Nuspręsta: dvi laisvės atėmimo įstaigos Kaune bus sujungiamos

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nepilnamečių tardymo izoliatorius bus jungiamas prie Kauno tardymo izoliatoriaus, nusprendė Vyriausybė.

Ministrų kabineto antradienį patvirtintame sprendime nurodoma, kad sujungus įstaigas bus panaikinta bent 15 pareigybių, o tai leis per metus sutaupyti apie 400 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų ir didinti algas visiems darbuotojams. Iš viso įstaigose dabar dirba 306 darbuotojai.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius teigė, kad įstaigose kalinami suaugę ir jauni asmenys ar nepilnamečiai ir toliau liks tuose pačiuose pastatuose, bus jungiama tik administracija.

„Mes norime centralizuoti tik bendrąsias funkcijas – buhalteriją, personalo valdymą“, – sakė E. Jankevičius.

Anot ministro, Kauno tardymo izoliatoriuje kali apie 300 suaugusiųjų, nepilnamečių izoliatoriuje – 64 jaunuoliai (iš jų – 15 nepilnamečių).

Anot ministro, sutaupyti pinigai bus skiriami pareigūnų atlyginimų didinimui.

„Turiu atsakingai pasakyti, kad nuo birželio 1 dienos abiejose šiose įstaigose nė vienas pareigūnas neuždirbs mažiau nei tūkstantį eurų“, – patikino E. Jankevičius.

Pasak ministro, nuo spalio 1-osios tūkstantį eurų atlyginimai turėtų pasiekti ir Pravieniškių, Vilniaus, Kybartų ir Marijampolės pataisos namuose, Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje įkalinimo įstaigose tūkstantį eurų pareigūnų atlyginimai turėtų pasiekti nuo 2021-ųjų.

Skaičiuojama, kad reorganizuojant įstaigas, apie 70 tūkst. eurų atsieis išeitinių kompensacijų mokėjimas, tačiau ministerija tikisi šias išlaidas sumažinti, daliai darbuotojų pasiūlant kitas pareigas bausmių vykdymo sistemos įstaigose.

Vasario pradžioje paaiškėjus, kad Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose kalintas už seksualinę prievartą prieš nepilnamečius nuteistas vyras buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas, nušalintas laikinasis įstaigos vadovas.

Teigta, jog įstaiga nebuvo pasiruošusi tam, kad pas juos iš Vilniaus bus perkelti nuteistieji, todėl užtruko paruošti jiems patalpas.

Ministerijos atstovai pabrėžia, kad įstaigoje laikomi suaugusieji yra apgyvendinti atskirame tardymo izoliatoriaus pastato aukšte – negali palaikyti kontaktų su nepilnamečiais.

Anot ministerijos, Kauno tardymo izoliatorius, prie kurio siūloma jungti Nepilnamečių tardymo izoliatorių, pernai pertvarkė savo struktūrą ir racionaliai planuodamas išlaidas sutaupė apie penktadalį jam skirto biudžeto lėšų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia devynios pataisos ir sulaikymo įstaigos, jose laikoma apie 6 tūkst. asmenų.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kaune užfiksuotas sparčiausiai augantis darbo užmokestis Lietuvoje

Ką tik atvertą Vienybės aikštę išmargino juodos žymės

VTEK: nėra duomenų, kad S. Skvernelis supainiojo interesus dėl lėšų jo gatvės asfaltavimui

Į korupcijos skandalą įsivėlusiems „Kauno tiltams“ – stambus užsakymas uostamiestyje

Atsiveria dar viena lietuvių pamėgta atostogų kryptis

Sukurtas interaktyvus žemėlapis, rodantis visų Lietuvos medikų atlyginimus

Kitais metais Sausio 13-oji gali būti paskelbta nedarbo diena

Skaudi nelaimė Šilainiuose: motorolerio vairuotojas atsidūrė ligoninėje

Koronavirusas patvirtintas „Humanos“ sandėlio darbuotojai

Prie Draugystės parko užsiliepsnojo jaunimo pamėgtas apleistas pastatas