Aplinkosaugininkai dėl ekologinės nelaimės Neryje pirštu beda į mažomis kainomis garsėjančią degalinę

Skaitytojų, DELFI nuotr., „Kas vyksta Kaune“ montažas
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Aplinkosaugininkams tiriant Neries taršą naftos produktais Kaune, pagrindiniai įtarimai krenta ant degalinės. Tai žiniasklaidai patvirtino sekmadienį incidento vietą apžiūrėję specialistai.

Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausioji specialistė Rasa Žitkevičiūtė LRT radijui sakė, kad sekmadienį buvo apžiūrėta upė ir praplautas kanalizacijos tinklas.

„Šiandien buvo atvykta į vietą, apžiūrėta Neries upė, atvažiavo bendrovės „Kauno vandenys“ specialistai, buvo švariu vandeniu praplautas kanalizacijos tinklas“, – teigė specialistė.

„Šiai dienai visi įtarimai – į degalinę „Jozita“. Aplinkos apsaugos agentūra tyrimus atlikinėja apie dvi savaites“, – pridūrė R. Žitkevičiūtė.

Naftos produktų teršalų į Nerį per nuotekų vamzdį išsiliejo šeštadienio popietę, jie pasklido penkių kilometrų ruože. Kaip pasakojo incidento padarinius užfiksavę kauniečiai, ties santaka sklido dyzelino kvapas, upėje buvo matyti naftos dėmės.

Incidentas užfiksuotas ties benzino kolonėle Jonavos gatvėje. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovas BNS sakė, kad apie įvykį pranešta 13.39 val., teršalų sklidimas sustabdytas 15.18 val.

Kaip nurodė Kauno miesto savivaldybė, nuotekų vamzdį, kuriuo teršalai tekėjo į upę, aptikę ugniagesiai užteršimą sustabdė specialiomis užtvaromis, į Nerį taip pat purkštos naftos produktus skaidančios medžiagos.

168 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

A. Veryga apribojo ir respiratorių bei vienkartinių pirštinių pardavimą

Įspėja kelininkai: naktį eismo sąlygas sunkins plikledis

Koronaviruso infekcija patvirtinta dar vienai medikei

Karantinas – privalomas visiems: kauniečiai gali pranešti apie pažeidimus

Pernai politinės partijos gavo daugiau kaip 8,5 mln. pajamų – turtingiausi buvo socialdemokratai

SAM: dėl koronaviruso bus tiriami visi, kuriems pasireiškia simptomai

Gūsingas vėjas dalį kauniečių paliko be elektros

Lietuvos narystei NATO – jau 16 metų

Maisto technologijų startuolis iš Kauno siekia užkariauti Europą

Iniciatyva „Mokykla namuose“ surinko daugiau nei 600 kompiuterių Lietuvos moksleiviams