlusiems „Kauno tiltams“ – stambus užsakymas uostamiestyje

Atsiveria dar viena lietuvių pamėgta atostogų kryptis

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, rodantis visų Lietuvos medikų atlyginimus

Kitais metais Sausio 13-oji gali būti paskelbta nedarbo diena

Skaudi nelaimė Šilainiuose: motorolerio vairuotojas atsidūrė ligoninėje

Koronavirusas patvirtintas „Humanos“ sandėlio darbuotojai

Prie Draugystės parko užsiliepsnojo jaunimo pamėgtas apleistas pastatas