NATO parama kadetų licėjui Kaune padės ugdyti jaunuosius Lietuvos kariuomenės lyderius

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį Kaune Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje vyko ypatinga rikiuotė. Savaitės pabaigos vėliavos ceremonija pažymėjo ir gražios draugystės kulminaciją. Penktadienį licėjuje vyko iškilmingas renovuotos jėgos treniruoklių salės atidarymo renginys.

Lietuvoje dislokuotų JAV karių pastangomis per trumpą laiką buvo atnaujinta kadetų licėjaus sporto salė: perdažytos sienos bei nupirkta nauja jėgos treniruoklių įranga. Biudžetą šio projekto įgyvendinimui skyrė JAV nevyriausybinė organizacija ”Spirit of America“, tuo tarpu JAV kariuomenės 83-asis Visuomenės ir kariuomenės ryšių batalionas koordinavo veiksmus, o 1-9 CAV bartaliono, dislokuoto Pabradėje kariai kartu su KASP savanoriais bei Lietuvos kariais padėjo atlikti remonto darbus.

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus direktoriaus pavaduotojas ugdymui Ričardas Žilaitis, aprodydamas atnaujintą sporto salę, ypatingai džiaugėsi bendradarbiavimu su kariais. „Mums labai svarbu, kad sąjungininkai JAV kariai nupirko dažus daugiau kaip už tūkstantį eurų, dvi dienas patys skuto senus dažus, tepė specialias priemones ant sienų, dažė.

Taip pat jie nupirko įrangą už keletą tūkstančių eurų ir visą tai padarė, siekdami pagerinti mūsų pasirengimo sąlygas. Tai mums, ir ypač mūsų moksleiviams, labai svarbi ir prasminga patirtis“,- sakė R. Žilaitis.

Kolegai pritarė ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas Ingrida Levickienė. Ji akcentavo, kad šioje istorijoje vaikams didžiausią įspūdį paliko būtent tai, kad kariškiai ne tik žadėjo paramą, kaip nutinka mokykloje apsilankius garbingiems svečiams, bet ir per trumpą laiką ištęsėjo duotą žodį.

Atidarymo renginyje kalbėjęs 1-ojo bataliono 9-ojo kavalerijos pulko majoras Vilfordas Garvinas dėkojo mokyklos bendruomenei už bendrą darbą, šiltą priėmimą ir galimybę bendradarbiauti ne tik su Lietuvos kariuomene, bet ir bendruomenėmis, kurios padeda įgyvendinti panašius projektus.

„Tarnybos metu man teko dirbti su Lietuvos kareiviais ir lyderiais tiek Lietuvoje, tieks Afganistane ir man didžiulė garbė dabar stovėti ir kalbėti prieš jus- ateities Lietuvos kariuomenės lyderius“, – sveikindamas licėjaus bendruomenę sakė majoras V. Garvinas.

Lietuvos savanorių pajėgų antrosios rinktinės štabo viršininkas majoras Skomantas Pavilionis linkėjo moksleiviams šiandien treniruotis ir būti stipriems „Tėvynės labui“, nes tai ne tik Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus šūkis, bet ir visos bedruomenės pažadas būti pasiruošusiems ginti savo Tėvynę, jei tik to prireiktų.

Atnaujintai sporto salei suteiktas generolo majoro Sidney Shachnow vardas. Žydų kilmės generolas majoras Sidney Shachnow gimė 1934 metais Kaune, išgyvenęs antrojo pasaulinio karo siaubus, tokius kaip įkalinimas ir Holokaustas, jis emigravo į JAV.

Po Vietnamo karo generolas majoras S. Shachnow tapo vienu įtakingiausių Jungtinių Amerikos Valstijų armijos specialiųjų pajėgų karininku. Nuo šiol šio karininko vardas ir žygdarbiai prisidės prie įkvėpimo ateities lyderiams, kursiantiems ir saugosiantiems Lietuvos laisvę.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Įspėja kelininkai: naktį eismo sąlygas sunkins plikledis

Koronaviruso infekcija patvirtinta dar vienai medikei

Karantinas – privalomas visiems: kauniečiai gali pranešti apie pažeidimus

Pernai politinės partijos gavo daugiau kaip 8,5 mln. pajamų – turtingiausi buvo socialdemokratai

SAM: dėl koronaviruso bus tiriami visi, kuriems pasireiškia simptomai

Gūsingas vėjas dalį kauniečių paliko be elektros

Lietuvos narystei NATO – jau 16 metų

Maisto technologijų startuolis iš Kauno siekia užkariauti Europą

Iniciatyva „Mokykla namuose“ surinko daugiau nei 600 kompiuterių Lietuvos moksleiviams

Kaune nusileido antrasis lėktuvas su apsaugos priemonėmis medikams (atnaujinta)