„Kauno vandenys“ pradėjo ruoštis kaitriai vasarai: didina gręžinių skaičių (foto)

Asociatyvi / ,,Kauno vandenų“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Akivaizdu, kad augant vandens suvartojimo poreikiams ir gamtai diktuojant sąlygas – kuomet vasaros būna neįprastai kaitrios, reikalinga imtis papildomų priemonių. Todėl bendrovės „Kauno vandenys“ planuose penki nauji gręžiniai – Kleboniškio ir Vičiūnų vandenvietėse.

Šiomis dienomis 30 metrų gylio nauji gręžiniai jau gręžiami Kleboniškio vandenvietėje, vėliau tokie pat darbai bus vykdomi ir Vičiūnų vandenvietėje, rašoma „Kauno vandenų“ pranešime spaudai.

Pasak geologų, per valandą iš Kleboniškyje esančio vieno naujo gręžinio tikimasi išgauti nuo 50 iki 70 kub. m požeminio vandens. Na o iš Vičiūnų vandenvietės gręžinio per valandą galbūt pavyks išgauti ir nuo 70 iki 100 kub. m vandens.

Vieno gręžinio eksploatacijos laikas trunka nuo dvidešimties iki trisdešimt penkerių metų. „Naujų gręžinių atsiradimą diktuoja ne tik kasdienis vandens vartojimas, bet ir laikas. Be to, kaitrios vasaros ir neretai neatsakingas geriamojo vandens naudojimas želdinių laistymui taip pat verčia didinti gręžinių skaičių. Tačiau naujų gręžinių atsiradimas nereiškia, kad su geriamu vandeniu galėsime elgtis neatsakingai“, – teigia bendrovės generalinis direktorius Ramūnas Šulskus.

Minint Kaunui svarbų jubiliejų dviem dienoms atverta ypatinga erdvė 21 nuotr.

Per dieną bendrovė „Kauno vandenys“ vartotojams pateikia 67 856 tūkst. kub. m vandens. Per praėjusius 2019 metus kauniečiai ir Kauno raj. gyventojai suvartojo 18.075,54 tūkst. kub. m vandens. 2018 metais vandens suvartojimas buvo šiek tiek mažesnis – 17.716,3 tūkst. kub. m.

Pirmieji gręžiniai Vičiūnų vandenvietėje buvo pradėti eksploatuoti 1961 m. Šiuo metu minėtoje vandenvietėje veikia 16 gręžinių, vidutinis jų gylis nuo 26 iki 36 metrų.

Vanduo iš Kleboniškio vandenvietės vartotojus pasiekė 1956 m. Minėtoje vandenvietėje eksploatuojama 10 gręžinių, kurių gylis – 32 metrai. Bendrai keturiose Kauno miesto vandenvietėse veikia 123 gręžiniai.

26 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Į Kauno viešąjį transportą sugrįžta senoji tvarka

Kaune viešėjęs S. Skvernelis: Baltarusijai uždarius sienas, atsakymas bus adekvatus

Kaune siautėjusiam organizuotos grupuotės smogikui nepavyko ištrūkti į laisvę

Koronavirusas Kaune: tarp užsikrėtusiųjų VDU studentas ir darželių darbuotojai

Supleškėjo prie Birštono apžvalgos bokšto naujai įrengta kavinė

A. Veryga: keičiasi kaukių dėvėjimo tvarka

Skaičiai mažėti neskuba: Lietuvoje užfiksuotas 61 naujas koronaviruso atvejis

Rudeniškas vėjas pridarė žalos: lūžtantys medžiai Kaune virto ant automobilių

Kauno tardymo izoliatoriuje – koronavirusas: infekcija nustatyta areštuotam nepilnamečiui

Pasieniečių vadas: eismas per sieną su Baltarusija vyksta įprastai